Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás lefújva...

Karácsonyi ajándékozás lefújva, de én mégis akarok kapni ajándékot, de nem gagyi sz@rt! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a família (kb.: 10 család) legszegényebb tagja (nagyszülők, nagymama) kitalálta, hogy idén ne ajándékozzunk. Csak a gyerekeknek.


Minden évben kitalálja..., majd, csak azért is vesz nem túl olcsó ajándékot, vagy vesz valami anyagot állati drágán és kézzel elkészíti, és mindenkit megajándékoz. Persze vica-verza mi is mindenkit ajándékozunk.


Most nincs pénze, kitalálta a másik családtag, hogy dobjunk neki össze pénzt karácsonyi vacsorára, beleegyeztünk, (bár én eléggé húztam a szám) erre kiderül hogy vett valami anyagot drágán, amiből hatalmas porfogó díszt fog készíteni, mindenkinek karácsonyi ajándékként. Marhára örülök...meg állítólag szarvasgomba lesz karácsonyi vacsorán...


Amikor ajándékoztunk az elmúlt években, mindenki kikérdezte a másikat hogy mit szeretne, és mindenki elmondta, általában 1 000-2 000Ft körüli összeg volt, így szereztem be csomó hasznos dolgot, és felszereltem a konyhám, meg ilyenek.

Idén meg kapok egy sz@r porfogót amit már most gyűlölök, mert ugyan jó a kézügyessége a néninek, de néha olyan sz@rt tud csinálni, és olyan nagy méretű sz@rt, amit csak teszünk ide oda, és csak fogja a port, és legszívesebben összetörném, és wroááááfff.


Szóval szeretnék hasznos ajándékot, szeretnék ajándékot, és különben is, megtanulhatná a néni hogy addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér, egyébként amelyik családtag meg kitalálta a karácsonyi vacsora finanszírozását, az meg rendezzen a néni helyett vacsorát a szarvasgombával....


Csomó más nagy problémám van egyébként a világban, de ez most ebben a pillanatban qurvár@ b@ssza a csőröm!



2014. dec. 8. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
30%

,,meg persze vallási oldala is van,,

Vallasi oldal??

Jezus szuletese az unnep oka ne vonatkoztasd mar el.Karacsony kizarolag kereszteny orszagokban letezik.

2014. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeidet is erre tanítod?
2014. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
88%
40 éves vagy és ajándékért hisztizel? Ez csak nekem furcsa?
2014. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 A kérdező kommentje:

# 36/43 Időpont ma 17:05


Végre egy értelmes és intelligens ember! Fejet hajtok előtted!

2014. dec. 8. 21:55
 45/86 A kérdező kommentje:

# 37/44 Időpont ma 17:27


A néni mondjuk hasznos ajándékként varrhatna a gyerekeknek ruhát, merthogy tud és kreatív ötletei is vannak, sőt megkockáztatom, még lehet hogy finanszíroznám is!

Ezt kommunikáltuk felé már, de valahogy süket fülekre talált.

2014. dec. 8. 21:58
 46/86 A kérdező kommentje:

# 38/45 Időpont ma 17:57

Még mindig nem látom a több észt, bocs nem nyűgöztél le! Egyébként ha az élet igazán megnyüstöl, akkor nem lesz az ember se megbocsátó, sem békés, mindenbe beletörődő, lenyugodott, vagy kiegyensúlyozott. Nem győztél meg.

2014. dec. 8. 22:02
 47/86 A kérdező kommentje:

# 35/46 Időpont ma 16:23


Barátnőt visszakapni? Udvarolj neki, tegyél meg mindent, azt is amit eddig nem.

2014. dec. 8. 22:05
 48/86 A kérdező kommentje:

# 39/47 Időpont ma 18:26


Jó ötlet, már gondolkodtam rajta.

De aztán arra jutottam, hogy megtartom jó szokásom, és mindenkinek adok valami kis dolgot (hasznosat). Szeretem mikor kinyitják a csomagot és az arcukra van írva, hogy "végre!". A véleményemet már tudják, nem rejtettem véka alá!

2014. dec. 8. 22:08
 49/86 anonim ***** válasza:
85%
Nem is mondtam, hogy békés vagyok vagy kiegyensúlyozott, mert baromira nem vagyok az. Egyébként se akarlak meggyőzni, ezek tények. Tudom, mi az igazi érték és nem érdekelnek az anyagias dolgok. Azt én mind megteremtem magamnak, viszont sajnos családi életet nem tudok megteremteni, illetve úgy fogalmazok, az én szüleimnek nem sikerült számomra megteremteni a saját önzőségeik miatt. Hidd el, hogy az életben az a legfontosabb, hogy ott legyenek veled a szeretteid és nem az, hogy milyen ajándékot kapj. Nagyon sokat küzdöttem már most és fogok is és sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne mellettem valaki aki támogatna, de jelenleg nincs ilyen. Majd lesz egy saját családom egyszer és akkor biztos más lesz. Én utálom a Karácsonyt, mert mindig fájdalmas és depresszív hangulata van és arra büszke vagyok, hogy idén sikerült összehoznom a családot, hátulról megtámogatva(nem anyagilag) a dolgokat. És tényleg azért sajnállak, hogy 40 évesen nem látod, hogy a legfontosabb az, hogy igenis együtt van a család, akár ajándékok nélkül is.
2014. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim válasza:
21%

Milyen álszent itt mindenki, undorító. Megnézném a képeteket, ha semmit nem kapnátok, vagy valami "gagyi sz@rt", amihez jópofizni kell, miközben ti vesztek a másiknak valami szépet és jót.


Ti fogtok az első sorban nyálat lógatni a karácsonyfa előtt, hogy "és én mit kaptam?", a párotok/gyerek/rokon meg meglepődve mondja, hogy "Ja, te semmit, de azért én köszönöm a szép ajándékot, neked meg Boldog Karácsonyt!".


Hogy esne? Na látjátok. Szóval be lehet fejezni a fikázódást!

2014. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!