Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:
2%
Ne vedd személyeskedésnek .. ez csak egy futó gondolat ,mint szülő tényleg nem örülnék ha a gyermekem olyan társat választana maga mellé mint amit te képviselsz ! Még akkor sem ha tisztában vagyok vele ,az az ideális ha a szülő elfogadja gyermeke választottját ! DE ! nem mindenáron .. mert ha egy kapcsolat nem épitő jellegű és egyértelműen látszik nem jó irányba halad ,akkor természetes ha a szülő megpróbálja gyermekét jobb belátásra bírni ..( A vallás részére nem térnék most is ..az sem normális ha valaki szentfazék és az sem ha teljesen hitetlen ) . Nálatok ,a ti kapcsolatotkról olvasva az jön át ...mintha a kapcsolat megrekedt volna egy szinten ,nem fejlődik tovább ..gyerek fejjel jöttetek össze és valahol gyermekek is maradtatok . Éltek bele a világba .. videójáték ,telnek a napok nap nap után ..és ez a kapcsolat nem épitő jellegű ,megszoktátok egymást ...akár mint két testvér is lehetnétek . Családot nem akartok ,minden úgy jó nektek ahogy van ..és senki ne merjen rólatok véleményt alkotni ...dacoskodtok ha valaki megpróbál rávilágitani nem biztos ez a helyes út . Kíváncsi lennák egymástól független egy másik ember párjaként is így vélekednétek e .. vagy csak jelenleg egymásban próbáljátok fenntartani azt ,hogy amiként tervezitek a jövőt az úgy helyes .
2018. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:
100%

#91, kérdés, hogy mi az a "jó irány", "helyes irány"??? Az, ami a pár tagjainak megfelel, az ami a szüleiknek megfelel, az, ami a...

Mert szerintem az, ami a pár tagjainak megfelel, elvégre is az ő életükről van szó... amit teljesen beteges mások elvárásainak megfelelve leélni.

2018. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:
97%
Na az ilyen szülők képesek elmarni mndjuk egy meddő nőt akit a fiuk szeret azért h egy tenyészkancát rá kányszeritsenek.. Ma már szerencsére nem a gyerek a párkapcsolat célja és élvezeni is szabad a szexet.. Gyerekszülés nem életcél.. A pár élete ,meg mem a szülő élete. Párkapcsolat két emberé nem négyé.. Ilyenek elől szoktak a felnőtt gyerekek 200 km menni és telefont cimet se hagyni..
2018. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szerintem azért sem mernek gyereket vállalni, mert félnek attól, hogy olyan idióta lesz mint itt néhány válaszoló. :D


Egyébként szakítsátok meg velük a kapcsolatot!

2018. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 A kérdező kommentje:

Jó hírek! ;)

Párom a kérdés kiírása utáni napon átcaplatott anyósékhoz, fél napon keresztül ment az adok-kapok, majd kaptam egy telefont anyóstól, hogy tőlük az életbe ne várjak segítséget (eddig se vártam, ha kellett volna se tőlük kérek segítséget), ezentúl én halott vagyok a számukra, és még a számomat is le fogja tiltani. A fiuk továbbra is mehet hozzájuk, de rám rendőrt hív, ha be merek lépni a házukba. :D

Élettársam innen vett ötleteket, mit és hogyan vezessen fel. Határozott volt, csak darálta a mondandóját és egy pillanatot sem hagyott a közbeszólásra.

Köszönjük mindenkinek, aki mellettünk volt, erőt adott nekem a sok pozitív vélemény. :)

Eljött az anyósmentes élet. Kibontom a képzeletbeli pezsgőt és jót nevetek a két buta szentfazékon.

2018. márc. 13. 02:19
 96/97 anonim ***** válasza:

A fiuk továbbra is mehet hozzájuk, de rám rendőrt hív, ha be merek lépni a házukba. :D

Na ha ilyet monda nekem a szülő én se megyek többet. Mondjuk nekünk sincs semmi kapcsolatunk a családjainkkal,segitség se a gyerekhez,de van helyette nyugalom. Mindennél többet ér. Amugy is Előbb bizom a gyerekem a sarki hentesre mint a piás korcsokra.

2018. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 anonim ***** válasza:
Ezek után a párod helyében én közölném, hogy tök felesleges rám várniuk...
2018. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!