Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek megérteni az...

Miért képtelenek megérteni az én véleményemet? Elvégre mindenkinek joga van úgy döntenie az életéről, ahogy akar

Figyelt kérdés
Harmincas éveimben járok, nő vagyok. Ismerősök, rokonok azzal "nyaggatnak", mikor lesz már családom, gyerekem? Holott én úgy érzem jól magamat, ahogy élek, férj, gyerek nélkül és nem is akarok ezen változtatni. Nincs kedvem pasiról "gondoskodni": főzni, mosni rá, pláne mert sokuk egyébként ezt meg sem érdemli tekintettel arra, hogy sokuk félrelép, kocsmázik (ismerősök kapcsolatai, házasságait látva). Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek. Gyerek sem érdekel, nem akarok gyereket, nem érdekelnek általánosságban véve sem. Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem.
2010. ápr. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
0%

"És jössz te aki azt mondod hogy az a hibás aki nem keres sokat azért mert nem volt jókor jó helyen?!"


Ezt egész pontosan hol olvastad???


12.15-ös

2010. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
47%

Hogy eltudtok vitatkozni valamin...! Kérdező meg csak lapit, mint kaki a fűben.

Mindenkinek van saját világa, saját józannak gondolt esze! Volt hogy én is összevesztem már egy fórumozóval, csak a végén kiderült, hogy az általa oly sűrűn használt "frigid" szónak még a jelentését sem tudja.

NA ekkor fogtam magam, és kibirtam hogy ne irjak neki többet. Ez csak felesleges offolás, mint ez is amit én irok. Kérlek titeket, velem ne próbáljatok összeveszni, mert úgysem irok vissza!

2010. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
0%

Na ja, írtam egy kommentet, egy óra múlva hülye bunkó vagyok, aki mindenkit sérteget és hagyjam bátran szó nélkül, bár azóta is tovább szidnak és sértegetnek (olyanért, amiket nem is én írtam...).

Na köszönöm szépen...

Akkor majd ha nincs kedvem tovább cáfolni őket, kiírom a véleméynemet RÓLUK. Egyenlőre cáfolgatok, hátha eljut a kis agyuk rejtett zugába. Türelmes vagyok...

2010. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
52%

A gyűlölettől annyira elvakultan írnak néhányan, hogy meg sem nézik, ki is írja.. én írtam a 12:59-et. Miért? Mert marhára elegem van azoknak a csipogásából, akik felakasztanák azokat, akiknek sok pénzük van(akkor is, ha azt becsületes munkával keresik), de saját magukat messzemenően sajnáltatják, hogy jaj, nekik nem adatott meg a tanulás, hogy nekik sosem volt pénzük semmire... pedig ezeknél az embereknél mindig lehet találni valamit, ami bizony nem ezt a súlyos szegénységet igazolja. Lehet bizony részletfizetést is kérni a tanfolyamoknál, nem kell a legdrágábbat választani, és bizony az ambíció, szorgalom és a józan ész sem kerül pénzbe.

De undorító az a rosszindulat, hogy akinek jó állása van, az hátszéllel került oda, és akármit is ért el az életben, azt úgysem önerőből érte el, hanem mások tettek mindent alá. Tipikus magyar irigység és rosszindulat.

Apám is szenvedett emiatt, mert hiába ért el mindent önerőből a szakmájában, mindenhova követték az irigyek sorai, akik soha egy percre nem hitték volna el, hogy valaki szorgalommal és kitartással sokra viheti az életben. És kik csinálták ezt vele? Pont azok, akik váltig állították, hogy milyen szegény emberek, hogy nekik semmi sem sikerül, és máról a holnapra élnek. De akkor miért volt több gyerekük ahelyett, hogy előbb a körülményeket biztosították volna? Aztán ezeknek az embereknek a gyerekei lesznek ugyanolyan óbégatók, hiszen a szülei nem engedhetik meg maguknak a taníttatásukat, és ambíciómentes, keserű embereket nevelnek.

Az ő bajuk, de jó lecke lesz a fiam számára, hogy hogyan is nem szabad alakítani az életünket.

2010. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
76%
12.59.-es itt ne keverd a szegényeket a romakérdéssel,nálunk sem piálnak,meg szülnek össze-vissza,és eltudunk számolni mit mire költünk,de sporolni ilyen kevés pénzből nem lehet,csak kijönni
2010. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem birom ki.

Miért bánt téged az ő véleményük? Nem kell hogy a szemükbe nézz, ez egy anonim oldal. Azt gondolnak amit akarnak, ettől te nem leszel kevesebb. Ugyanúgy élheted az életedet büszkén, mintha senki sem szólt volna be. Vágod?

2010. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként megvan a saját, szuverén véleményem a diplomásokról, szakmunkásokról, 90.000 Ft-ból élőkről, ezekről is szívesen elbeszélgetnék, de itt nem ez volt a kérdés.

A kérdező tényként írt valamit, ami nagyon nem igaz. Sok esetben bizonyára, de nagyon sok esetben pedig nem. Erre szerettem volna neki rávilágítnai (és mások is).


Más témákról más kérdéseknél szívesen kifejtem a véleményemet, de ne itt írjátok le, hogy pedig nektek meg nem úgy van az életetek, pláne, ha kommenteteknek SEMMI köze az eredeti kérdéshez, csak az én válaszomra akartok cáfolatot... Ez kevésbé érdekli a kérdezőt várhatóan. Indítsatok kérdést a ti életetekről és akkor ott majd jól eldumcsizunk róla....

Igaza van az előzőnek ebben.

12.15

2010. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
0%

Vágom, vágom. Megyek kajálni. Remélem már vagy jó csaj vagy hulla leszek, mire visszajövök :-))

12.15

2010. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
52%

12.59-es itt nem a pénzre irigyek,hanem igenis vannak emberek,akik semmilyen tanfolyamot nem tudnak megengedni,nekem évek óta egy vasam nem marad,nekem is haza kell adnom és te meg ilyen pénzszórókkal,italozókkal,meg pénz nélkül vagy kevés pénzzel felelőtlenül gyerekvállalókkal hasonlítgatsz össze,igen vannak,de akik ide írtak szerintem nem ilyenek.


Nekem semmi bajom,ha valaki sokat keres és tett azért,de azt is láttam,hogy sokan úgyanúgy dolgoznak és nem tudnak sokat keresni,nem tudnak miből gyűlyteni és ők az ilyen negatív pl-kat sértésnek veszik.Egyébként tényleg a legtöbb helyre gyakorlatott kérnek ezzel egyetértek a fiatal diplomás beíróval.

2010. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! :-)

Az tény, hogy igenis úgy élem az életem, ahogy nekem tetszik. Kérdésemet csak azért írtam, mert érdekelt, mások hogy vélekednek erről.

Eddigi körülményeim, környezetemben tapasztaltak, velem történtek nagyban befolyásolták és befolyásolják azt, hogy nem akarok gyereket, férjet, szeretem a függetlenségemet.

Volt rossz kapcsolatom, az exemnek fontosabbak voltak a haverjai, akik igenis szó szerint éjjel is jöttek "vendégeskedni", nem volt magánéletünk, kiették a hűtőnket stb. stb. Az exem becsajozgatott is, látom, a barátnőim egy részének férjei, ill. ismeretségi körömből is ugyanígy élnek. Mindez mellett mostam, vasaltam, főztem, takarítottam a páromra is, aki pedig nem úgy viselkedett, ahogy kellett volna. Ez utóbbi miatt írtam, hogy én bizony nem leszek "cselédje" egy férfinek sem!

Teltek-múltak az évek, besokalltam. Rájöttem, nekem az a jó, hogy nyugodt vagyok azáltal, hogy szingliként élhetek. Nem utasítok el társkapcsolatot, de most már csak úgy, hogy mindketten maradunk a saját lakásunkban.

Gyerekek igazából nem vonzottak soha, nem érdekelnek. Gyerekvállalás egyébként is sok "áldozattal", lemondással is jár. Kevés a fizetésem is, lakáshitel törlesztésem is van.

2010. ápr. 15. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!