Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezért támadni?

Miért kell ezért támadni?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés miatt gondoltam,hogy rá kérdezek arra,hogy miért baj az ha valaki tudja magáról,hogy nem anyatípus.Ha nyíltan vállalja,hogy soha nem akar gyerekeket.Ha valaki csak annyit ír,hogy nem szeretnék soha gyereket,vagy nem érzem,hogy ez lenne a dolgom,akkor legtöbben letámadják,szánalmasnak tartják.Miért?Nekik nem lehet ilyen gondolatuk? Vagy úgy érzik,hogy ők a hibásak mert másnak nem lehet de nagyon szeretne??Nem vitatkozni szeretnék ,csak érdekel,hogy miért nem lehet a másik érveit is elfogadni,hisz nem minden nő képes az anyaságra..

Kérem,hogy értelmes választ adjatok,mert nem a szidás érdekel,hanem,hogy aki ilyen esetben támad miért teszi?

Előre is köszi a válaszokat.


2009. dec. 13. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg velős érveket és szeretetet sugárzó kommunikációt olvashatunk...
2009. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
35%

Az idezett resszel nem arra utaltam, hogy nincs aki eltartsa, es ez a lenyeges dolog. Erre csak te asszocialsz, pontosan a kezelni valo komplexusaidbol adodoan.

Egy normalisan gondolkodo ember nem azt latja a gyerekeiben, es a csaladjaban, hogy majd lesz aki eltartja, gondozza idosebb koraban, hanem arra, hogy lesznek olyan kozeli hozzatartozoi, akik oszinten szeretik, es nem az oroklesi szerzodes miatt pelenkazzak, ha raszorulna.

2009. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
35%

Nem tartom oket a vilag legtokeletesebb gyerekeinek, de tisztessegesen lettek felnevelve. Nem volt gond a viselkedesukkel, tanulassal, alkohollal, drogokkal.

Mar 20 ev felettiek, egyikuk mar teljesen onallo, jo munkahellyel, feleseggel. Lassan erkezik az unoka is. A fiatalabbik egyetemre jar, de kulon el tobb eve o is.

Szuleim videken elnek, de boldogan. Kozosen latogatjuk, es segitjuk oket, ha kell. Az en nagymamam utolso eveit a mi csaladi hazunk szomszedsagaban toltotte, ugyanis idekoltoztettuk, hogy konnyebb legyen apolni. Sosem ereztuk ezt kellemetlennek. En nem tudnam elkepzelni az eletet csalad nelkul, egy macskaval...

2009. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
75%
Nem azt írta senki, hogy család nélkül, hanem gyerek nélkül. Család a férjed is. Ez nem elítélendő. Ez egy állapot. Minthogy lehet, hogy te nem szerettél volna soha hörcsögöt, valaki meg imádja. Nagyon sok megkeseredett vénasszony van a világban, akiknek hiába van gyerekük, mégis egyedül fognak meghalni. Nem törvényszerű, hogy a gyermektelenek megkeseredettek és magányosak. Ez nagyon szűklátókörű nézet.
2009. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
66%

A kétszemélyes csalás is ugyanolyan család! Én pl azért sem akarok gyereket, mert úgymond nem vagyok hajlandó osztozni a férjemen, de ez csak egy kisebb érv! Azon kívül vannak szüleink, testvéreink, unokatestvéreink, akkora családunk van, hogy a felét még életemben nem láttam!

Amúgyis egyik alapelvem hogy nem a vértől fogok szeretni valakit. Nem azért fogom szeretni mert a rokonom hanem azért mert kiérdemelte, azért mert olyan amilyen. Ilyen elvekkel akárkiből lehet közeli hozzátartozó. Mert ő a fontos nem az hogy mennyire hasonlít a DNS-ünk.

És pl ha a gyereked a világ másik végére akar költözni akkor mi van? Akkor rosszul nevelted, hogy szeretetből nem marad melletted pelust cserélni, és nem szeret téged? Nem lehet hogy csak felnőtt és azt csinál amit akar, és nem abban bizonyul meg a szeretete, törölgeti a nyálad ha idős leszel?

2009. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
74%

Istenem...

Igazán elárulhatnád, hogy milyen jogon mondasz ilyet azokról az emberekről, akik nem akarnak gyereket. Nyilván jobb a magadfajta emberek nyomására szülni. A vádaskodók sosem néznek magukba?

2009. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
51%
*család
2009. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:

Nahát,érdekes érveket olvastam.Kedves anyuka.Ha jól gondolom a te érved az,hogy azért kell szülni a nőknek,hogy az öröklődő gén menjen tovább.Szerinted az a nő aki nem szül abból nem lesz más,csak idegesítő,vénasszony aki magányosan,egyedül fog meghalni..Nos oké,mondjuk elfogadom ezt az érvet is.(egyik író nagyon jól megnevezte a dolgot,hisz minden éremnek két oldala van)DE!Miért gondolod azt,hogy egy olyan nő aki nem fog gyermeket szülni az csak gonosz,irigy,rosszindulatú öreg lesz,és egyedül marad?Ez valahol meg van írva?Ismertem olyan nénit akinek nem voltak gyermekei.Ő mesélte,hogy fiatal asszonyként nem volt hajlandó szülni,mert háború volt.Utána nem akart szülni mert jött az 56-os események..Látta a sok éhező,szenvedő gyerekeket,és ő ebből nem kért.Nem akarta,hogy a saját gyermekét ilyennek kitenni.Később meg már a kora miatt nem akart,hisz tudomásul vette,hogy elszállt az idő felette.Én amikor megismertem már idő nénike volt.Egy takaros kis kertes házban lakott a férjével,akivel egész nap turbékoltak,szerették egymást..Soha nem volt magányos,és mogorva,mert mindig voltak körülötte gyerekek.(a néninek voltak testvérei,és annak unokái is látogatták)De ismerek olyan anyukát aki most 40 éves.Van 3 gyermeke,de mást se csinál velük csak ordibál..Néha annyira gonosz,sértő szavakat kiabál a 17 éves lányára,hogy már azon csodálkozom,hogy a szegény lánya miért nem lépett már le..Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy nem biztos,hogy az lesz magányos öreg napjaira akiknek nincs gyerekük..

Szerintem el kell fogadni mindenkinek,hogy vannak olyan nők akik a legnagyobb nyomorban,keserűségben is vállalják a gyereket akár 4-5-öt is,és vannak akik úgy vannak vele,hogy ez nem olyan világ ahová érdemes lenne..Ez így van jól! Ettől még nem fognak kihalni ahogy az egyik író megjegyezte,és ettől még ők is ugyanannyira értékes,jó emberek!Anyukának! Végig olvastam az érveket,hogy ki miért nem fog szülni..De jó lenne ha te is megírnád,hogy miért támadod azokat akik így gondolkodnak.(vagy nálad az az érv ok kihalnak?)Hmmm....

2009. dec. 16. 12:49
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

Ezt annak a hozzászólónak írom, aki a kihalás miatt tartotta fontosnak a gyerekszülést.

Én elolvastam az összes hozzászólást. Volt itt olyan, akinek van vagy szeretne gyermeket, volt olyan, aki nem szeretne. Mind képes volt kultúrált formában megfogalmazni a vélményét. Egyedül te nem. Nos, akkor felteszem a kérdést? Ki a megkeseredett, rosszindulatú (öreg)asszony?

Akár tetszik, akár nem, rosszindulatú vagy, nem tudod elfogadni mások véleményét, nem tudod megadni az alapvető emberi tiszteletet. Most csak az a gondolat fordul meg a fejemben, hogy ha ezt a mintát látták tőled a gyermekeid, és ők is ilyenek lesznek, mint te, nem jártunk volna jobban, ha inkább nem szülsz?

És a gyerekeket mért ne lehetne nem szeretni? Mért te szeretsz mindent, ami a világon létezik? Biztosan nem. Már alapból az EMBEREKET nem szereted, hiszen ha szeretet lenne benned, akkor képes lennél az elfogadásra, és nem lennél megkeseredett.

Én nem tudom, valóban nem ismerem az életed, semmit sem tudok rólad azon kívül a pár soron kívül, amit ide beírtál. De meg merem kockáztatni, hogy talán te is jobban jártál volna, ha vársz pár évet a gyerekneveléssel, és egy kicsit megpróbálod megismerni magad, és megteremteni a lelki béként, mint a belső zavart "elkendőzni" egy gyerekkel.

Hát ennyi. Én sejtem, hogy most majd ki fogsz osztani, és nekem is hasonlóan szépeket kívánsz(haljak ki). Nyugodtan. Ha már annyit elértem, hogy kicsit elgondolkozol, megérte. És kihalni meg nem fogok, nekem lesznek (ha sikerül) gyermekeim. Én nagy családot szeretnék. Nem azért, hogy továbbörökítsem, nem is azért, hogy legyen aki gondozzon. Csupán én ezt szeretném. Mégsem támadok másokat, szerinted miért?

Köszönöm, hogy elolvastad.

2009. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%
21:16 - Tudod, én csak arra lennék kíváncsi, hogy az a válaszoló, akinek ezt írtad, mit szólna, ha a saját gyereke nem akarna majd gyereket?
2009. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!