Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
 11/97 anonim ***** válasza:
76%

Kb semmit sem tehetsz. Nekik joguk van unokára vágyni, neked meg jogod van gyerektelennek maradni. A párodnak kell meggyőznie őket, hogy ha normális kapcsolatot akarnak vele/veletek, akkor hanyagolják a témát.

Még nagyon fiatalok vagytok mind a ketten, bármelyikőtöknek megváltozhat a véleménye. Hogy egy 26 éves pasi nem akar gyereket, az nem azt jelenti, hogy 10 év múlva sem akar. Csak lehetséges.

2018. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/97 anonim ***** válasza:
16%

Igazatok van inkább tartsatok kutyát az kényelmesebb.

Egyébként van családom...

2018. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 anonim ***** válasza:
61%
Sajnálom őket utolsó,gondolom ha megcsalod a nejed ami neked alap jogod tuti férfiként,még a lábad elé is kell burulnia.. Én az ilyenektől hányok.. :D
2018. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 A kérdező kommentje:

A túlhajszolt anyukákat látva a közeli játszótéren, a kutya valóban egyszerűbb. 0.o

Az én érzéseim 14 éves korom óta nem változtak, én nem vagyok anya-típus. A kutyáimat remekül nevelem, de egy gyerek nekem nagyon sok lenne. Most is, később is. Párom ugyanígy érez.

2018. febr. 22. 14:53
 15/97 anonim ***** válasza:
13%

Rendben van csak te sem élvezhetnéd az életet ha a szüleid is így gondolkodtak volna. Nem ismerek egy embert sem 50-60éveset aki nem bánta volna meg, hogy nincsen gyermeke.

Előbb lehet, hogy nem. Nekem is iszonyat szívás is a gyerekem nevelni+nagyon nagy öröm is egyben.

2018. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 A kérdező kommentje:
Volt már vallásháború köztem és anyósék között... Még átjártunk hozzájuk ünnepekkor, én nem imádkoztam hangosan (sehogy sem tudok...), erre majdnem rámborították az asztalt, miszerint nem tisztelek semmit az életben. Párom elrendezte a dolgokat, azóta nem megyünk hozzájuk.
2018. febr. 22. 14:57
 17/97 anonim ***** válasza:
36%

Én ismeretk olyan nőt, aki azért vált el a férjétől, mert nem akart gyereket (a nő). Majd rá 10 évre vért izzadott, hogy lombikbabája legyen. Még nagyon fiatal vagy, és annyi minden változhat.

Da a konkrét szituációban semmit sem tudsz tenni. Max annyit, hgy ne beszéljetek erről a pároddal (anyós probléma) mert megmérgezi a légkört. Csak éljétek az életeteket, egy idő után csak megunják, hogy hiába beszélnek.

2018. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/97 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmen kívül hagyod őket. Ha a pároddal jól megvagytok így, és ő sem akar se esküvőt, se gyereket, akkor nem kell megtennetek. Senkinek nem kell megfelelnetek, ha nektek úgy jó, ahogy van.
2018. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:
83%

Na, megjöttek a károgók. :)

"jááááj, meg fogod bánni", "jáááj, há' tíged meg minek szűtt meg anyád".


(szarkazmus on)

Szóval kedves Kérdező, nem is értem, hogy merészeled úgy jól érezni magad, ahogy neked jó, hát már rég el kellett volna dobnod ezt az önzöséget, és csak azért gyereket szülni a vilgára, hogy másoknak jó legyen, meg megfelelj nekik.

(szarkazmus off)

2018. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
94%
Utolso pedig sokan csak elvárásbol szülnek aztán lehet látni az eredményt a neveleten kölkeiken..
2018. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!