Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezért támadni?

Miért kell ezért támadni?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés miatt gondoltam,hogy rá kérdezek arra,hogy miért baj az ha valaki tudja magáról,hogy nem anyatípus.Ha nyíltan vállalja,hogy soha nem akar gyerekeket.Ha valaki csak annyit ír,hogy nem szeretnék soha gyereket,vagy nem érzem,hogy ez lenne a dolgom,akkor legtöbben letámadják,szánalmasnak tartják.Miért?Nekik nem lehet ilyen gondolatuk? Vagy úgy érzik,hogy ők a hibásak mert másnak nem lehet de nagyon szeretne??Nem vitatkozni szeretnék ,csak érdekel,hogy miért nem lehet a másik érveit is elfogadni,hisz nem minden nő képes az anyaságra..

Kérem,hogy értelmes választ adjatok,mert nem a szidás érdekel,hanem,hogy aki ilyen esetben támad miért teszi?

Előre is köszi a válaszokat.


2009. dec. 13. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
92%
Én teljesen egyetértek veled és én sem akarok gyereket, de nem tartom magam szánalmasnak. Az én döntésem lesz-e gyerekem, mégis mi jogon szól bele más? Miért alkot negatív véleményt? Az jobb lenne, ha szülnék, mert elvárják az emberek, de tulajdonképpen nem is akarom?
2009. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
91%

Hát gondolom azért, mert mindenki azt mondogatja, hogy az anyaság a legszebb dolog az életben, meg stb.stb.

Én nem tudom, én se akarok gyereket. De én tudom magamról, hogy egyenlőre túl önző vagyok ahhoz, hogy egy kis prücsök minden kívánságát lessem és teljesítsem, törölgessem a taknyos orrát, feltakarítsam a gyomortartalmát. Mert ugye egy gyerek nem csak egy édes valami, amit ide-oda lehet pakolászni, és nem mindig édes és cukorfalat.

Lehet, hogy majd 5év múlva a fejemhez kapok, hogy most azonnal nekem gyereket, de addig kiélvezem a szabad életet.

Az pedig, hogy nem szereti a gyerekeket...hát vannak olyan kölykök akik nálam is kiverik a biztosítékot. Mert nem tudnak viselkedni, nyávognak, hisztiznek az anyjuk meg nem csinál semmit, csak elnézően mosolyog, hogy "hát nem édes?". Nem, nem édes... És attól félek, hogy ha nekem is gyerekem lesz, én is ilyen leszek, és elfelejtem, hogy egykor, hogy tekintettem az ilyen anyákra.

2009. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
90%
Mert az emberek elvárják egy nőtől, hogy összehúzódjon a méhe egy gyerek láttán. Én nem szeretem a gyerekeket, egyenesen irritálnak. Ez miért baj? Ettől még nem vagyok rossz ember. Segítek másokon, hónapokig ápoltam egy haldokló embert, ami miatt még most is depressziós vagyok, de most is megcsinálnám. A gyerekeket nem szeretem. Ennyi. Más az állatokat nem szereti.
2009. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
92%
azért mert ezt az oldalt rengeteg kismama, illetve olyan anyukajelölt olvassa aki mindenáron gyereket szeretne, és ha valaki olyasmit mer írni, hogy nem akar gyereket ilyen vagy olyan okból na akkor aztán nekiesnek. szerintem ez mindenkinek a saját döntése kell,hiszen a te életed. az emberek sajnos nagyon szeretnek ítélkezni ahelyett , hogy először magukba néznének és a tökéletesnek mutatott életükkel foglalkoznának.
2009. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
91%

19:14el teljesen egyet értek.

Legutóbbi alkalommal teljesen "keresztre feszítettek" az anyukák, mert le mertem írni, hogy nem kedvelem a párom kisfiát (mellesleg a kiskölyöknek viselkedési gondja van), és huuuu mit írtak. Hogy mindenkinek szeretnie kéne a gyereket, meg biztos velem van a hiba, meg minek támasztok fel "szabályokat" (a saját lakásomban) a gyerek számára. Na ez picit lesokkolt...

2009. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Igen egy gyerek nem csak móka és kacagás..

Ezek mind elfogadható érvek,és ezeket tiszteletben kell tartani mindenkinek.Reméltem,hogy ír ide olyan is aki más kérdésnél szinte sértően letámadja az ilyen szerény választ,hogy "én nem szeretnék gyereket" vagy "én nem szeretem a gyerekeket"Azért reméltem hogy jönnek ide is a háborgó írók,mert érdekelt volna az ő véleményük is,hogy miért hurrognak le,támadnak le olyanokat akik nem akarnak anyák lenni...

2009. dec. 13. 19:23
 7/65 anonim ***** válasza:
52%

Na az én válaszom is ide kívánkozik. Pont ma kaptam össze a párommal, mert a gyereket nem lehet elküldeni a fenébe. Elvégre ő nem tehet róla, hogy úgy viselkedik ahogy. Én sem akartam gyereket. Kereken közöltem is az anyámnak tőlem ne várjon unokát. Aztán jött a férjem és felcsinált. Szó szerint mert csak megszakításos módszerrel védekeztünk az elején, és volt egy aklalom amikor becsapott, vagyis mégis bennem ment el.Örjöngtem mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, egy hónapig mindent kitaláltam ami természetes vetéléshez vezet. Ám baba maradt. Szeretem a lányom, de időnként megőrjít. Ma a viselkedése miatt a páromat baltáztam le, hogy nem tudja ellátni a gyereket és nekem kell megint kézbe venni.


Második gyerekről álmodik. Én többet nem akarok mindent eölről kezdeni. Nem rózsaszín álom a gyereknevelés, bár vannak vidám oldalai készségen kívűl, de őrjítő hogy nem tudom elhajtani mikor zavar.

2009. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
85%

Szülésznőnek tanulok és számomra mindig is csodás gondolat volt, hogy egyszer majd nekem is legyen gyermekem, és 19 éves létemre alig várom a pillanatot, amikor végre a kezemben tarthatom a picit, de ennek ellenére sose foglalkoztatott a dolog, hogy más miért nem akar gyereket. Úgy gondolom egy nőnek joga van hozzá eldönteni, hogy szeretne-e gyermeket. Szerintem ez pont egy olyan dolog amiről másoknak egyszerűen még joga sincsen beleszólni, vagy megszólni a másikat a döntéséért.

Egyetlen dolog maradt meg bennem ezügyben: mikor anyukám terhes volt, lakott a házban egy öreg néni, akkor mindig mondta neki, hogy hova lett az a csodás alakja és mekkora pocakja lett a babától. A következő mondata már az volt, hogy "hát igen, én se akartam gyereket, az alakom miatt, aztán így is ronda öregasszony lettem, és még egyedül is vagyok"

Erről csak annyit, hogy én nem szólok meg senkit, de ha valaki nem akar gyereket, legalább legyen annak normális oka.

2009. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem köteles mindenki szülni. Túl nagy felelősség is ahhoz, hogy úgy jöjjön világra, hogy eleve nem akarták, és boldog ember sem lesz belőle, ha érzi, hogy teher a szüleinek.
2009. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
92%

egyrészt soha ne mond azt hogy soha.

nekem ez alaszabály :)

másrészt nincs azzal semmi baj ha valaki nem akar gyereket. tutibiztosra tudod hogy nem vagy anyatípus, de ezt nem tudhatod biztosra mert nem tudod milyen anyának lenni.

aztán jöhet egy olyan társ az életedbe ami ezt meg is változtathatja.

de ha tényleg úgy gondolod, hogy neked nem való ez a felelősség akkor egyértelmű hogy nem gáz az ha nem akarsz.

2009. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!