Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül huszonévesen az...

Miért szül huszonévesen az akinek alig van vmije?

Figyelt kérdés
Kiakadok, mikor látom, h vki huszonéves fejjel szül, de se lakás, alig pár év munkaviszony, aztán megy a nyavalgyás, h nincs pénz, hibás az állam, az anyós akit emiatt el kell viselni pl mert csak ott tudnak lakni, kivéve ő..Miért van ez?Nem szeret dolgozni, tanulni?Én 31 évesen szültem.Estig munka, mellette levelezős tanulmányok.Nem volt a szüleimtől pénzem.Most megvan mindenem.De felhúz, h a gazdaság is azért olyan amilyen mert ezek veszik fel a hiteleket, a segélyeket, én meg érdekes gürizéssel megtudtam oldani az életem.Ja és az ilyen nem egy gyereket szül, hanem sorba többet..
2010. febr. 6. 21:02
 81/137 anonim ***** válasza:
32%

Akarja a nyavaja eltratani azt aki egy percig sem dolgozott és csak brahiból bulibol és kaáérmiből lett terhes.

De a kérdező akkor is durván általánosít.

Mivel érintett vagyok 28 voltam és 1,5 éves munkaviszonyom volt egyetemistra a férjem mikor vállatuk a babát. Meg van mindneünk és nem kesregünk. Pedig most két gyerkert nevelünk GYES-ből sé közalkalmazotti fizetésből. Ja éd mind kettőpnknek ékét diplolomája vnas


Szóval kit tartotokel? Na ne mán!!!

Én is dogloztam rendesen főiskola előtt alatt és után is. Ne mén az ilyenek mint a kérdező monjdűák már meg a tutit.

2010. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
25%
oké
2010. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim válasza:
58%

Van, aki annak örül, hogy a 3 évből 2 lett? Hát én nem. És nem a pénzért szültem. Családi házban lakunk, de elég kevés pénzből. Férjem is, én is diplomások vagyunk, én 31 éves vagyok, másfél éves a kisfiam, akit imádok.

Felháborító, hogy bárki is azt gondolja, az emberek "pénzért szülnek"!

A diplomához csak annyit: Nem elég az ész, a férjem félévente 80.000 Ft-ot fizetett, plussz havi kb. 15.000 az utazás. Na erre kellett hitelt felvenni.

2010. febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
80%

Drága Kérdező!

Ne ítélj,hogy ne ítéltess!Gondolom,ismerős ez a mondat.Valahányszor megszólunk másokat,gondoljunk bele abba,hogy a saját portánk előtt is bőven van mit sepregetni,és bőven akad teregetni való szennyes is.Értem,kikre céloztál,de a stílusoddal van egy kis baj.Túl magas lovon ülsz,onnan meg igen könnyű hatalmasat zuhanni.

Ha valaki elégedett az életével,akkor mindegy,hogyan él.Próbálja meg mindenki a saját maga életét élni.Csak azért,mert az utálkozás divat lett,kár ilyen kérdéseket feltenni ide.

Amúgy fiatal vagyok,alig túl a húszon,és van hitelem a családi házra.Védekezem,és előre gondolkodom.Ha viszont becsúszna egy gyerek,nem ölném meg csak azért,mert pár ember ferdén nézne rám.Tudod,nekem a saját boldogságom fontosabb,mint pár igen okos,igen bölcs ember véleménye.Akiknek egyébként az esetek bizonyos százalékában pusztán savanyú a szőlő... 23/L

2010. febr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 anonim ***** válasza:
36%

Ebben az orszagban senki nem akar dolgozni? En is orulok, hogy 3 ev helyett "csak" 2 evet fizet az allam, ami meg igy is nevetsegesen hosszu ido europai viszonylatban.


Amugy meg miert ugral mindenki azzal, hogy mennyi mindent eler? Most ezt ertem a huszoneves es a harmincas valaszadokra is. Miert kell itt egymasra licitalni, hogy ki mennyire hitelmentes, meg hany diplomaja van? Komolyan elszomorito ezt az arcoskodast olvasni.


A kerdesre valaszolva: en sem ertek egyet azzal, ha valaki meggondolatlanul es/vagy masok segitsegeben bizva (legyen az az allam vagy a csalad) szul gyereket. Parommal most varjuk az elso babankat, mert egyreszt most erett meg a kapcsolatunk erre, masreszt meg nekem is fontos volt az anyagi biztonsag megteremtese, anelkul nem lett volna batorsagom, de ezzel csak nekem konnyebb. Szoval mindenki sajat maga erzi, hogy mikor jon el az ideje, aztan az elet majd ugyis eldonti, hogy jo dontes volt-e vagy sem es mindenkinek magaban kell ezzel szembesulnie. Itelkezni ezert nem szabad, mindenki ugy vezeti az eletet, ahogy tudja/szeretne.


26/N

2010. febr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 anonim ***** válasza:
21%

Igazad van, kérdező. De szerintem ezt nem korhoz kéne kötni hanem kifejezetten ahhoz ha valakinek nincs semmije! Olyan ronda kimondan hogy mindnekinek joga van gyerekhez. Ja persze joga van olyan életbe szülni a gyereket ahonnan tuti hogy neki sem lesz kilátás, joga van a gyerkenek éhenhalni, utvára kerülni? Azért ennyire ne legyünk már önzők! Nagyon felelősségteljes dolog lemondani a gyerekről egy időre, szerintem akinek tényleg smemilyen az ne szüljön, mert a gyereknek is joga van egy minimális biztonságra!

Aki pedig azt hiszi hogy emberek nem szülnek pénzért és hogy ne kelljen dolgozni az naív és ha kikerül az életbe akkor igencsak hasra fog esni!

2010. febr. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
65%

Én abszolűt nem arcoskodni akartam, csak annyit, hogy 20-on évesen is lehet valakinek egzisztenciája. Unom már ezt az általánosítást, hogy mindeki aki 30 alatt van annak semmije nem lehet. És akinek van valamilye az nagyképű.

Én csak az ellenkező oldalt is szerettem volna leírni. És én nem vagyok az ellen, ha valakinek mindez hitelből megy, hát úgymegy. Ő sem rosszabb semmivel, de a kérdező szerint igen! Ő hozta fel a témát, mint havonta 1-2 30-as akinek nem tetszenek a fiatal gyerekvállalók, mert szerintük,segélyért szülünk stb....

Érdekes, hogy a 20-asokat, még nem láttam itt írni, hogy minek szül valaki 30-on felül? Hát nem hiszem, hogy a mi gondolkodásunkkal van innentől fogva gond!

És senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mikor szül, úgy a "kedves" kérdezőnek, mint akárki másnak!!

2010. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 anonim ***** válasza:
30%
Én 20éves vagyok,alig van vmim,és nem akarok szülni! :)
2010. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/137 anonim ***** válasza:
33%
Mert szeretne szülni. Miért nem szül sokszor az sem, akinek megvan midenne? Hadd vegyék fel a segélyeket, azért vannak. Az ő dolga, ki tud-e jönni belőle. Nem sokan vannak ,akik csupán segélyből megélnek, de aki képes erre, annak becsületére váljék.
2010. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 anonim ***** válasza:
57%
Mi van, kérdező?! Nagyon lapítasz!
2010. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!