Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a feleségem...

Normális, hogy a feleségem kérdés nélkül odaadja a cuccaimat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Jövök ki reggel az étkezőbe, és azt látom, hogy a feleségem pakolja be a gyerek cuccait a hátizsákomba, mondván, hogy "kellett a zsákod", "nincs más táskája" stb. Kérdeztem, hogy nem kellene-e esetleg megkérdeznie, hogy elviheti-e a gyerek a hátizsákomat, nem csak szó nélkül adni neki? Erre még ő sértődött meg, és duzzzogva kipakolt belőle, hogy akkor vigyem a zsákomat ahova akarom. Ti mit gondoltok erről? Nincs semmi személyes holmi egy családban, amit legalább is kérni illene, ha más használni szeretné?

2019. jan. 1. 14:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/116 anonim ***** válasza:
79%

Most nagyon le leszek pontozva, de valahol megértem a kérdezőt. Mondjuk én nem szülőként-valószínű úgy annyira nem zavart volna. Nálunk teljesen rá lett szoktatva a testvérem arra, hogy szó nélkül elvehet dolgokat, a dolgaimat. És igen volt köztük drága hálózsák és hátizsák is, amit kérdés nélkül elvitt-mert anya odaadta-egy fesztiválra. Összehányva hozta vissza, kimosni már lusta volt. Sok cuccomnak így kelt lába és soha nem kerültek elő.

Ja és testvérem most már régen nem gyerek, de simán elvesz-elad holmikat, legutóbb anyám egyik nagyitól örökölt holmiját tette tönkre.

Lehet túldramatizálásnak tűnik, de van ok-okozati összefüggés.

Szerintem egy kérdést azért megért volna a dolog.

2019. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/116 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek a #11-essel.
2019. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/116 anonim ***** válasza:
45%

Azt hittem a kérdés láttán, hogy minimum a laptopodat vitte el a gyerek osztálykirándulásra vagy a kocsidat adta oda anyuka a gyereknek, hogy menőzhessen a suliban.

Ezek túlzások lennének, ha szó nélkül odaadná, na de egy táskát....

2019. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/116 Metionin ***** válasza:
86%
Van aki szerint normális, én amondó vagyok hogy attól hogy valaki családban él, még van magánélete és magántulajdona. Nem fogyasztott volna sok energiát megkérdezni vagy csak szólni előre, hogy elviszi a gyerek a táskát. Most nem a táska értéke a lényeg meg hogy jaj sajnálod, hanem az alapvető tisztelet a másik ember (és annak holmijai) felé. Sok helyen hallom/látom, hogy a házassággal meg a gyerekcsinálással ez valahogy megszűnik. Nem kellene. A feleséged mit szólna ha random elvennéd a cuccait és aztán odalöknéd hogy ja am kellett a xy-od. Lehet hogy én vagyok önző meg fösvény de ha én nem veszem el senki cuccát kérdés nélkül, akkor más se vegye el az enyémet, akkor se ha együtt lakunk/genetikailag kapcsolat van köztünk.
2019. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/116 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom felénk úgy van, hogy bármit kérnek a szülők el tőlem, vagy én tőlük, szólunk, hogy vihető e. Elég rossz, ha az ember menne valahová és nincs ez meg ez, mert valaki szó nélkül elvitte.
2019. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/116 anonim ***** válasza:
82%
Szólni kell előtte.Nem a zsákról van szó.Hanem az,hogy ilyenkor semmibe veszik az embert.Illik megkérdezni.Igaza van a kérdezőnek teljes mértékben.
2019. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/116 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a hátizsák értékéről van szó, ez csak egy olcsó (5000 forintos) sporthátizsák. És még egyszer: nem arról, hogy irigyelném a zsákomat. Egyszerűen csak van személyes tér / személyes holmik a világon.
2019. jan. 1. 14:42
 18/116 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek.
2019. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/116 anonim ***** válasza:
23%
Hát tőlem mehetnél a zsákoddal együtt.. És ezeknek kéne szülni a magyar nőknek,csoda h nem akarnak egyre többen..
2019. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/116 anonim ***** válasza:
17%
Minek csináltál családot,élj egyedül..
2019. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!