Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül huszonévesen az...

Miért szül huszonévesen az akinek alig van vmije?

Figyelt kérdés
Kiakadok, mikor látom, h vki huszonéves fejjel szül, de se lakás, alig pár év munkaviszony, aztán megy a nyavalgyás, h nincs pénz, hibás az állam, az anyós akit emiatt el kell viselni pl mert csak ott tudnak lakni, kivéve ő..Miért van ez?Nem szeret dolgozni, tanulni?Én 31 évesen szültem.Estig munka, mellette levelezős tanulmányok.Nem volt a szüleimtől pénzem.Most megvan mindenem.De felhúz, h a gazdaság is azért olyan amilyen mert ezek veszik fel a hiteleket, a segélyeket, én meg érdekes gürizéssel megtudtam oldani az életem.Ja és az ilyen nem egy gyereket szül, hanem sorba többet..
2010. febr. 6. 21:02
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó előtti: persze, hogy minden tinit érdekel, mit adnak rá, de nehogy már attól legyen valaki jó szülő, hogy meg tudja venni a gyerekének a 8-10 ezer forintos rucikat (itt most nem a télikabátra gondolok persze). Nekem sem vettek full márkás cuccokat, de ettől még csinosan, ízlésesen tudtam öltözni. Kaptam hébe-hóba olyat, ami drága volt, de amikor felvetettem, hogy bezzeg az xy mindig márkás cuccban jár, akkor jóanyám azt mondta, hogy majd ha felnőtt leszek, és megkeresem a rávalót, akkor vehetek én is magamnak. Szerintem igaza volt. A szülők pénzéből könnyű urizálni.

Én viszont megbecsültem a drágább holmijaimat, vigyáztam rájuk.

Másrészt pedig, aki fiatalon szül, és még nem keres sokat, annak is változhat az anyagi helyzete addigra, mire a gyereke nagyobb lesz. Amikor szültem (20 évesen), sajnos az iskolai végzettségem szinte a nullával volt egyenlő. Még érettségim sem volt, mert annak idején tojtam bele magasról. Most úgy néz ki, hogy mire iskolás lesz a fiam, nagy valószínűséggel két diplomám is lesz. Mielőtt lehurrognátok, nem állítom, hogy diplomásan nem lehet valaki munkanélküli, de azért ha reálisan nézzük, több az esélye a jó keresetre annak, akinek van valami végzettsége, mint annak, akinek se szakmája, se érettségije, se semmije.

2010. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/137 anonim ***** válasza:
54%
Na, közben jött mégegy válasz, de ahogy látom, pont ugyan azt fogalmazta meg az illető, amit én is próbáltam.
2010. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/137 anonim ***** válasza:
74%
A kérdező azt nem írja, hogy hol lakott addig, amíg tanult. Csak nem egy 30 évesen kiröpült veréb veri itt magát? :P
2010. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/137 anonim ***** válasza:
17%
mire a gyerek ballag szanatórium? mennyi esze van itt egyeseknek, hogy azthiszik a 40-50 évesek már használhatatlanok. szegény gyerekeitek...
2010. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/137 anonim ***** válasza:
76%
Az én gyerekem sem kap meg mindent (23 évesen szültem), de nem azért,mert nem tudnánk megadni neki, hanem mert nem akarjuk! Nem vagyok szőrös szívű anyuka, de bőven jó neki (17 hós) jelenleg a Tescos melegítőgatyó, amiben fut-szalad, csúszik, mászik a konyhában, lakásban. És mivel mi is igényesek vagyunk a férjemmel (nem a 100 ezres cuccokra gondolok), így nem gondolom, hogy tini korában ne kaphatná meg azt amit kért, de csak bizonyos kereteken belül! Én nem szeretnék elkényeztetett gyereket nevelni. És az aki azt gondolja, hogy csak megcsinálni volt könnyü, és nem gondolunk a jövőjére az akkora bakot lőtt, hogy csak na! Miért nézek minket hülyének 30-asok? Nehogymár ti mondjátok meg a tutit, hogy én mit tudok megadni a gyerekemnek. Nem éhezik, és nem aszik szemetet, főzök neki, finomat kap, és mivel megeszi, nem hiszem, hogy utálná! És mindig van tiszta ruhája, és jobban örül a nagyanyjától kapott 400 ft-os kínais kisautónak, mint a világítós, pörgő forgó kismotornak.
2010. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 anonim ***** válasza:
87%
Ez így van,erre próbáltam én is többször célozni,hogy ha megvárom a 30-at,sajnos akkor is törlesztenünk kell a családi házunk hitelét,akkor is lesz autó törlesztő,de nyilván nem a levegőbe fogom megszülni,hiszen fedél lesz a fejünk felett,és mindent megadunk majd neki,ami tőlünk telik.Nem hiszem,hogy ettől rosszabb emberek lennénk,mint bárki más.Még akkor sem,ha mondjuk huszonévesen szeretnék anya lenni,mert erre vágyom.A segélyen élő cigányokkal meg szerintem senkit sem kéne egy lapon említeni az ide írók közül.
2010. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 anonim ***** válasza:
0%

13:35!

Ha Okosanyuka 35 évesen szül egy gyereket, akkor az nem fog 5 év múlva elballagni, de még 15 év múlva sem. Hacsak nem a 8 általános a cél. Szóval ki az okos? Gondolkodj, vagy legalább fogj egy számológépet, ha már anélkül nem megy.... :D

2010. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!