Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek megérteni az...

Miért képtelenek megérteni az én véleményemet? Elvégre mindenkinek joga van úgy döntenie az életéről, ahogy akar

Figyelt kérdés
Harmincas éveimben járok, nő vagyok. Ismerősök, rokonok azzal "nyaggatnak", mikor lesz már családom, gyerekem? Holott én úgy érzem jól magamat, ahogy élek, férj, gyerek nélkül és nem is akarok ezen változtatni. Nincs kedvem pasiról "gondoskodni": főzni, mosni rá, pláne mert sokuk egyébként ezt meg sem érdemli tekintettel arra, hogy sokuk félrelép, kocsmázik (ismerősök kapcsolatai, házasságait látva). Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek. Gyerek sem érdekel, nem akarok gyereket, nem érdekelnek általánosságban véve sem. Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem.
2010. ápr. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
52%

Szeritnem itt senki se harcolt akérdező döntése ellen, de mutasd meg, ha ilyet láttál.

csupán az érveivel vitatkoztunk, mert azokkal nem értettünk egyet.

Ha úgy érvel, mint te, akkor senki hozzá se szóla témához, mert nincs miről beszélni...

Megjegyzem, unokatesóm katonalány, készül kimenni Afganisztánba (ha sikerül) és van egy gyönyörű 5 éves lánya, akit egyedül nevel.

Szóval még ez se zárja kia dolgot...

2010. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
52%

ma 16:13

Azt írod,hogy aki anya az valószínű,hogy akart is mindig gyereket..nem egészen helyes a gondolatmeneted...

Én anya vagyok,és a hátam közepére sem akartam gyereket.Utálom a gyereksírást,és nem is tudok mit kezdeni egy csöppéggel..Ki nem állom ha hisztisek,és néha amikor látom hogy viselkedik egy gyerek az anyjával szívem szerint odamennék,és "helyre raknám a gyerkőcöt"..

Mégis szültem egy fiút.Talán szerencsém volt vele,mert nem volt síros gyerek,és elég hamar önállósodott..Nem bántam meg,hogy szültem,de nem is e körül forgott a gondolatom,hogy mindenáron szülni akarok..Én i azt mondtam,hogy gyerek soha...Ma azt mondom,hogy bőven elég 1 gyerek,több nem kell...de olyan jó érzés,hogy már kész felnőtt,és jókat nevetek vele,jó érzés,hogy tudom szeret,és imádom..é jó tudni,hogy amit életem során megszereztem/megdolgoztam (legyen az ház,telek,vagyon,bármi) azt minden a fiamé lesz..És nagyon jó érzés az is,hogy valami van belőlem is benne.A szeme olyan mint az enyém..a nevetése is...Látom,hogy ugyanolyan "lökött" mint én....

Ezért az ilyen kijelentések 15-20 éves ember szájából,hogy soha nem lesz gyerekem...egy kicsit megmosolyogtató bár nem elítélendő...Nagyon sokan mondtuk mi is anno annak idején ezt,és sokan már el is felejtették hogy mit mondtak..

De ha valaki nem akar szülni..ne szüljön..Annál jobb..legalább megtudja milyen az élet gyerek nélkül,és amúgy is túlnépesedés van...Régen i voltak nők akik gyerek nélkül haltak meg...Szóval úgy élj ahogy te akarsz,és ne úgy ahogy elvárják..

2010. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem kizáró ok a hivatás,de akkor is főlősleges itt példálozni,hogy miért vállaljon,meg hogy mennyi örömet ad a gyerek,már akinek,le is írta,hogy nem érdekli a gyerek,lehet jelenleg nincs anyaiösztöne.


Én azért értem meg,mert én sem szeretnék és az ismerettségemből is láttam olyat aki nem való anyának.

2010. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
58%

Én pl nem 20 vagyok hanem 29 (bár szívesen lennék 20 :) ). Odaírtam hogy VALÓSZÍNŰLEG, biztos te vagy a kivétel. De aki nem akar gyereket és mégis szül abban valahol mélyen ott volt a vágy...Hidd el aki komolyan nem akar, az mindent megtesz hogy ne is legyen...

Én nem tudom, nekem is van anyai ösztön, mint nagyjából mindenki másnak, csak 1, nem gyerekeken jön ki (hanem pl állatokon, Páromon ha beteg vagy ilyesmi stb) 2, egyáltalán nem uralkodik el rajtam sőt még csak meg sem fordult a fejemben hogy máshogy is lehetne. Az anyai ösztön jó dolog, csak nekem az általános tárgya és a vele járó jó éss rossz dolgok nem jönnek be.

2010. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!