Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek megérteni az...

Miért képtelenek megérteni az én véleményemet? Elvégre mindenkinek joga van úgy döntenie az életéről, ahogy akar

Figyelt kérdés
Harmincas éveimben járok, nő vagyok. Ismerősök, rokonok azzal "nyaggatnak", mikor lesz már családom, gyerekem? Holott én úgy érzem jól magamat, ahogy élek, férj, gyerek nélkül és nem is akarok ezen változtatni. Nincs kedvem pasiról "gondoskodni": főzni, mosni rá, pláne mert sokuk egyébként ezt meg sem érdemli tekintettel arra, hogy sokuk félrelép, kocsmázik (ismerősök kapcsolatai, házasságait látva). Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek. Gyerek sem érdekel, nem akarok gyereket, nem érdekelnek általánosságban véve sem. Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem.
2010. ápr. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
78%
Hát az utosó író vagyok a 28 éves,örülök,hogy ennyi pénze van a 3 gyerekes hölgynek,de el vagy tévede,egy csomó ember 70 és 90 000 Ft-ot keres,szerintem ebből hogyan lehet megélni,szerintem sehogy,mi családiházban lakunk és 60000 csak a fűtés és nincs víz és villany és kaja se még.A 90 000 csak a számla,plusz kell bérlet is,és mindig van mit újítani,de a paneloknál is némelyiknek a fenntartása tök drága,érettséink van,diplománk nincs.
2010. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek.Nem értem azokat az embereket akik azt hiszik hogy egy nőt csak egy gyerek tehet boldoggá.Igaz nekem van párom, de gyereket nem akarok.Más céljaim vannak az életben.És nagyon nem elégítene ki ha otthon kellene ülnöm a gyerekkel.
2010. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
74%

12:22

Szerintem itt elsősorban nem az anyagiakról van szó...

2010. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálsz, amit akarsz, a te életed. Nem mindenki alkalmas a gyerekvállalásra vagy a tartós, felnőtt kapcsolatokra, így bölcs dolog tőled, hogy inkább lemondasz róluk. Egy énközpontú embernek nincs is szüksége ilyen dolgokra.
2010. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
48%

Hát baszus ez a 3 gyerekes el van tévedve,hozatja a kaját,meg elég egy fiztés hogy megéljenek és fére rakjanak belőle,hol élsz te.Nálunk is mindenki dolgozik,én eladó vagyok és 74ezret kapok,ebből mit gazdálkodjak ki,haza kell adni,mert rengetek a kiadás,nem iszunk,nem dohányzunk,nem bulizunk és én is itthon lakom.Magyarországon minden lehetséges?Hülye vagy te mond?

Munkanélküliség van,éhbérért dolgoznak az emberek,a látszat csal,látsz egy szép házat kívülről,de honnan tudod hogy élnek.Azzal se gyere hogy külföldi munka,azt sem olyan könnyű találni.


Kívánom hogy te is kerülj olyan helyzetbe,hogy ezeket a dolgokat lásd és akkor nem fogsz hülyeségeket írni.Hol élsz te?

2010. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
76%

Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek.


Ez a valódi gondod. S ezzel a hozzáállással vigyázz mert a munkádban is okozhat problémát.


egyébként jogod az van így dönteni. A következményeit meg viseld!

2010. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Azért nyaggatnak, mert ez a megszokott.

A friss házasokat pedig, mikor lesz már gyerek.

Mindenkit nyaggatnak vmiért.

Ez a te döntésed, senki sem kompetens, hogy ebbe beleszóljon.

Azt én is csak halkan jegyzem meg, hogy azért vannak rendes pasik is, akikre lehet számítani.

És a saját gyerek pedig végképpen nem olyan mint másé.

Illetve gyerek az gyerek, de az anyának a megítélése szempontjából teljesen más.

Sok boldogságot kívánok, így is-úgy is.

2010. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
100%

Igen a kérdezőnél valószínűleg nem anyagiakról van szó,de sok fiatal ezért nem mer családot alapítani,és amit itt tényleg leírt ez a nő,az kiakasztó,nem a jólét jellemző az átlag magyara,ezzel engem is kiakasztót.Mi ez a nő valami politikus,ők jönnek ezzel a lehetőség hazája meg legsatilabb ország szöveggel,amin minden normális ember röhög.


Szerintem se mindenki vágyik családra,ezzel még senkinek sem árt,az ő élete,szerintem nincs ezzel semmi gond,én is hasonlóan gondolkodom

2010. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is úgy él a kérdező ahogyan akar, ha elég sikeres lesz nem fog megbánni semmit.

Az egyik válaszolóhoz lenne egy kérdésem, ezt írta:

"

Hát ez akkora badarság, hogy többször el kellett olvasnom...

a férjem keresete simán elegendő a családnak (3 gyerekünk van), még félre is rakunk belőle. Az én keresetem is elegendő lenne külön a családnak. Erről ennyit, hogy ma ez nem így lenne. Dehogynem. Természetesen a tenni és dolgozni akaró, esetleg tanult emberekről beszélek, akik nem ülnek otthon segélyre várva. Ma Magyarországon minden lehetséges. Tenni kell érte, de lehetséges.

"

Mondd már meg légyszi, hogy nőként mit dolgozol meg a férjed mit, mert én a diplomámmal alig keresek és már fizikai munkát is végzek, hogy fent tudjuk tartani a családi házat meg az egy gyerekünket. Köszi.

2010. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van,nekem is van nem egy diplomás haverom és protekcióval tudták recepciósnak betenni minimál bérre és egy csomónak le kell tagadnia a diplómát,hogy kapjon gyári melót,de hát gyárak sincsenek már.Ez el van tévedve.
2010. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!