Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás lefújva...

Karácsonyi ajándékozás lefújva, de én mégis akarok kapni ajándékot, de nem gagyi sz@rt! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a família (kb.: 10 család) legszegényebb tagja (nagyszülők, nagymama) kitalálta, hogy idén ne ajándékozzunk. Csak a gyerekeknek.


Minden évben kitalálja..., majd, csak azért is vesz nem túl olcsó ajándékot, vagy vesz valami anyagot állati drágán és kézzel elkészíti, és mindenkit megajándékoz. Persze vica-verza mi is mindenkit ajándékozunk.


Most nincs pénze, kitalálta a másik családtag, hogy dobjunk neki össze pénzt karácsonyi vacsorára, beleegyeztünk, (bár én eléggé húztam a szám) erre kiderül hogy vett valami anyagot drágán, amiből hatalmas porfogó díszt fog készíteni, mindenkinek karácsonyi ajándékként. Marhára örülök...meg állítólag szarvasgomba lesz karácsonyi vacsorán...


Amikor ajándékoztunk az elmúlt években, mindenki kikérdezte a másikat hogy mit szeretne, és mindenki elmondta, általában 1 000-2 000Ft körüli összeg volt, így szereztem be csomó hasznos dolgot, és felszereltem a konyhám, meg ilyenek.

Idén meg kapok egy sz@r porfogót amit már most gyűlölök, mert ugyan jó a kézügyessége a néninek, de néha olyan sz@rt tud csinálni, és olyan nagy méretű sz@rt, amit csak teszünk ide oda, és csak fogja a port, és legszívesebben összetörném, és wroááááfff.


Szóval szeretnék hasznos ajándékot, szeretnék ajándékot, és különben is, megtanulhatná a néni hogy addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér, egyébként amelyik családtag meg kitalálta a karácsonyi vacsora finanszírozását, az meg rendezzen a néni helyett vacsorát a szarvasgombával....


Csomó más nagy problémám van egyébként a világban, de ez most ebben a pillanatban qurvár@ b@ssza a csőröm!



2014. dec. 8. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 A kérdező kommentje:

# 26/30 Időpont ma 13:49


Szóval egyike vagy azoknak akik lerabolják az erdőt a szarvasgomba miatt.

2014. dec. 8. 15:03
 32/86 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező te vmi ritka hülye ember lehetsz :-))))))
2014. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem vágom, hogy tulajdonképpen mi itt a kérdés.


Küldjünk küldöttséget a családhoz, hogy a tudomásukra hozzuk ezt? Vagy elég annyi, ha veled együtt sírunk?

2014. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem rabolom le, mert nem szeretem különösebben. Mellesleg a szabályozásnak megfelelően gombászunk, és van közöttünk képzett személy. Szarvasgombát csak akkor szedünk, ha belebotlunk: van, ami kilóg a föld alól. Ne magadból indulj ki, illetve ne próbálj másokra mutogatni, miközben a téma itt a te éretlen és önző nyálcsorgatásod mások pénzére. Tudod, ha érett, önálló személy lennél, meg tudnád venni magadnak, amire szükséged van, és nem nyújtózkodnál mások takarója alá, azaz nem számítanál mások pénztárcájára. Te egy nagyon megkeseredett ember lehetsz, szerintem húzd ki magad a családi karácsonyozásból, neked úgysem okoz örömet, mások pedig csak illemből viselik el a nyerészkedő fejedet az asztal körül. Gyerektől is szégyenletes ez a hozzáállás, nemhogy felnőttől.. wroáááfff...
2014. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
96%
én a barátnőmet akarom visszakapni karácsonyra, de nem fog sikerülni. :( feláldoznék érte simán egy jó drága ajándékot is, ha összebújva megnézhetnék vele még egy akármilyen kaki filmet is.
2014. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ezt együtt meg kéne beszélni a családdal. Néhányan szerintem félreértették a kérdést. Abban egyetértek, hogy a kérdező fogalmazhatott volna finomabban vagy kultúráltabban, de végülis ugyanarról beszélünk így is. Nyilván a karácsony a szeretet ünnepe, mikor összegyűlik a család, beszélgetnek stb... meg persze vallási oldala is van, de egy jó és normális családban ez nem megy olyan ritkaság számba mert egyébként is beszélnek, találkoznak egymással (ahogy és amikor lehetséges, gondolok itt messzebb élő rokonokra) és nem csak ezen az egy napon szeretik egymást, hanem egész évben. Az ajándékozás pedig egy szokás, hagyomány és szerintem mindenki örül annak, ha ajándékot kap. Ez nem ciki felnőttként sem. Teljesen normális, ha valaki remegő kezekkel bontja fel a csomagolást mert annyira örül neki. Alapvetően jól eső érzés az, hogy valaki gondolt ránk, hogy valakinek fontosak vagyunk annyira, hogy időt és pénzt szánjon ránk és ha olyat kapunk ami valamilyen módon kötődik hozzánk, ami személyesebb akkor az csak egy plusz ok az örömre mert azt jelzi, hogy az illető figyel ránk, fontosak vagyunk neki és tényleg törődik velünk és valódi örömöt szeretne nekünk szerezni. Ez is egy mód a szeretet kimutatására. Nem az ajándék értéke a fontos, a kérdező sem írta, hogy valami hiper-szuper drága ajándékot vár. Most őszintén, lehet értékelni és kell is a munkát amit egy kézzel készített ajándék igényel, de ha esetleg nem túl szép vagy egyáltalán csak teljesen haszontalan és csak ott áll majd a többi 20 mellett a fiókban, annak nem nagyon lehet örülni. Ráadásul nekem ez annyira furcsa...A néni konkrétan nem ajándékot ad nektek, hanem ajándékot ad el nektek, ami ti kifizettek. Szerintem az a normális, mikor mindenki olyan ajándékot ad (meg én egyébként, az életben is ezt tartom normálisnak) amire futja, amire van keret. Nem kell több tízezres ajándék mindenkinek, ha arra van pénz, akkor mindenki kap egy kis csokit, de kölcsökérni vagy elfogadni a pénzt azért, hogy tudjak ajándékot készíteni...szerintem ez azért nem normális dolog. A vacsorára még azt mondom, hogy azért egy személynek mindenkit ellátni semmilyen szempontból nem könnyű, tehát ezt még valamennyire logikusnak tartom mert mindenki fogyaszt majd, így is furcsa, de egy nagy családban végül is el tudom képzelni. Visznont szerintem itt sem a pénz lenne a megoldás, mármint szerintem, amit a kérdező írt, hogy mindenki beszáll valamivel, valaki visz sütit, valaki levest az úgy teljesen jó lenne, esetleg ha megoldható akkor egy étteremben és akkor mindenki fizeti magának, amit szeretne. Valamint az is érdekes, hogy karácsonyi vacsorán szarvasgombás ételt kell enni, holott ajándékra is úgy gyűjtötök neki.... Tehát nem az a baj, hogy a néni ilyen ajándékot készít (nyilván ha valami hasznosabbat adna az jobb lenne), hanem az, hogy hogyan teszi ezt és tulajdonképpen túlköltekezik és rázza a rongyot, holott ezt nem tehetné meg.

Szerintem ezt a vacsorás "munkamegosztós" ötletedet prbáld meg megszerettetni a többiekkel vagy esetleg dobd fel az éttermet. Ezt a pénzt adunk az ajándékra dolgot pedig egyáltalán nem értem, hogy ez most miért jó...Másoknak a családban nem tűnik fel, hogy itt van valami furcsa? (Egyébként tipikusan olyan ajándék a könyv-, cipő-, ruhautalvány és még gondolom több üzletben is lehet igényelni, ami ha nem ismered kellően a másik ízlését, akkor jól jön mert azt vesz belőle, amit szeretne, hasznos dolgokat amikre szüksége van, de mégis ad egy kategóriát, hogy ne költse el valami "butaságra".)

2014. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
95%

Sőt egyesek válaszából azt veszem észre a tudatáig sem jutott el a probléma, a szövegértés híján.


Ó, dehogynem. Itt egyetlen probléma van: te magad.

Engem nem érdekelne, ha némi pénzt kellene arra áldoznom, hogy a nagymamám legalább arra pár órára találjon valami elfoglaltságot, amíg elkészít nagy szeretettel egy ajándékot. MAjd rájössz, ha ennyi idős leszel, hogy mennyire haszontalannak tudja érezni magát egy ember, ha semmit sem csinál a nap nagy részében.

Én egészen biztosan úgy fognám fel, hogy a munkáját ajándékozza nekem, én pedig azt az örömet ajándékozom neki, hogy nem unatkozik.


Mélységesen szomorú lennék, ha ilyen felületes, neveletlen, önző és buta gyerekem lenne, mint te vagy :(

2014. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
93%
Ócsárolhatsz, de akkor is több eszem van 21 évesen mint neked. Sajnos, baromira rossz gyerekkorom volt és képzeld igenis örülök, hogy végre lesz egy normális családi karácsonyom és ezért is én küzdöttem úgy, hogy senki se tudja, úgyhogy tettem ezért :). Gondolom az is fura neked, hogy adni jobban szeretek mint kapni. De ezt te el sem tudod képzelni,mert annyira szűk látókörű, csökönyös, buta, önző ember vagy, hogy hiába is írja mindenki az igazat, mégis mi vagyunk a buták te meg a helikopter. Fogadd el, hogy gyerekes vagy 40 éves létedre. Fogadd el, hogy nincs igazad. Az meg hogy támadod az embereket a butaságaiddal. megint téged minősít. Szerintem többet már ne írj, mert ennél jobban nem süllyedhetsz le.
2014. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
50%
szerintem csináld azt, hogy akik kitalálták ezt, hogy ne legyen ajándékozás azoknak ne vegyél semmit, de a család többi tagját ajándékozd meg. :)
2014. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, nem az a lényeg, hogy ő ajándékozzon:D Ő kapni akar, nem adni:D
2014. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!