Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek megérteni az...

Miért képtelenek megérteni az én véleményemet? Elvégre mindenkinek joga van úgy döntenie az életéről, ahogy akar

Figyelt kérdés
Harmincas éveimben járok, nő vagyok. Ismerősök, rokonok azzal "nyaggatnak", mikor lesz már családom, gyerekem? Holott én úgy érzem jól magamat, ahogy élek, férj, gyerek nélkül és nem is akarok ezen változtatni. Nincs kedvem pasiról "gondoskodni": főzni, mosni rá, pláne mert sokuk egyébként ezt meg sem érdemli tekintettel arra, hogy sokuk félrelép, kocsmázik (ismerősök kapcsolatai, házasságait látva). Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek. Gyerek sem érdekel, nem akarok gyereket, nem érdekelnek általánosságban véve sem. Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem.
2010. ápr. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
0%

12.15 vagyok, látom megkavartam az állóvizet.

Azoknak, akiknek ennyi a reakciója, hogy "hülye vagy te? Hol élsz te?" azoknak inkább nem reagálnék, én nem sértegettem senkit és egyébként is olvasd el, amit válaszadáskor kiír neked a gép: "mások sértegeséért, provokálásért ... kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!" Ennyi a válaszom.


egyébként meg jópár válaszadó igazolta, amit írtam.Nem írtam, hogy MINDENKI jól él, jól tud élni, dea kérdező szerint MA

2010. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
100%

Főlősleges ennek a nőnek írogatni,ki tudja hol él ez,le néz ez mindenkit,meg megkérdőjelezi,hogy intenettől kezdve,ha szegény vagy hogy- hogy mégis van,vannak alapcsomagok is.De akkor a te gyerekednek,aki szintén nem dologozik,honnan vannak a cuccai,ők mennyit tettek érte,tanulni én is tanulta,meg itthon és néha alkalmi munkákat is csináltam,a tied meg gondolom nem.Nem gondolom hogy el kellene számolnom,mit miből tudok felmutatni,mert én tudom abból amiért megdolgoztam,míg a tied kétlem.


A stílusoddal van a gond,minden pénzbe kerül,a nincsből nem lesz pénz,én is többnyire haza adom amim van.

2010. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
0%

12.15 ismét, félrenyomtam, elküldte félkészen, de újra próbálom:


12.15 vagyok, látom megkavartam az állóvizet.

Azoknak, akiknek ennyi a reakciója, hogy "hülye vagy te? Hol élsz te?" azoknak inkább nem reagálnék, én nem sértegettem senkit és egyébként is olvasd el, amit válaszadáskor kiír neked a gép: "mások sértegeséért, provokálásért ... kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!" Ennyi a válaszom.


Egyébként meg jópár válaszadó igazolta, amit írtam. Nem írtam, hogy MINDENKI jól él, jól tud élni, de a kérdező szerint MA MAGYARORSZÁGON NINCS OLYAN, HOGY...

De van. Nem egy, nem kettő. Csak a válaszadóid között is van több is...


Mérnök vagyok, a férjem is az. Remélem, nem kell elnézést kérnem, amiért így élek. Itt, Magyarországon. A környezetemben pedig ez az átlagos. Nem származom gazdag családból, bár igaz, hogy anyukám 50 (!) éves korára olyan végzettséget szerzett, amivel onnantól már jól keresett, így most ő is be tudna segíteni (nem kell...).

A nevelőapám 8 általánost végzett, okos, értelmes ember, de ezt osztotta neki az élet, így természetesen nem nézem le a szkamunkásokat se, bár nem is írtam ilyet, de többen ezt olvasták a soraimban (tévesen). Egy tisztességesen, jól dolgozó kőműves, villanyszerelő, asztalos szintén olyan körülmények közt él, mint én. Itt, ahol én lakom. Sokat dolgoztatok velük, tudom, hogy így van, 2000 Ft-os órabérrért jönnek, tehát nem éheznek, ez tuti. Aki jól dolgozik, annak meg annyi munkája van, hogy nem is győzi. erről ennyit.


Jelenleg gyed-en vagyok, várnak vissza, mivel jól dolgozom. A férjem fizetéséből megélünk, sőt.. De ezt már írtam. Úgyhogy bizony, van ilyen, nem egy, nem kettő.

Sajnálom, akinek nem sikerül így élnie, de azért nem engem kell utálni...

38/L, 3 gyerekes

2010. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
74%

Bocs,de igen is megsértettél másokat,mert mindjárt azt írtad,hogy a többség nem is akart tenni,meg segélyre vár,a fehér ember nem kap segélyt,max munkanélkülit 1 éves munkaviszony után,ha elküldik.Elkeztél kérkedni,hogy simán fel lehet 1 fizetésből nevelni a gyerekeket,igen egy bizonyos rétegnek,de azt nem vetted észere,nem ez a jellemző,meg ilyen alkolístákról írogattál,meg linkekről.Nem mindenki link,aki nem tudott tovább tanulni.Igen fiatalon kellene ezt megtenni,de miből.Tényleg nem mindegy milyen anyagi háttér van!Úgy kezdtél ez írógatni,mintha itt az emberek nem is akarnának semmit se tenni,meg dologtalanok lennének.Én se tudtam fősulira menni,nem tudták volna a szüleim fizetni az albérletet,az ételt,meg a többi kiadást,1 havi fizetést honnan szedtek volna elő.


Elkezdtél itt másokat minősíteni.

2010. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
47%

Az előttem írónak meg annyit, hogy én nem kérdőjeleztem meg semmiféle internetet és nem néztem le senkit, néha nézd a %-okat, abból tudod követni esetleg, ki írogat éppen. Nem nehéz.

Én most szóltam hozzá először a 12.15-ös bejegyzésem óta.

2010. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
35%

Az újabb kommentelőnek ismét megismétlem:

"meg ilyen alkolístákról írogattál,meg linkekről"


ÉN nem írtam se alkoholistáról, se linkről, nem minősítettem senkit. Nézd meg a válaszadó %-át és magad is rájössz! Többen vannak velem egy véleményen ezek szerint, de ez ne az én hibám legyen már, légyszi. Köszi.

12.15 óta most írok ismét.


Bocs, ezek szerint többen nem értenek egyet veled, van aki esetleg nem megfelelő stílusban. DE NEM ÉN!!!

2010. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
47%

Megjegyzem, a 12.30-as válaszadó szintén 82%-os, de attól az még nem én vagyok. 9000-en járnak ide naponta, megesik, hogy másnak is 82%-a van, mint nekem...

12.15-ös. Majd így azonosítom magam, remélem, ez mindenkinek megfelel....

2010. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
100%
Minden sikerül csak akarni kell? Hát én hiába akarok sok mindent nekem nem jön össze. Van 1 diplomám. A suli után hiába kerestem állás mindenhol közölték, hogy nekik csak gyakorlattal rendelkező munkatárs kell. Kérdem én hol szerezzek gyakorlatot ha sehol nem adnak lehetőséget? Az idő pedig múlik. Nem mindenkinek van olyan szerencséje hogy találjon egy jól fizető munkát. Manapság nagyon sokan nem születnek aranykanállal a szájukban. Ez van nem lehet ellene mit tenni. Méggis mindenki próbál talpon maradni. Elvállal bármilyen munkát (erkölcsökön belül) csak hogy ne haljon éhen. Jobb esetben hazavisz 100000 Ft- ot. Abból fenntart egy albérletet és még élnie is kell ja és persze félreraknia hogy egyszer legyen saját lakása. Vagy ha esetleg merész vesz fel valamilyen frankó kamatozású hitelt és vesz belőle egy lakást. Ezek után azért dolgozik hogy tudja fizetni hitelt. Időben pedig akkor már az illető jóval 30 felett jár (egyetem+ lakáshitel stb.)És most nem azon szurkol hogy mikor taláűl jól fizető állást, hogy a leendő családját eltartsa, hanem azért hogy ne szűnjön meg a munkahelye. Na mondhatom ez az élet öröme. És jössz te aki azt mondod hogy az a hibás aki nem keres sokat azért mert nem volt jókor jó helyen?! Fújj! Elhiheted sokan sokkal többet letettek az asztalra mint te. Ja és nem kell lenézni valakit azért mert tisztességes munkával keveset keres.Az én szememben biztos többet ér mint te!
2010. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
47%

énis így gondolom ahogyan ezt te leírtad, nem vagy egyedül :)

Igen és otthon igenis kezdődik az otthoni műszak, akármilyen kedves a férj, netán elmosogatott mire hazamentél, vagy akármi.

Egy női szem kell a takarításhoz, mert genetikailag nem értenek hozzá. Mondjuk van amelyik máshoz sem.

És sajnos a mai 30-as pasik legtöbbje, meg az utánuk lévő generáció is ( és sok ma élő 50 es pasi is ám !!! ) anyuka kicsi fia, aki elé minden oda volt téve. Vagy azért mert őt így nevelték, hogy anyu csak vele foglalkozott, mert akkor még megtehették, vagy azért, mert olyan körülmények közt éltek hogy a nőnek nem kellett több műszakot bevállalnia gyerek mellett, vagy szimplán mert az apjuktól is ezt látták, hogy a feleség nyakra-f@szra mindent eléjük rakott kiszolgálta őket, magyarán cselédkedett. Mi nők meg nem azért vagyunk hogy 30 évesen kezdjünk el nevelni valakit, a saját valóban nevelendő gyermekünk mellett.

És igen tisztelet a kivételnek, és örüljünk akinek tökéletes a férje és egyáltalán nem ilyen. De ez kb. a fehér holló esete.

És igen imádom a páromat, ha 12 órás meló után van még erőm, csinálok neki kis nyimi-nyamit, vagy amit szeret, de van amikor elvárná és nem. Mert hulla vagyok és kész.

Elpakolok utána és mindent megteszek. De nem vállalnék mellette sem gyereket, bármennyire is szeretem, tuti minden az én nyakamba zuhanna, mint ahogy ez az esetek 99%-ban van.

és ismét tisztelet a kivételnek. DE ez csak álom :)

28/N

2010. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
100%
Nézd nyomon én se tudom követni,hogy ki mit is írt,de az bíztos,hogy valaki elkezdte leszólni azokat akik nem tudtak főiskolára menni és ezen elég sokan felháborodtak jogosan.Én egy csomó szorgalmas embert ismerek és még sincs lehetőségük a kitörésre,a jó szakmunkást is hacsak nem kőműves,külföldön ismerik el,de oda meg ismeretség nélkül nehéz kimenni.Az építőipari munkásokat még most is feketén dolgoztatják,kevés fiziért,ahogy egy csomó más embert.Egyébként hova menjenek,gyárakat mind eladták,cégek is alig vannak.
2010. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!