Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek megérteni az...

Miért képtelenek megérteni az én véleményemet? Elvégre mindenkinek joga van úgy döntenie az életéről, ahogy akar

Figyelt kérdés
Harmincas éveimben járok, nő vagyok. Ismerősök, rokonok azzal "nyaggatnak", mikor lesz már családom, gyerekem? Holott én úgy érzem jól magamat, ahogy élek, férj, gyerek nélkül és nem is akarok ezen változtatni. Nincs kedvem pasiról "gondoskodni": főzni, mosni rá, pláne mert sokuk egyébként ezt meg sem érdemli tekintettel arra, hogy sokuk félrelép, kocsmázik (ismerősök kapcsolatai, házasságait látva). Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek. Gyerek sem érdekel, nem akarok gyereket, nem érdekelnek általánosságban véve sem. Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem.
2010. ápr. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
100%

12.59-es nem vagyok rossz indulatú és főleg nem csipogó,de engem is szíven ütött,amikor arról írtál,hogy az ember nem is akar tenni,ha tudnád mennyit melóztunk minimál bérért és hány munkahelyre jeletkeztem változtatás céljából,itthoni plusz munkákat vállaltunk,sose tudtam szórakozni és akkor ilyet beírsz,tiszteségesen dolgoztunk,állandóan adóm be a pályázatokat,de minek magyarázkodok,nem is a 12.25-ös nyilatkozott lenézően hanem te.


A 12.25-öre csak azért támadtak mert azt írta,minden lehetséges,hát nem mindenkinek.


Van egy tolvaj rokonom,valószínűleg az érettségije sincs meg,berakták ilyen biztosági igazgatónak egy mulitba,mert volt ismerőse,onnan is lopkodja a cuccokat,tudod mennyit futkostam neki is,amikor otthonról is lopkodott,hogy ne hogy a zaciba eladják a bevitt cuccokat,meg kisegítettük,és tudod milyen nagy arc,semmilye se lenne,és mind elfelejtette,már csak felvág,hát én az ilyentől sajnálom a pénzt.

2010. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
30%

Még kaja előtt :-)

Csak egy életélmény azoknak, akik szerint lenézem a kétkezi munkásokat:

Diploma után elkezdtünk dolgozni, albérletben. Kis idő múlva volt megtakarított 200.000 Ft-unk, amikor a férjem hazajött, hogy lenne egy pénzkeresti lehetőség: ablakszigetelés, be kell tenni a gépekbe az összes spórolt pénzünket, de biztos megtérülne és munka után járhatnánk dolgozni. Belevágtunk. Munka után ketten mentünk, szigeteltük a házakat, dobtuk a postaládákba a szórólapokat. Aztán már szórólapozni se kellett, mert egymásnak adták a számunkat az emberek. Megmondom, miért: levettük a cipőt az ajtóban. Nem kértünk inni fél napos munka során se, vittünk magunkkal. Nem álltunk le, végig dolgoztunk. Alaposak és pontosak voltunk. Ingyen megjavítottuk a rossz zárakat is, ha már ott voltunk. Az árajánlatnál többet akkor se kértünk, ha valami, tőlünk független gigszer miatt többet kellett volna kérni, jogosan. Nem kértünk borravalót.


Sokan beszélgettek velünk munka közben, ha épp nem zúgott a gép, mit csinálunk főállásban? Mondtuk, hogy mérnökök vagyunk. Ilyenkor mindenkinek elakadt a szava egy percre. Mérnök csaj itt emelgeti az óriási ajtókat a házamban...

A kétkezi munkából keresett pénzből fizettük be a beugrót az első lakásunkra.

Azóta saját új házban élünk.

No, ennyit a kétkezi munka megvetéséről.

Persze ülhettünk is volna az albérletben kuporgatva a pénzünket és szabadidőnk is több lett volna biztos... Pl. siránkozással is eltölthettük volna az időt...

2010. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj,ha nem akarsz családot,sokan vannak így.


De tényleg vigyázni kell hogy ki mit ír,mert fére érthető lehet és másokat megsérthet,persze hogy sokan megsértődtek,az élet nem mindenkivel bánnik egyenlően és nem minenkinek habostorta,és rendszerint azok háborogtak,akikre ez nem igaz,mert a többiek hallgatni szoktak.

2010. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
39%

13:46, egyszerűen ezt látom magam körül. Van mobilszámla, bedugós net, TV előfizetés és még sorolhatnám, de spórolás meg semmi. Ha a szülő jómódú, akkor pedig csak az aznapra gondol a gyerek, nem tanul rendesen, átbukdácsol az iskolákon, a szülő meg ráhagyja. Végül amikor odajut, hogy elszakad a szülőktől és önálló lesz, persze nem veszik fel jól fizető állásba, mert nincsen meg a szükséges végzettsége hozzá.

Most tegye mindenki - aki 70 ezer nettókat keres - a szívére a kezét és mondja azt, hogy mindent megtett azért, hogy továbbtanulhasson és így jobb álláshoz jusson! Hogy inkább nélkülözte a luxuscikkeket azért, hogy sikerüljön elvégezni olyan tanfolyamokat, amik előrelendítik a pályán. Hogy gondolt a jövőre, és nem csak belecsapott a lecsóba, hogy majd lesz valami... Mindenkinek lelke rajta, hogy mi van a mérlegen.

Mindez már a középiskolában előjön, látszik, hogy ki lesz ambiciózus, és ki az, aki csak a mának él. Olyan jó példa erre a Rém rendes család Al Bundy-ja.. az örök vesztes, aki minden kudarcát másokban keresi, és minden sikerélményét csak a múltban tudja felkutatni.

És senki ne nevezze magát szegénynek, akinek van lehetősége internetezni, akkor is, ha az csak 2000 Ft-ba kerül. Ez még megközelítőleg sem szegénység.

Na mindegy, a célom nem azoknak a megbántása volt, akik annak ellenére nem tudnak továbbtanulni, hogy MINDENT megtettek a spórolás érdekében és nem alapítottak családot 70.000 forintból, hanem azon emberek szemének felnyitása, akik szerint sok pénzt csak valamiféle manipuláció árán lehet keresni, és hogy továbbtanulni nem mindenkinek kell. A 70.000 a bizonyíték, hogy bizony a tanulással "soha" nem szabad leállni, különben az ember arra ébred, hogy már nem kell az 1 darab féltve őrzött szakmája, és az utcán van.

2010. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezőnek meg annyit, hogy az eddig is egyértelmű volt, hogy volt egy rossz tapasztalatod és azért gondolod, hogy minden nőt cselédnek néznek, stb.

De ez CSAK kettőtökön múlik. rajtad és a párodon.

Kívánom, hogy megtaláld azt a férfit, aki a TÁRSAD és nem a feletted álló. Ja, és hogy ez időben megtörténjen.

A gyerekekről csak annyit, hogy én se voltam oda értük, megvolt rá az okom, inkább azért szültem, mert az én koromban már illik (32 voltam az elsőnél). De amit a gyerekeim adnak nekem, azt semmi se pótolhatja. Ezt ma már biztosan tudom.

Éltem én is sokat, bejártam a világot, buliztam, de ez egy más élmény.

12.15

2010. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
100%

Mérnők hölgy!Nem kérdőjelezem meg,hogy szorgalmas vagy,de itt a felháborodás onnan indult,amikor be ír valaki,hogy nem is tesznek érte semmit,meg nem is akarnak változtatni.Azért ez akkor is durva,sokan leírták,kinek milyen az élete és mindenhol olvastam,hogy rendesen dolgozik mindenki a családban,nem szabad leszólni másokat,ezt nem neked üzenem.

De sajnos nem mindenkiből lesz diplomás sem és jó szakember sem,lehet hogy szorgalmas,de nincs érzéke,attól még lehet egy szorgalmas,jóra való ember.

2010. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
0%

Értelek, kedves 70%-os, de én főleg erre szerettem volna cáfolatot: "Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem."


Úgy látom, te se tagadod: van, aki jól keres, érdemtelenül. Van aki jól keres, megdolgozik érte. Van, aki szarul keres, nem is tesz semmit, hogy előrébb jusson. Van, aki szarul keres és változtatna, de nem sikerül.

Nos, itt minden felháborodott válaszoló az utolsó kategória. De azért lássuk be, nem velük van tele az ország, nem ez a jellemző!!!

Bizony, a másik három csoportban is vagyunk sokan!

Még ha ez rosszul is esik az utolsó csoportnak.

És attól nem vagyok politikus, csaló, hülye, meg hasonlők, mert nem az utolsó csoportban vagyok. Ennyi.

2010. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
30%

én az ilyen nőkön csak szánakozva mosolygok...:))))

magatoknak is hazudtok:)

2010. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
67%
tipikus szűklátokörű gondolkodásmód, hogy csak mert nem jött be a párkapcsolatom, akkor már soha nem fog, és inkább hagyom az egészet a fenébe. aztán persze nyüszít, ha egyedül marad és nincs senki mellette akihez hozzábújhatna, aki kedveskedne neki, és akivel sikerülne értelmet találni az életének. mint szingli, virágról-virágra száll, alkalmi szexuális partnereivel áltatja magát, bebeszéli magának, hogy mennyire boldog így, de közben megeszi a penész amikor látja, hogy a környezetében mennyi boldog pár van. ismerem én ezeket a "boldog" szingliket.
2010. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs mint mosolyogni,sok ember sok félét tapasztalt,és sok csoport van,mindenki abból indult ki,amit lát.


Egyébként ne értsetek fére,nem kötekedésből írom,de kinek mi a tanult ember?Van több olyan volt osztálytársam,hogy olyan 6-7 év alatt megcsinálta tanárok segítségével a 3 éves fősulit,van köztük általános iskolai tanító,de ha kérdeznél tőle nem tudna válaszolni,a diploma és a többi végzettség is csak egy papír sok esetben,sokszor tényleges tudást nem takarnak és alap műveltséget sem.


Ezt nem az informatikus hölgyre vonatkozik,de ilyen is van nem egy,hisz egyre alacsonyabbak a ponthatárok,kettessel be lehet sok helyre kerülni és ha tudnak tanárt fizetni akkor a gyerek sok esetben el is tudja végezni,de sokszor a tehetséges diák is úgy végez,hogy nem is tudja mi lenne a feladata,mert az oktatással is gond van.


Egyébként szegénység és szegénység között is van különbéség,van aki mély szegénységben él és van aki pont a hónap végéig jön ki.

2010. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!