Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek megérteni az...

Miért képtelenek megérteni az én véleményemet? Elvégre mindenkinek joga van úgy döntenie az életéről, ahogy akar

Figyelt kérdés
Harmincas éveimben járok, nő vagyok. Ismerősök, rokonok azzal "nyaggatnak", mikor lesz már családom, gyerekem? Holott én úgy érzem jól magamat, ahogy élek, férj, gyerek nélkül és nem is akarok ezen változtatni. Nincs kedvem pasiról "gondoskodni": főzni, mosni rá, pláne mert sokuk egyébként ezt meg sem érdemli tekintettel arra, hogy sokuk félrelép, kocsmázik (ismerősök kapcsolatai, házasságait látva). Nincs kedvem alkalmazkodni senkihez, szeretek azt tenni, amit akarok, akkor megyek haza, amikor akarok, nem kell elszámolnom semmivel senkinek. Gyerek sem érdekel, nem akarok gyereket, nem érdekelnek általánosságban véve sem. Ma Magyarországon nincs olyan, hogy csak a férj keresete elegendő, a feleségnek is dolgoznia kell, plusz munkaidejének letelte után otthon kezdődik számára az "otthoni műszak": főzés, takarítás, mosás. Úgy gondolom, én nem leszek egy férfi "cselédje" sem.
2010. ápr. 15. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
74%

"Mondd már meg légyszi, hogy nőként mit dolgozol meg a férjed mit, mert én a diplomámmal alig keresek és már fizikai munkát is végzek, hogy fent tudjuk tartani a családi házat meg az egy gyerekünket. Köszi."

Ha valaki jól keres, az annyira hihetetlen dolog? Én pl informatikus vagyok egy banknál, és ugyancsak el tudnám tartani a családom anélkül, hogy a páromnak dolgoznia kellene, sőt, még félre is tudunk rakni. Hogy jutottam ide? Nem csak vártam a csodára a diploma megszerzése után, hanem elmentem mindenféle továbbképzésre, éveken át fejlesztettem a tudásomat, és mire megpályáztam a mostani állásomat, már jó szakembernek mondhattam magam. Mit csinál a buta ember? Szerez egy diplomát és azt hiszi, hogy onnantól majd dobálják neki a milliós fizetést. Hát nem, ahhoz annál több is kell: idő és valós szakértelem. A cégek is pontosan tudják, hogy a diploma nem adja meg a kellő szakértelmet, ahhoz annál sokkal több kell. A diploma csak a kezdet.

2010. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
66%

Eddig orvosról tudok, aki 500 ezer nettot keres havonta, ezek szerint a menő informatikus is ennyit kap min.

Gratulálok!

Persze ez nem segít másokon.

2010. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
100%
Buta ember tudod hogy ki?Te magad,hogy ilyeneket írsz.Egy csomó diplomás miután befejezte a sulit elmegy,ha tud dolgozni,tök kevés pénzért,ami semmire sem elég,és esetleg haza kell adnia,akkor miből képeztesse tovább magát,mindenért fizetni kell,nem keveset,ha el is tud menni tanfolyamra még az sem garantált,mindenhez szerencse kell.Nem mindenkinek idilli a családi háttere,nekem se jogsit se semmit nem tudtak állni,még a ruháimat is már 10 évesen a kapott szüli és egyéb pénezekből keleltt feledznem,amik kevesek,a fősulira bejutottam,de ott kellett hagynom és nem mehettem olyan suliba amibe akartam,mert sem koleszt,sem albit és kaját nem tudtak volna fizetni otthon,suli mellett dolgoztam,de az is ment haza
2010. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
76%

anyám testvére is hasonló állásponton volt,40 volt mire rájött,hogy szar egyedül,de akkor már tul hozzászokott az egyedülléthez,mire talált magának olyan férfit,akinek szült volna gyereket,az orvosok közölték,hogy ő már egészséges gyereket nem fog szülni...

azóta nincs az életének értelme,csak tengődik...hiába keres jól,hiába élhetné világát...a férfi is otthagyta miután kiderült,hogy nem lehet baba...

lehet rosszul hangzik minden nap főzni,mosni,meg akármi,de hozzád sem bujt még oda elégedett férfi,meg nem szuszogott az öledben egy csöppség...

2010. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen amit ez a nő írógat,nem mindenkiből lehet diplomás és nem mindenki tudja megoldani az érettségi utáni tanulást,segélyre meg általában a kisebbség vár,nem mi,miről beszél ez.


A sült galambot én sem vártam,már 18 évesen dolgoztam,de mi is szegények vagyunk,mindkét szülőm részértől megvoltak a kivételeztettek a testvéreik között,akiket lakáshoz segítettek és az egyiknek a diplomájához a tanárt fizették a szülők,míg a szüleim egy vasat nem kaptak,de ha már csinálni kellett valamit akkor elővették őket.


Én elhiszem hogy lehet jól keresni,de nem mindenkinek jön össze,sőt kevés embernek,sőt akiket ismerek ilyeneket,mind kapcsolat révén kerültek oda,nagyon leszóltad most azokat az embereket akik tiszteségesen dolgoznak,csak nem keresnek sokat.


Azt meg hagyd hogy itt minden lehetséges,már akinek,a politikusoknak,meg a kapcsolatokkal rendelkezőknek.


Nem mindenki lehet diplomás,én a szakmunkásokat is értékesnek tartom.De azért hogy itt midneki jól kereshetnek,ez butaság.

2010. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
0%

És kinek a hibája az, ha valaki képtelen a spórolásra? Különös módon azokban a családokban, ahol olyan marha nagy nyomort jelentenek, mindig van net, TV és telik cigire vagy piára, de semmi másra nem...

És az kinek a hibája, ha valaki még azelőtt alapít családot és szül 4 gyereket, hogy a karrierjét megalapozta volna? Az, aki havi 70.000 mellett vállal x gyereket, az felelőtlen. Vagy azt gondolja, hogy nosza, már keresek 70-et, akkor ideje szülni!

Nem arra kellene koncentrálni inkább, hogy az ember addig tanuljon, amíg fiatal, és nincs családja? Nem pedig arra, hogy jó, sikerült az OKJ meg talán valami 3 éves fősuli, aztán minden el van intézve egy életre.. aztán ezek az emberek óbégatnak a leghangosabban, hogy de keveset keresnek, és hogy nem kapkodnak utánuk a munkaerőpiacon... A másik fele pedig talán eléggé képzett, de mégis beéri az első állással, amit kap, ahol persze meg sem fizetik rendesen. A jó munkahelyet úgy lehet találni, mint a pénzt a tőzsdén. Néha ott kell hagyni a gyors, de kisebb haszonnal kecsegtető alkalmakat azért, hogy hosszabb távon elcsíphessük a zsíros állást. De ugye a kormányt, a pénztelenséget mindig könnyebb hibáztatni a tanulás helyett...

2010. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
100%

Több baj is van azzal,amit írt:

1.Amit leírt,az ma Magyarországon kicsit sem igaz sajnos.

2.A stílus,ahogy mindezt tálalta,egyenesen bicskanyitogató,és olyan,mintha lenézné mindazokat,akik nem úgy élnek,illetve gondolkodnak,mint Ő.


A Kérdező pedig éljen a saját elvei és meggyőződése szerint,és ne befolyásolja mások véleménye!Ha ő így érzi jól magát a bőrében,minden joga megvan hozzá!Természetesen,fordítva is ugyanígy kell viszonyulnia másokhoz.

2010. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
76%

Megértelek. Sok férfi tényleg nem érdemli meg a gondoskodást. Ha már most "harmincasan" nincs melletted egy normális férfi, akkor már szinte lehetetlen normálisat találni, mert ha van is, azt már foglalt.

Szeretőt tartani pedig nyugodtan lehet, biztos neked is vannak igényeid a szexre.

A gyerek vállalást azért még gondold át, egy embernek kell utód! Negyvenesen is szülhetsz még, apa nélkül is, 2010-et irunk, nem szégyen ma már szinte semmi sem.

Persze ha tényleg tényleg nem akarsz szülni, az is a te szuverén jogod.

2010. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
83%

BAromi buta vagy,ne haragudj,nem mindenkinek tudják a tanulást bíztosítani,mi 3900 fizetünk az internetért,és én fizetem,ahogy az összes cuccom,luxus cikkeink nincsenek,soha semmit nem tettek a seggem alá,se jogsi,se tankönyv,nem piálunk mi se,és nem cigizünk,gyereket nem vállaltam mert felelőtlenség lenne,Okj-ra én is jártam,de csak ingyenesre tudtam menni nem lett volna miből fizetni,ezek délutáni oktatlások volta,papír lett,gyakorlat nem,nem mindenki válogathat össze-vissza a munkák között se,és közben dolgoztam.


Nem válogathatjuk meg milyen anyagi háttérrel rendelkező családba születünk,az unokaöccsémnek mindent tudnak fizetni és mégis bukdácsol,fősulira is berakták,de hiába voltak a tanárok,nem ment neki,akkor mi lett volna vele,ha ő is átlag gyerek lett volna,és nem tudták volna tanár segítsággel átrugdalni.


Ne keverd a cigányokkal és a linkekkel a nyílt szegénylséget,vagy rosszabb anyagi háttért.Nálunk mindenki jó érettségit szerzett,de nem úgy álltunk,hol az egyik gyárat,hol a másik céget számolták fel,plusz komoly betegségek is voltak.

2010. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
100%

12:59essel egyetértek, de szerencsére manapság már egyre kevésbé divat fiatalon családot alapítani, úgy gondolom.


az meg hogy az ember társas lény, ez egy hülye általánosítás, én hetekig el tudok lenni egyedül anélkül hogy hiányolni kezdeném bárkinek a társaságát, a nagyobb tömegeket is kerülöm, és karácsonykor, meg amúgy minden ünnepkor (sőt, ünnepekkor különösen!!) jobb szeretek egyedül lenni itthon és foglalkozni a saját dolgaimmal, kitakarítani a lakást, olvasgatni, főzőcskézni stb. és utálom ha ilyenkor bárki zavar.

emellett persze nekem is vannak barátaim akikkel szeretek együtt lenni, ha éppen úgy alakul, de még az ő társaságukat sem szoktam hiányolni.

az hogy valakivel meg összeköltözzek, alkalmazkodjak hozzá, attól a hideg kiráz, eleget alkalmazkodtam másokhoz amíg szüleimmel laktam, és sosem voltam olyan boldog, mint most, hogy már egyedül lakok, dolgozom, és egyáltalán nem hiányzik, hogy este megkérdezzék milyen napom volt, hogy vagyok ...

szóval ne menjünk bele ilyen általánosításokba, lehet hogy az emberek többsége olyan, de mások meg nem, mert mindannyian különbözőek vagyunk, ebben is.

2010. ápr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!