Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
 31/97 anonim ***** válasza:
100%

azért ha 20 év múlva se szül, akkor már csak leesik a szülőnknek nem?!

amúgy meg miért titkolja véleményét? talán imádkozzon? meg templomba menjen? nem akar, nem kötelező.

egy értelmes ember felfogja, hogy mások vagyunk.

2018. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
21%

igen ám,de(és ez nagy de):

ha a kérdező meglett sértve anyós részéről(és jogosan sértődött meg), akkor itt csak arról van szó, hogy bár a kérdező tudta ebből milyen balhé lesz,de csak azért is (mert utállak titeket alapon)elmondta nekik az igazat, holott, tudta ezzel mit generál.

A kérdező most vagy komplett hülye vagy veszekedést akart generálni, mert akkor hamarabb szabadulhat vagy szimplán dacos kamaszként csak azért is ellenállt.

A lényeg, hogy a párja kedvéért kivételesen befoghatta volna a száját és:

vagy tűr(amit én se lettem volna képes elviselni)

vagy alapból már az imádkozós résznél lelépett volna és nem megy át többet.

ehelyett sértődékeny kamaszként reagált és most mint egy igazi kamasz nem tudja megoldani egyedül a dolgot...

2018. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 anonim ***** válasza:
35%
Én is ezt irtam utolsó,büdös életbe nem kezdek vallásosék sarjával,és akkor nincs ez feleleges a cirkusz..
2018. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nekem abszolút nem való gyerek. :)

Én magam gyerekes személyiség vagyok, szétszórt, a 2 kutya bőven elég. Őket sem gyakorlásnak vettem, hanem mert kutyát szerettem volna, nem babát. A gyereknevelés olyan nőknek való, akik évekre előre tudnak gondolkodni, érzik magukban a felelősséget, hogy akár életük végéig gondoskodjanak a gyerekükről (azért írom így, mert egy olyan habilitációs gyermekotthonban dolgozom, ahol olyan születési rendellenességgel, súlyos, többszörös fogyatékossággal élő emberek élnek, akiket a szüleik úgy vágtak be az otthonba- miután rájöttek a betegség negatívumaira-, mint a huzat.

Szóval nagyrészt gyerekekkel dolgozom, így nem kell saját, emiatt sem.

2018. febr. 22. 15:55
 35/97 anonim ***** válasza:
99%

Amúgy szerintem még ha akarnál is gyereket,baromi fiatal vagy hozzá.

Ezt kb 30+os nőktől szokták kérdezni(bár akkor sem kevésbé illetlen).


Remélem azért a párod helyre teszi a családját.

2018. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
10%

óóóóó

akkor már értem

azért nem akarsz gyereket, mert egyrészt 8 órát ilyenekkel töltesz, másrészt valójában tudatalatt rettegsz hogy egy fogyatékost fogsz kikapni...

nyugi én is ezért húzom már évek óta,de lassan túllépek a terhesség félelmemen

ettől függetlenül, most is csak az igazadat karattyolod, tehát csak egy makacs leányzó vagy és nem voltál képes felfogni, hogy mikor kéne befognod és csak simán szó nélkül felállnod. Szimplán meg kellett volna a családdal szakítani a kapcsolatot, már az első kettyós húzásuknál és kár volt kimondanod az igazat.

2018. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 A kérdező kommentje:
Nem generáltam veszekedést, egyszerűen kikérdeztek. :) Őszinte ember vagyok, utálom a sunnyogást, és sosem voltam az a fajta, aki lenyeli a békát. Ha nem vagyok begyöpösödött baptista, mint anyósék, akkor nem vagyok. Ha nem akarok szülni, hát nem fogok. Ezt nekik is megmondtam. Furcsa nekik, hogy egy nőnek saját akarata és véleménye van...
2018. febr. 22. 15:58
 38/97 anonim ***** válasza:
93%

"Volt már vallásháború köztem és anyósék között... Még átjártunk hozzájuk ünnepekkor, én nem imádkoztam hangosan (sehogy sem tudok...), erre majdnem rámborították az asztalt, miszerint nem tisztelek semmit az életben. Párom elrendezte a dolgokat, azóta nem megyünk hozzájuk."


uh:D

azt hittem ilyen csak vígjátékokban van:)

Én biztos kinevettem volna őket,nem bírtam volna nevetés nélkül..

2018. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
10%

szivem, te nem őszinte vagy csak végtelenül ostoba.

Van amikor fölösleges kiállni az igazunkért és inkább csöndben kell ülni(abban mi a hazugság, hogy majd ha eljön az ideje? hisz nálad sose jön el szóóóóval:D).

Te nem érted ezt mert még fiatal vagy és azt hiszed, ha mindig kiállsz az igazadért akkor húú de erős vagy.

Azt se mondtam hogy puszild homlokon az anyóst, hisz már rééég megszakíthattad volna velük a kapcsolatot. Szimplán csak buta vagy.

2018. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 A kérdező kommentje:

Igen, benne van ez a fogyatékosságtól való félelem is. Valamint tartok a felelősségtől is; mi lesz, ha mondjuk az utcára kerülünk? A két kutyával ellébecolok, amíg kitalálunk valamit, de egy gyerekkel ezt nem tehetem meg. A kutyák ehetnek csirke farhátat, ha épp nincs pénz a megszokott tápra, de egy gyereknek nem mondhatom, hogy "hát most nem eszünk semmit". Ez a gyerekkel lenne kiszúrás.

Egy babához atombiztos anyagi háttér és totális felelősségtudat kell.

2018. febr. 22. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!