Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
 71/97 anonim ***** válasza:
91%
Én pl simán lebukozom a piás korcs szüleimet,pedig nem vagyok már tini,ennyi,alanyi jogon nem jár a szülőnek tisztelet csak mert megcsináltak egy gyereket..
2018. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező. Én se akarnék soha a büdös életben.


24/f

2018. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
74%

"Azt kellett volna tenned, hogy már az első nagyobb sértésnél felállni és közölni, oké akkor én jobbra anyós balra és soha viszont nem látásra."


Szerintem ez a drámás kirohanás a gyerekes, hisztis megoldás. Mint egy tini, aki elrohan és becsapja magam mögött az ajtót. Nehogy már felnőttekkel ne lehessen beszélgetni, csak elszaladni egymás elől, ha nem értünk egyet.

2018. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
87%

"A vallás más tészta ...az engem sem érdekel . És ez most nem a kérdezőnek szól : annak örülök ,hogy a gyermekem olyan lett aki megnézi ,hogy kivel áll szóba ... olyannal biztos nem aki a szüleit retkes bunkónak nevezi !!! NAgyon gáz vagy ... de ezt betudom a korodnak ,valószinü még fejlődésben vagy agyilag is !

" Mert a te stílusod más?

2018. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
100%
#71; Bocs, de az normális emberem nem "alap viselkedési norma", hogy ha a "gyerekről" kérdezik, nem valaszolhat őszintén . Egyébkent hiaba keresem, nem találom, hol "tört ki proli módon" a kérdező.
2018. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
95%
#71: Csak azt találtam, hogy azóta nem járnak anyósékhoz, mióta ünnepekkor "nekiestek" hogy miért nem imadkozik hangosan, ateista létére. Röhej.
2018. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
5%

Ez teljesen a ti választásotok. " Inkább ......2 kutyámra koncentrálok ..... A túlhajszolt anyukákat látva a közeli játszótéren, a kutya valóban egyszerűbb. 0.o

....... A kutyáimat remekül nevelem," De ezek a kutyás megnyilvánulásaid gyerekügyben arra utalnak, hogy simán defektes vagy.

2018. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
82%
A "normális emberem", az "normális embernél" akart lenni
2018. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
82%

"Annak örülök ,hogy a gyermekem olyan lett aki megnézi ,hogy kivel áll szóba ... olyannal biztos nem aki a szüleit retkes bunkónak nevezi !!! NAgyon gáz vagy ... de ezt betudom a korodnak ,valószinü még fejlődésben vagy agyilag is !" - 50+, a Kérdező is, meg a párja is fiatalabb a gyerekeimnél... egyéb magvas észrevétel?

(nem, nem kötelező az ember korával párhuzamosan elhülyülni, azt, ak nem képes a másik ember vallási-lelkiismereti-világnézeti szabadságát tiszteletben tartani, azt bizony retkes bunkónak neveztem 16 évesen is, és most is...)

2018. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 A kérdező kommentje:

Aki kutyát tart és szereti is, az defektes?

Mondok valami borzasztót: két, darabonként 30+ kilós kutyáról van szó, akiket lakásban tartunk.

Hát juj.

2018. febr. 22. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!