Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
 21/97 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyutt hogy 17-el egyet tudok erteni, ez a ti dontesetek, ket felnott ember kozos dontese, nem mase.

Ha babazni akarnak csinaljanak maguknak.

Esetleg idezd a Bibliabol hogy "elhagyja apjat s anyjat, s felesegee lesz es lesznek ketten egy testte" (vagy valami ilyesmi, lenyeg hogy ne dumaljanak bele mindenbe)

2018. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
10%

Isten ments, hogy szülj, ha nem akarsz.

De ez a nagyon erős ellenérzés, a teljes meggyőződés, hogy soha, azért kicsit gyanús. Vajon miért nem hagysz egy kiskaput, hogy majd később, esetleg, ha megváltoznának az érzéseid... Megérne ez egy alapos önvizsgálatot.

És bizony tényleg ott a veszély, hogy a párod 40-50 körül is meggondolhatja magát, és találhat nőt, akivel családot alapíthat. A te időkorlátod sokkal szűkebb.

De hát "tartalékba, a biztonság kedvéért" nem szabad szülni.

2018. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:
98%

párod állítsa le őket

(ps: én sem akarok gyereket!)

2018. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 anonim ***** válasza:
16%

ostoba vagy, azt kellett volna mondani, majd ha eljön az ideje... Nem kellett volna büszkén az orrukra kötni az igazat.

Amúgy eddig MINDEN ilyen ismerősöm, aki nem akart gyereket azóta megbánta(mindegyikük nyugdíjas már), kb. 1-2 éve jöttek csak rá, hogy magányosak és mégis kellett volna a gyerek :D persze a valóságban nem való nekik,de attól még bennük van a mi van ha érzés.

párod meg lehet majd kapuzárási pánik közben fog rájönni, hogy mégis kell.

ja és ha eddig nem törölte a szüleit ezután sem fogja...

2018. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, mi 21 éve vagyunk együtt, és 20 éve élünk együtt, házasság és gyerek nélkül... mondjuk én a saját szüleimmel már előtte megszakítottam a kapcsolatot, a párom szülei meg normális emberek, akik tudják, mi az ő dolguk, és mi nem az.
2018. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
89%
#24, igenis alapvető, hogy a "t" szülők vegyék tudomásul, hogy a világon semmi, de semmi közük ahhoz, hogy a fiatalok hogy alakítják a saját életüket.
2018. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
72%
Nem kötelező egyáltalán, ma már inkább az a fura, hogy ha valaki akar gyereket :D Semmi teendőd nincs, ezt a párodnak kell lerendeznie, neked nincs hozzá közöd, nem a te szüleid. 26/N
2018. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
89%
szakítsátok meg velük a kapcsolatot, ennyi
2018. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
4%

persze anyós fogadja el, de a kérdező részéről hülyeség volt(tudván hogy milyenek) az orruk alá dörgölni az igazat, csakazértis alapon.

Lehetett volna ezt húzni akár halálukig és bár akkor sem vették volna fel a telefont, de legalább nem lenne ekkora a nyomás.

2018. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
49%
A Kérdezőnek addig nincs köze hozzá, amíg a "t" szülők nem a kapcsolatukat fúrják. Onnantól viszont alpvető joga a kapcsolat védelmében neki is megrendszabályozni a kvázi-anyósékat...
2018. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!