Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 A kérdező kommentje:
1 év az nem túl sok. Még nem érett meg ez a kapcsolat egy babára. Lehet, hogy eleinte támogatná. De azt nem hiszem, hogy a fiú is lemondana a bulizásról, mert apa lett.
2010. jún. 25. 11:37
 12/111 anonim ***** válasza:
64%
ha bulizni akar ne tartsa meg, mert nektek kéne felnevelni.
2010. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
73%
Ha vállaljátok, hogy a lányotok mellett neveltek egy kisgyermeket, akkor szülje meg, és lassan felnő az anyaszerepre. Ha ez megoldhatatlan, akkor miért jöjjön a baba, milyen jövője lesz? Éretlen szülők mellett mi vár rá? Viszont benne van a pakliban, hogy meddővé válik, bár ma már nem olyan radikális módon végzik a műtétet. Az biztos, hogy a lány élete már nem lesz olyan, mint eddig volt, vagy ahogy elképzelte.
2010. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
80%
neki kell dönteni, de a kényszerházasság az tuti rossz ötlet....nem mellesleg nem csak az abortusz és a megtartom/felnevelem opció létezik, örökbe is adhatják....
2010. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
8%

én a helyedben úgy rúgnám p*csán hogy leég a haja!


választania kell: azonnal elhagyja a szülői házat, vagy abortusz!

2010. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
83%

Én csak annyit tudok mondani,hogy ennyi idősen nem tartottam volna meg.

Az ő esetében függ ez attól is,hogy mennyire biztos neki ez a fiú? Szeretne-e fősulira menni a lányod? Mert ha igen,akkor főleg nem tartanám meg. Hiába nagykorú,én azt mondom,hogy igazad van abban,hogy még ő is gyerek.De ha úgy dönt,hogy szeretné a babát,semmiképp se akarjátok elcincálni abortuszra.Jobbat nem tudok hozzászólni...sok sikert!

2010. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy a gyereket mi nevelnénk, nem ő.

Hiányoznának neki az átbulizott éjszakák, a barátokkal való nyaralás stb.

2010. jún. 25. 11:40
 18/111 anonim ***** válasza:
33%
hahó ember ébresztő! te képes lennél egy új gyereket felnevelni, ami nem is a tietek, hanem a lányotok naivitásából keletkezett?
2010. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
78%
11:39 aki ilyet mond a gyerekének attól jobb is menekülni :S
2010. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 A kérdező kommentje:
A továbbtanulással kapcsolatban úgy tervezi, hogy 1 évig dolgozik, nyelvvizsgát szerez és csak jövőre jelentkezik a felsőoktatásba.
2010. jún. 25. 11:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!