Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül huszonévesen az...

Miért szül huszonévesen az akinek alig van vmije?

Figyelt kérdés
Kiakadok, mikor látom, h vki huszonéves fejjel szül, de se lakás, alig pár év munkaviszony, aztán megy a nyavalgyás, h nincs pénz, hibás az állam, az anyós akit emiatt el kell viselni pl mert csak ott tudnak lakni, kivéve ő..Miért van ez?Nem szeret dolgozni, tanulni?Én 31 évesen szültem.Estig munka, mellette levelezős tanulmányok.Nem volt a szüleimtől pénzem.Most megvan mindenem.De felhúz, h a gazdaság is azért olyan amilyen mert ezek veszik fel a hiteleket, a segélyeket, én meg érdekes gürizéssel megtudtam oldani az életem.Ja és az ilyen nem egy gyereket szül, hanem sorba többet..
2010. febr. 6. 21:02
 91/137 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy nincs számítógépközelben, nem mindenki ül a gép előtt egész nap.
2010. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 anonim ***** válasza:
57%

na igen,gondolom most én is le leszek pontozva,legfőképp mert sokatok azt hiszi majd,hogy azért szültem,szülök,hogy az állam eltartson.pedig nem így van.bár bejelentett munkahelyen nem dolgoztam,de ettöl még volt amikor tudtam,nekem nem volt lehetőségem tanulni akkor amikor másoknak,de ez teljesen más dolog...nem ide tartozik az oka!

17 voltam mikor megszültem a fiamat,19 mikor a másodikat,21 a 3. babánál.

mégis tanulok(szakácsnak) és még fogok is,mert akarok.

és amint lehet dolgozni is szeretnék.

lehet nem főiskola meg nem diploma stb,de engem a főzés a szakácskodás érdekel,ebből is meg lehet élni,nem iy olyan rosszul.a párom cukrász,ő sem keres olyan rosszul.egyáltalán nem bánom,hogy 3 gyermekem van és ennyi idősen.szülők nincsenek,tehát nem is az ő nyakukba szültem a gyerekeimet,bár jelenleg nekem csak a gyes és a családi van mégsem élünk olyan rosszul,nem szorulunk segélyekre...nem is ebből szeretnénk megélni.saját lakás igaz örökségből van

nem értem kedves kérdező és hozzá hasonló válaszolók,miért kell azt hinni,hogy mindenki aki (nagyon) korán szül,az azért,hogy az állam tartsa el.nem mindenki van ezzel így,én is ismerek olyanokat akik ezért szültek,de nem ítélem el őket,mert ez a saját döntésük volt ahogy azoknak is akik később 30-on túl.mindenkit meg lehet érteni sztem és mindenkinek megvan az oka mit miért és mikor tesz,nem a mi dolgunk ítélkezni.



egyébként meg én egyáltalán nem örülök annak,hogy 2év lett a gyes,mert most gondoljunk már bele...visszavették úgy 2évre,hogy nincs elegendő hely a bölcsödékben a gyerekeknek...akkor hová tegyék őket ha már visszamehetnek vagy elmehetnek dolgozni az anyák?engem nem azért zavar,mert nem kapok már gyest,nem vagyunk gazdagok,de a nélkül is egész jól megleszünk,mert megtanultuk beosztani a pénzt,hanem azért zavart,mert nem biztos,hogy azonnal feveszik a bölcsödébe a gyereket.

pláne meg mi van akkor ha a közelben nincs bölcsöde,vagy az anya is és az apa is tul korán mennének dolgozni,nem tudják olyankor bevinni stb....azért ez így....

2010. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 anonim ***** válasza:
33%

Elsem hiszem hogy léteznek olyan emberek akik örülnek hogy a GYES ideje csökkent,valószínűleg gyermektelenek!!

Az állam "sír" hogy nem születik elég gyerek és amikor segíteni kéne ezt a "problémát" akkor nemhogy óvodát de bölcsödét sem találni ahova mehetne a gyerek!!

Kismama vagyok és GYES mellett dolgozni fogok,mihelyt megengendi az állam,tehát nem ebből szeretnék megélni...!

Ki az aki csak azért vállalna gyereket hogy megkapJa a havi max.:30ezer ft-ot,ez nevetséges,annyi elmegy csak a pelenkára,azért nem vállal senki gyereket!!!

A másik ami felháborít,hogy becsúszott gyereket abortálnak,mert hát ők nem tehetnek róla,hisz védekeztek!!

Miért nem fogják már fel hogy egyik védekezési mód sem 100%-os,így benne volt minden szeretkezésükbe a baba esélye,akkor viszont ne tessék gyávának lenni,vállalni kellenne!!!!

2010. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
25%
10.36-os tanulni nem volt lehetőséged csak szexelni?
2010. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 anonim ***** válasza:
68%

11:01 Bunkó vagy nem tudod mit beszélsz.

Én becsülöm őt,mert nem adta fel:)

A legjobbakat kívánom a 3 gyerkőc mellett:)

2010. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/137 anonim ***** válasza:
71%

10:36-os vagyok.utolsónak köszi.soha nem adnám fel.

utolsó előttinek meg:

ha nem ebbe a témába tartozik az oka annak,hogy miért nem tanulhattam,ha annyira nem tudod megértei és annyira tudni akarod(mivel kérdezted).lényegében ott kezdődött,hogy anyám alkoholista volt,meghalt ahogy apám is meghalt és a bátyám le se szarta mi lesz velem,olyan nevelőapához kerültem aki csak hátráltatott segítség helyett stb...privátba leirhatom részletesen.azt utána ítélkezz.bár engem nem érdekel,hogy mások lehurrognak azért,mert én így döntöttem.

2010. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
26%

becsülöd mert nem adta fel?

én azt becsülöm, aki nem adja fel a tanulást azért, hogy társadalmi kényszerből szüljön

2010. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
59%

Undorítóak és nevetségesek vagytok,ha azt hiszitek,hogy a havi 25-30 ezerért fogok gyereket szülni.Csupa nagyképű,buta emberrel van tele az oldal!A saját dolgotokkal kéne foglalkozni,nem azzal,hogy ki mikor szül!Tudom,sokaknak bántja a csőrét,ha valaki úgy boldog,ha huszonévesen szül gyereket.Csak kicsit gondolkodni kéne.Aki mondjuk kikerül az iskolából,és úgy szül,az nem kap gyest,tehát nem is tudná eltartatni magát az állammal.Utána lehet nézni,hogyan változtak a törvények.

Egyébként én sem láttam még egy darab olyan kérdést sem,amelyben egy fiatalon szülő nekiesett volna a későn szülőknek.Ne felejtsétek el,ma még megszóltok másokat,holnap majd a Sors visszaadja kamatostul.Ezzel a kérdéssel bizony azokba is belerúgott a Kérdező,akik meg sem érdekelték.Azokba,akik ha 30 évesen szülnek,akkor sem biztos,hogy jobbak lesznek az egzisztenciális körülményei.Ezt azért be lehet látni józan ésszel!Jah,és nézzetek körül az életetekben.Általában,aki mások életével foglalkozik,annak a sajátjával is gondok akadnak,csak azt már elfelejti.Persze elég könnyű...

2010. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó: Mindenki kap GYES-t, de ne zavarjon. GYED-et nem kap mindenki, de a GYES alanyi jogon jár. Inkább te nézz először utána, mielőtt leírsz valamit.
2010. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/137 anonim ***** válasza:
29%
miért bántaná valakinek az a csőrét, hogy huszonévesen szültök? erre bárki képes, gyereket összehozni a legkönnyebb. felelősségteljesen gondolkozni hosszútávon már sokkal nehezebb.
2010. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!