Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
 51/97 anonim ***** válasza:
100%
#49. Persze. 5-10 év múlva anyósák hipp-hopp ateisták lesznek. Esélyes, esélyes......
2018. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 A kérdező kommentje:

Akkor paraszt vagyok, ha gondolod.

Btw a feszültség bent tartása stresszhez vezet. A munkám során sok mindenre szükségem van, csak a más butasága által gerjesztett stresszre nem.

A példádhoz ragaszkodva, sosem bántok meg senkit a külseje miatt. Az érdekel legkevésbé. Az emberek belső értékei érdekesebbek. Vitáztam már vallásos munkatárssal, hogy Evolúció vs Teremtés, döntetlen lett a vége. :) Békésen megegyeztünk, hogy mindenki abban hisz, amiben akar. Ilyen ember is van, meg anyósféle is van.

2018. febr. 22. 16:14
 53/97 anonim ***** válasza:
100%

66%-os,akkor ha beteg lesz a gyerek,akkor van egy jó ötletem,adják oda a nagyinak,hogy nevelje fel,vagy etesse őt a szeretet...


Tudod,sok ilyet mutogatnak a tv-ben...

Mégsem elég elrettentő példák.


Másrészt nem csak fizikailag lehet beteg egy gyerek.

Ma még nagy tabu beszélni a mentális betegségekről,amiknek jelentős része a rossz környezet miatt alakul ki,pont olyan szülők miatt,akik nem alkalmasak szülőnek.


A kérdező legalább beismeri azt,hogy nem tudna megbirkózni egy ilyen problémával..

2018. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:
100%
Sokan az egésszéges babát is kidobják a vécébe nem h a beteget. Meg a sok putris analfaéta azt se tudja h minő benne..
2018. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim ***** válasza:
9%

attól még hogy valaki bunkó, nem jogosít fel a hülyeségre.

Én is megbántottam az anyósomat,de csak azért mert előtte ő rúgott belém.

Viszont belátom, ha nem úgy beszélünk egymáshoz, hogy "igeen akkor te meg" akkor talán belátjuk saját hülyeségeinket és nem fajul szétváláshoz a dolog. Okos enged...

2018. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
100%
"De paraszt vagy pont azért, mert elmondod tisztán a véleményed..." Ez lenne a "parasztság"? Azt hiszem, lehidalok...
2018. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 A kérdező kommentje:

Munkahelyemen van rossz körülmények között született lakó. Az anyja végigitta, cigizte a terhességet, a szóban forgó kislány 25 hétre (!!) született, alig 700 grammal, oxigénhiányos állapotban.

Ez a lány most 16 éves, 17 kiló az egész, magától egyedül csak levegővételre képes. Semmi másra. Nem genetikai eredetű a fogyatékossága, az anyja tett tönkre egy életet.

2018. febr. 22. 16:22
 58/97 anonim ***** válasza:
8%

5-10 év múlva talán akar majd a csaj gyereket..

és nem a csúnyaságra értettem az ovis részt, hanem, hogy az alap viselkedési normákat már egy OVIS is elsajátítja

értetlenek

2018. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
3%
igen ott az anya ivott, miért te is fogsz? komolyan olyan mintha egy 15 éves válaszolna nekem...
2018. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim ***** válasza:
96%
#44: Egyébkent elárulom, sokan vannak, akik a hazugságot, sunnyogást tartják "patkányságnak", gerinctelenségnek.
2018. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!