Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül huszonévesen az...

Miért szül huszonévesen az akinek alig van vmije?

Figyelt kérdés
Kiakadok, mikor látom, h vki huszonéves fejjel szül, de se lakás, alig pár év munkaviszony, aztán megy a nyavalgyás, h nincs pénz, hibás az állam, az anyós akit emiatt el kell viselni pl mert csak ott tudnak lakni, kivéve ő..Miért van ez?Nem szeret dolgozni, tanulni?Én 31 évesen szültem.Estig munka, mellette levelezős tanulmányok.Nem volt a szüleimtől pénzem.Most megvan mindenem.De felhúz, h a gazdaság is azért olyan amilyen mert ezek veszik fel a hiteleket, a segélyeket, én meg érdekes gürizéssel megtudtam oldani az életem.Ja és az ilyen nem egy gyereket szül, hanem sorba többet..
2010. febr. 6. 21:02
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó! Édesanyádnak volt sütnivalója. De KIZÁRÓLAG szorgalomból nem lehet valaki diplomás! Akkor megint oda jutunk: nem elég okos az egyetemhez-örök életére rosszul fizető munkái lesznek-ne legyen emiatt gyereke?
2010. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
20%

22 07-nek

igazad van!!!

mi is mellre vettük a dolgot!

21 40-es

2010. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 anonim ***** válasza:
87%
22-15-nek mi az h kizárólag szorgalomból nem lehet vki diplomás???? Ezt nem értem, ha okos felveszik államira, és akkor lehet, mellette meg elmehet dolgozni...
2010. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 anonim ***** válasza:
42%

21:40!!! te Domek vagy ugye???? Már egyszer nagyon egyetértettem Veled itt és most is.

Ja, előző vagyok, aki egy hatalmasat gartulált Neked! :D

2010. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
77%

És akkor mi van, ha valaki albérletben lakik? Nagy ügy. Nem egy istállóba szültem, hanem egy tisztességes, normális lakásba, ahol amúgy a saját bútoraim vannak, de nem fogok 50 éves koromig várni, hogy összejöjjön a pénz egy saját lakásra. A hiteltörlesztő meg több lenne, mint amit most fizetek.

Amúgy meg azt, hogy mim van, én nem csak pénzben és tárgyi dolgokban mérem. És pont hogy nem veszek fel hiteleket, és eszem ágában nincs egyenlőre mégegy gyereket vállalni, de azért hadd döntsem már el én, hogy kész vagyok-e a gyerekvállalásra és nevelésre, vagy sem. Amúgy meg kb. havonta kétszer előkerül ez a téma itt az oldalon, és általában mindig olyanok akadékoskodnak, akik egy ilyen helyzetben nem is tudnának magukkal mit kezdeni. És nem azért, mert nekik sosem volt esetleg kevés pénzük, hanem azért, mert már túlontúl hozzászoktak a bizonyos értelemben vett jódolgukhoz. Ezt még valahogy meg is értem, de azért szerintem nem feltétel a gyerekvállaláshoz a saját lakás, autó, stb. Nyilván én meg azt nem tudom elképzelni nagyon, hogy hogyan nevelhetnek olyan helyzetben gyereket, hogy nincs se víz, se áram, de ott is megoldják. Annak meg én semmi hátrányát nem érzem, hogy nincs saját lakásom. Én épp úgy az otthonomnak tekintem az albérleti lakást is.


Amúgy azt vettem észre, hogy a kérdezőhöz hasonló embereket pont az zavarja a legjobban, ha az ilyen fiatal szülők még ráadásul jól is érzik magukat úgy, ahogy vannak. Mert ha itt keseregnék, hogy nekem milyen rossz, akkor meglenne az az elégtételed kedves kérdező, hogy jól kioktathatsz, hogy micsoda felelőtlen alak vagyok, hogy 20 évesen szültem. Csak sajnos erre nem lesz nagyon alapod, mert én meg vagyok elégedve az életemmel, van egy okos, kiegyensúlyozott 2 éves fiam, azt csinálhatom, amit szeretek, és nem az a legfőbb elfoglaltásom, hogy mások életét kritizálom, ugyanis van ennél sokkal jobb dolgom is.

2010. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
80%

sztem kedves kerdezo,az az elkeserito,h van idod ilyenekkel foglalkozni.. mindenkinek a maganugye,h mit vallal es mikor.

en is koran szultem. Ugyan nekunk megvan mindenunk,ertsd csaladi haz-auto (nincs hitelunk) de ha ez nem lenne,akkor se csinalnam mashogy. En nem osztom azt az allaspontot,h eloszor teremtsunk meg mindent magunk korul,mert a mai vilagban sokan nemtudnak eloteremteni mindent hitel nelkul pl. Akkor ne legyen soha anya???? mert vannak ilyen emberek mint te is pl,h lenezed oket..

szomoru,h mindenhol ezt latni,h igy meg ugy megy a "fujkalas" mar lassan mindenkire.

2010. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
76%

Nem értema kérdést. Azt írtam, hogy kizárólag szorgalomból nem lehet valaki diplomás. A következő mondatomban ott van, hogy hogy értettem: mert nem elég okos hozzá!

Tehát ti diplomához kötnétek a gyerekvállalást? Meg menő állásokhoz?

Akkor az utcaseprő meg a takarítónő ha összeházasodnak, dögöljenek meg, mert nem volt elég eszük lediplomázni? Értsétek már meg, hogy van, aki egész életében az anyósnál lakik, esélye sincs elmenni, de ettől miért ne vállalhatna gyereket? Utálom, hogy ítélkeztek másokról.

2010. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim válasza:
57%

Ha mindenki így gondolkodna, mint te,akkor hamarosan nem lennének gyerekek Mo-on. Ez nem így működik. Valahol igazat adok, de a stílus elég bicskanyitogató.

31 éves vagyok, 17 éves koromtól dolgoztam, ahogy a férjem is, mégis hitelből vettünk lakást. Akkor most az "ezek" közé tartozom, akik hitelt vett fel, mert a némi kp-je mellé kellett az is? Az állam pedig valóban nem túl támogató, ha már a siránkozásról van szó. Gondolj csak arra, hogy a gyedet is csökkentették 3ról 2 évre.

2010. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
92%
a kérdező sztem nm azokat akarta kritizálni,akik fiatalon szültek,hanem kifejezetten azokat,akik a semmibe szültek gyereket,és most csak panaszkodnak.szerintem senki nem nézi le azokat,aki 20 évesen szült,imádja a gyerekét,és lelkiismeretesen dolgozik,meg van elégedve az életével...az ilyen előtt le a kalappal!
2010. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
70%
Nem sokunk van a párommal.Két kisebb összegű hitel.De a gyermekünk(áprilisban fog m egszületni) megpróbálunk neki mindent megadni.S többetn irták hogy nem kéne ész nélkül szexelni! Hát kérem szépen arról nem tehetünk hogy 24 évesen gyógyszer melett lett. De szeretni fogjuk.Semmint nem volt,de most mégis ismerös segitett és van egy kis albi amiben lakunk.MAI VILÁGBAN örülümnk hogy az egyikünknek van munkája.200nál is több helyre elküldtem az önéletrajzomat.Visszaszóltak bárhonnan is? NEM!!!Igy legalább nem tudnak sehonnan elküldeni.
2010. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!