Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezért támadni?

Miért kell ezért támadni?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés miatt gondoltam,hogy rá kérdezek arra,hogy miért baj az ha valaki tudja magáról,hogy nem anyatípus.Ha nyíltan vállalja,hogy soha nem akar gyerekeket.Ha valaki csak annyit ír,hogy nem szeretnék soha gyereket,vagy nem érzem,hogy ez lenne a dolgom,akkor legtöbben letámadják,szánalmasnak tartják.Miért?Nekik nem lehet ilyen gondolatuk? Vagy úgy érzik,hogy ők a hibásak mert másnak nem lehet de nagyon szeretne??Nem vitatkozni szeretnék ,csak érdekel,hogy miért nem lehet a másik érveit is elfogadni,hisz nem minden nő képes az anyaságra..

Kérem,hogy értelmes választ adjatok,mert nem a szidás érdekel,hanem,hogy aki ilyen esetben támad miért teszi?

Előre is köszi a válaszokat.


2009. dec. 13. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
79%
Nem logikus persze, de nekem is fáj, ha azt látom, hogy én hiába vágyom valamire, másnak meg megvan és még értékelni sem tudja.
2009. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
De azzal, hogy nem szülünk nem elpazaroljuk ezt az "ajándékot". A legtöbb olyan ember aki ki tudja mondani hogy ő nem akar, nagyon vigyáz rá hogy ne essen teherbe. Rendszerint nem közülünk kerül ki az aki félévente abortuszra jár.
2009. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
75%

Van a medalnak egy masik oldala is.Aldozathozas az is,hogy nem szul gyereket,vagy ha nem is aldozat ,de minden esetre egy nagyon megfontolt hatarozas.

Ennek sok oka lehet, ami tul haladja az itt felsoroltakat.

2009. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
89%

Kisgyerekes anyuka vagyok, de nem a másik oldalról :) Úgyhogy mielőtt harapnátok azért olvassatok végig. :)


Én sem akartam gyereket. Úgy gondoltam ez a világ amiben élünk nem érdemel meg egy kis tündérbogarat. No meg aztán nem is volt kinek szülni úgymond :D Nem voltam hajlandó egyik pasimnak sem, mert valahogy nem igazán éreztem, hogy jó apák lennének.


Aztán találkoztam a férjemmel. Egyikünk sem huszonéves, meg is állapodtunk, hogy nem lesz gyerek. Beletörődtem, imádom az állatokat, van egy csomó :D


Erre hirtelen előjött a baba téma, nem is tudom hogyan, és most itt van mellettem a járókában játszik. :)


Szerintem mindenkinek egyéni döntése, hogy akar-e gyereket vagy nem, és senkinek semmi joga elítélni a másikat a döntéséért. Hiszen ki ő, hogy mások felett pálcát törjön? Semmivel sem jobb ember.

2009. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
63%

Csakhogy azért elég sok ember nem azért nem szül mert félti a tündérbogarakat, hanem inkább azért mert nem szereti őket. Ez "addig jó amíg fél óra múlva vissza lehet adni az anyjának" típustól a utálatig tejed (de ehhez is joga van elvégre senkinek sem árt vele.

Ha valaki ennyire szereti a gyerekeket, mint te, és félti őket ettől a világtól, az sokkal valószínűbb, hogy meggondolja magát. Ha szeretném a gyerekeket engem sem érdekelne, hogy mi lesz a bolygónkkal, vagy hogy gonosz a világ.

2009. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
83%

Kedves utolsó :) A tündérbogár anyukája vagyok, nem a másik oldalról.


A történet kiegészítése. Van egy nővérem, aki kijelentette, hogy neki soha nem lesz gyereke, mert neki nem kell. Ahogy írtad az a tipikus fél órára (na jó néha egy egészre) el van vele, aztán adja is vissza, mert kezd "bezizzenni" tőle.


Szeretni talán szereti, mert mindig örül, hogy lám sokat fejlődött stb, de ha bárki rákérdez hogy neki mikor lesz már végre akkor rögtön a másik torkának ugrik :) Szóval nem igazán tudom, neki miért nem kell baba, de én akkor sem ítélem el. Ő nem akar, hogy mi okból az megint csak saját döntése, nincs jogom hozzá, hogy megszóljam.


Mindenki úgy él, ahogy szeretne...ne már mások elvárásai miatt kelljen "ketrecben és korlátok" között élnünk.

2009. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
Ezernyi ok van hidd el. Legtöbbet meg lehet oldani és ha szeretnénk gyereket akkor simán megoldanánk. De én nagyon örülök, hogy valaki ilyen megértő! Erre büszke lehetsz a mai világban.
2009. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nagyon sok ember meg akarja mondani a másiknak, hogy mi a jó, mit kéne tennie. Szinte gondolkodás nélkül, és nem fogadja el a másik véleményét. Vannak dolgok minden ember életében, amik csak és kizárólag rá tartoznak.

A gyerekvállalás is ilyen. Két emberre tartozik, rám és a páromra. Ennyi. Tanácsokat persze lehet adni, értelmesen megbeszélni. De mindennek ellenére én úgy vagyok vele, hogy a gyerekvállalás ellen is, és mellett is, tengernyi érvet tudnék felhozni, gondolom sokan mások is. Legalább ugyanannyi van mindkettőből. Ennek a döntésnek egy belső késztetésből kell fakadnia. Persze nem árt átgondolni előtte pár dolgot, ebben segíthet a többi ember, azok, akik valamiért nem akarnak, azok is, akik többgyermekesek, hiszen más-más oldalát látják a dolgonak, másra tudnak rávilágítani. De lehet ezt kultúrált formában is tenne, anélkül, hogy az akaratunkat ráerőszakolnánk másokra. Szerintem a tanácsért, személyes tapasztalatért még senki sem haragudott meg, vagy ha igen az már az illetőről tesz tanubizonyságot. Egy tanácsot el lehet olvasni, meg lehet fontolni, és ha mást nem, hát figyelmen kívül hagyni. Ennyi. Csak van aki nem tudja ezt megérteni, és mindenáron meg akarja mondani valakinek, hogy mi a helyes.

2009. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
66%

19:29-esnek


a rozmaring tea alhasi vérbőséget csinál, ez által napi fogyasztása természetes vetélést okozhat

2009. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon helyes. Aki nem tud szeretni egy gyereket az ne is szaporodjon, hanem haljon ki. Az lesz mindenkinek a legjobb.
2009. dec. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!