Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/141 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező amit Te elképzelsz az egy letűnt, régi világ családmodellje. Ma már más az elfogadott, átlagos családmodell. Itt már a nő is dolgozik, nincs kiszolgáltatva senki kénye-kedvének. Itt már teljesen egyen rangú a férfival. Nem magázza vagy kend-nek szólítja a férjét. Nem a kisszéken bekapja az ebédjét, míg a ház ura a nagy asztalnál étkezik.
2014. ápr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/141 anonim ***** válasza:
30%

19: "A véleményed szerint aki igy el, az korlátolt es buta."

A véleményem nem ez, hanem AZ, amit leírtam. Nem több és nem kevesebb.

NEKEM nem partner egy olyan nő, akinek az élete nem azokkal a dolgokkal telnek, mint az enyém. Aki nem ment át az önállósodáson, és nem csinálja meg a magánéletében azokat a dolgokat, amiket én, mert annak a felét a férje intézi, az ún. férfias munkákat.

Ismerek olyan nőt, aki azért fél a válástól, mert fél egyedül egy házban, ahol nem tudja, hogyan kell kezelni a műszaki berendezéseket...

2014. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/141 anonim ***** válasza:
88%

22:NEKEM nem partner egy olyan nő, akinek az élete nem azokkal a dolgokkal telnek, mint az enyém.


Miért az életetek nem közös?A gyerek/ek a ház, a család?

És nyílván itt nem olyan nőkről beszélünk, akik 16 évesen szültek, iskola, munka, ész nélkül.Hanem olyanokról, akik tanultak, éltek, dolgoztak.Jobb neked egy olyan feleség, aki napi 8-12 órát dolgozik, akár hétvégén is, aki nem tud sem a gyerekeiddel, sem veled türelmes lenni, mert hulla fáradt?


Arról meg, hogy hízok 5-10 kilot szülés után nem megy le, és elhagy a férjem,és jajj mi lesz? Akinek ilyen férje van annak tökmindegy, hogy htb. vagy sem....

2014. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/141 anonim ***** válasza:
44%

Boldog ebben az életformában?

Nos, abból, hogy a nem "hagyományos" családmodell-hívők,a dolgozó nők mind le vannak pontozva, leginkább az derül ki, hogy a háztartásbeliek ideszabadultak kompenzálni unalmas életüket :D

2014. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/141 anonim ***** válasza:
91%

24: A boldogság pont az, hogy az embert nem érinti meg, mit szólnak hozzá mások. Ha valaki topicot indít arról, hogy vajon miért ítélheti el őt bárki, az vajon nem mindenhova a saját belső bizonytalanságát, félelmeit vetíti ki? Nem ítélkezést vél látni mindenhol, ott is, ahol nincs?

Mi esne jól neki? Erősítsük meg, hogy helyesen él? Ebben mindenki csak saját maga lehet kompetens, megítélni, hogy ahogyan él, az számára helyes-e! ebben senki más nem lehet kompetens!

2014. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/141 anonim ***** válasza:
92%

Nincs vele semmi gond, ha a lehetséges veszélyforrásokat előre gondolkozással kiküszöbölik:

- a kereső fél kiesése esetén (válás, halál, tartós betegség) az anyagi jövő biztosított

- van valamilyen terv akkorra, amikor a gyerekek már nagyok és nem igénylik már az anya jelenlétét, állandó gondoskodását.

Sajnos sokan akkor kattannak meg, amikor már kamaszok a gyerekek, inkább barátokkal vannak, a nőnek pedig egyfajta talajvesztettséget jelent, hogy nem tudja mivel lekötni magát.

2014. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/141 anonim ***** válasza:
57%

23: Ja, nem, én nő vagyok, és nőként nem partner nekem egy háztartásbeli nő, mert teljesen más élete van, más dolgok foglalkoztatják. Na.:)

Ezért a kommunikációban az érdektelenségem értelmezheti tévesen elítélésnek. Az volt a megélése, hogy elítélik. És én ezt így fejtettem meg, honnét eredhet ez. Nem elítélik, hanem csak nem tudnak mit kezdeni a tök más világképével. Csak a hasonló életterűek. Többen vannak azok a nők, akiknek más a hivatása, másra születtek, mint "otthonlétre".

2014. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/141 anonim ***** válasza:
68%

27-est megértem, de én is otthon vagyok, 3 hónapos a pici. De amíg ilyen picike, én is otthon maradok! Visszamegyek dolgozni, de kérdéses h amikor 1 éves lesz-e, vagy 3. Ez babafüggő is, hogy milyen a kicsi személyisége. Szerintem az első 3 évben még természetes otthon maradni. De tény, hogy amikor nem volt még meg a baba, és én elvesztettem a munkahelyem (ideiglenesen nem volt, közben kerestem), akkor takarítottam egy nap 8 órát legalább és mindennap főztem, vasaltam, stb., mert mi a rossebet csináljak egyedül, otthon délelőtt? :D Amikor meg dolgoztam, akkor természetesen nem volt mindenhol olyan tisztaság.. A párom meg dolgozik mint egy állat, de otthon egy tányért nehezen rak a mosogatóba :/ Szóval az jó, ha egy nő dolgozik, de függ a férfi személyiségétől is.. Mert ha a nő beszáll a pénzkeresésbe, akkor uraim, tessék elővenni a seprűt.

Na, bocsánat kicsit eltértem :D Szóval a 27-esnek akarom írni, hogy ha én otthon vagyok, akkor is beszélgetek a még egyetemista, vagy karrierista, bulizós barátnőimmel, mert én nem csak a kakis pelenkákról mesélek, nagyon sok témám maradt még, itt a baba, meg a háztartás, de ezenkívül rengeteg dologról szoktunk beszélgetni, és képzeld... :D Nem tartanak unalmasnak :D Sőt, ha nem beszélek egy ideje a babáról, ők kérdeznek. ;)

2014. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/141 anonim ***** válasza:
59%

mert ha apucinak unalmas lesz, hogy csak a wc tisztásról meg pelenkáról lehet anyucival beszélni, akkor szerető, anyuka meg ott marad, és sír.

mindenki úgy szolgáltatja ki magát, ahogy akarja, de azokat meg te ne nézd le, akiknek több van az életükben mint a takarítás/gyereknevelés, mert ezeket anyák millió is megteszik munka mellett! mert ha a gyereke mennek fősulira, otthon ülsz és nyalhatod a piszkot egész nap, tartalmas élet.

2014. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/141 A kérdező kommentje:

"Sok ilyen elkezd a nagy unalomban a postással kefélgetni otthon."

Eloszor is a hűség nem függ attól, hogy valaki otthon van e, vagy épp munkahelyen, másodszor pedig miért unatkozna?


"19: Hát aki egyetemi tanár, az nem háztartásbeli.

VAGY egyetemi tanár, VAGY háztartásbeli."

Egyetemi tanár volt. Gyengébbek kedvéért a "volt" múlt időt jelent, tehat mar nem az.


"Kérdező amit Te elképzelsz az egy letűnt, régi világ családmodellje. Ma már más az elfogadott, átlagos családmodell. Itt már a nő is dolgozik, nincs kiszolgáltatva senki kénye-kedvének. Itt már teljesen egyen rangú a férfival. Nem magázza vagy kend-nek szólítja a férjét. Nem a kisszéken bekapja az ebédjét, míg a ház ura a nagy asztalnál étkezik."


Ezt legfeljebb te képzeled el, nem en. Az en életem nem ilyen, nem vagyok kiszolgáltatva, nem magazin a páromat, lennek se szólítom, kis széken sem étkező, de ne zavarjon.



"NEKEM nem partner egy olyan nő, akinek az élete nem azokkal a dolgokkal telnek, mint az enyém. Aki nem ment át az önállósodáson, és nem csinálja meg a magánéletében azokat a dolgokat, amiket én, mert annak a felét a férje intézi, az ún. férfias munkákat. "


Értelmetlen amit írsz. Miért ne lenne a no onallo? Nem 16 évesen házasodott - legalábbis en nem. Ugyanazokat a dolgokat pedig max akkor tudod csinalni valakivel, ha kollégák is vagytok, nem gondolod? Emellett a férjem penzt keres, az ügyintézés az en "dolgom",


"24: A boldogság pont az, hogy az embert nem érinti meg, mit szólnak hozzá mások. Ha valaki topicot indít arról, hogy vajon miért ítélheti el őt bárki, az vajon nem mindenhova a saját belső bizonytalanságát, félelmeit vetíti ki? Nem ítélkezést vél látni mindenhol, ott is, ahol nincs?

Mi esne jól neki? Erősítsük meg, hogy helyesen él? Ebben mindenki csak saját maga lehet kompetens, megítélni, hogy ahogyan él, az számára helyes-e! ebben senki más nem lehet kompetens!"

Nézd, ahol en elek, ez egy normalis életforma, itt termeszetes az, ha a no otthon van. Nem érdekel, hogy mit szólnak hozza mások, csupán kiváncsi vagyok, meghozza a sok itteni komment miatt, amit ezen az oldalon olvastam. Egyszeruen nem értettem, hogy mi a problema ezzel, ha válik igy szeretne élni.

2014. ápr. 19. 09:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!