Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a feleségem...

Normális, hogy a feleségem kérdés nélkül odaadja a cuccaimat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Jövök ki reggel az étkezőbe, és azt látom, hogy a feleségem pakolja be a gyerek cuccait a hátizsákomba, mondván, hogy "kellett a zsákod", "nincs más táskája" stb. Kérdeztem, hogy nem kellene-e esetleg megkérdeznie, hogy elviheti-e a gyerek a hátizsákomat, nem csak szó nélkül adni neki? Erre még ő sértődött meg, és duzzzogva kipakolt belőle, hogy akkor vigyem a zsákomat ahova akarom. Ti mit gondoltok erről? Nincs semmi személyes holmi egy családban, amit legalább is kérni illene, ha más használni szeretné?

2019. jan. 1. 14:02
 61/116 A kérdező kommentje:

55. Túl sok ilyen eset nem fordult elő, azt szoktam viccesen kifogásolni, hogy a feleségem hordja a ruháimat otthon, de ezt csak viccből, mert amúgy aranyos. A hátizsákról még azt kell tudni, hogy ezt már használta a másik gyerek pár hónapig suliba, amikor éppen tönkrement a sajátja; amíg nem vettem neki újat az amazonról. Tehát egyáltalán nem vagyok irigy, vagy nem sajnálom a gyerekeimtől a cuccaimat, sőt. Mindössze a helyzet, hogy az ember kis motyója úgymond "kérdés nélkül vihető". Én arra vagyok nevelve, hogy ha kell valami, udvariasan elkérjem.


Köszönöm a válaszokat, érdekes megosztott mezőny született.

2019. jan. 1. 17:44
 62/116 anonim ***** válasza:
45%
Én arra vagyok nevelve, hogy ha kell valami, udvariasan elkérjem. Én is,de ezt tudják rolam.. Ennyi,két idegen vagytok,fogalmatok nincs egymásrol..
2019. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/116 anonim ***** válasza:
55%
Ėn meg azt nem értem ha van gyereknek saját zsåkja miėrt nem azt pakolja be anyuka ,miėrt a tiédet piszkálták ?
2019. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/116 anonim ***** válasza:
22%
"Jövök ki reggel az étkezőbe" Innen vettem, hogy aludtál, bocsi. Amúgy mi mindent megbeszélünk így eleve ilyen kérdés fel sem merülne, pláne ide kiírva.
2019. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/116 anonim ***** válasza:
71%

Én is egyetértek a kérdezővel, szerintem illene megkérdezni a másikat, használhatjuk-e a cuccát, még akkor is, ha több, mint valószínű, hogy megengedi..

És attól még, hogy valaki nem mond le a személyes teréről vagy a saját dolgairól, még nem lesz rosszabb szülő/házastárs..Vagy akkor akik itt szidják a kérdezőt, hogy "egy családban nincs olyan, hogy enyém meg tied", azoknál otthon minden közös? Mindenki egy tusfürdőt használ, ugyanazzal a parfümmel fújjátok be magatokat, ugyanazt a testápolót használjátok, esetleg még saját ruhátok sincs, hanem ha hasonló a méretetek valamelyik családtagotokkal, egymás között cserélgetitek a tuhadarabokat? Sőt, ilyen alapon senkinek nincs is saját szobája, minden helység közös, bárki bármikor bemehet, amikor csak akar, elvégre egy család vagytok, tehát onnantól megszűnik a magánszféra fogalma is :D

2019. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/116 anonim ***** válasza:
14%

Érdekes párhuzam, de...:

páromnak van egy rendkívül strapabíró, márkás hátizsákja, amit nem árulnak minden sarkon. Gyakran használja, sokszor dolgozni is azt viszi.

Nemrég mégis azt mondta, ha gyerekünk lesz, az lesz az iskolatáskája, mert kényelmes és nagy a teherbírása... ;)

Örülök, hogy neki veled ellentétes szemlélet adatott.

2019. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/116 anonim ***** válasza:
94%

Nemrég volt itt egy kérdés, amikor a gyerek panaszkodott, hogy az anyja megkérdezés nélkül használja a cuccait. Mondanom se kell, mindenki a "gyerek" pártján volt, hogy paraszt anyuka, mit merészel, nem ismeri a magántulajdon fogalmát.

Fordítva miért nem érthető a kérdés? Jönnek itt azzal, hogy a kérdező irigy, meg szarapa. Holott nem arról szól a kérdés, hogy az apa megtiltotta, hogy a gyerek elvigye a zsákot, hanem a magántulajdon tiszteletben tartásával anyuka megkérdezze, pakolhat-e bele a gyereknek. (Megjegyzem, jogos elvárás.)

Nő vagyok, kicsit frusztrált is mostanában, de sikerült értelmeznem a kérdést.

2019. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/116 anonim ***** válasza:
7%
Ezt otthon kéne megbeszélni,nem tudják itt ez a baj.. Nem a maagántulajdon.
2019. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/116 anonim ***** válasza:
32%

Anyuka szembesült egy helyzettel (a gyereknek nincs más jónak tűnő hátizsákja), és megoldotta. Feltételezte, hogy ha te is segítenél, vagy te csinálnád, te is ezt a megoldást választanád, így aztán, mint szülőtársad, döntött.

Mi is megkérdezzük, ha egy családtagunk holmiját használnánk, viszont a szüleink ebben közös ligában játszanak, mindegy melyiküktől kérjük el a cuccot, ha tudják, hogy a másik úgyis odaadná, akkor egymás helyett is nyilatkoznak. Szerintem nonszensz is lenne, hogy ha például egy ilyen esetben nem lenne otthon az érintett szülő, csak a másik, és emiatt fel kellene hívnom a távollevőt. Szerintem is az itt a nagyobb probléma, hogy a feleséged nem tudja, hogy ez a helyzet téged még így is zavar. Szerencsére ezen könnyű változtatni, beszéljétek meg, és kössetek kompromisszumot.

2019. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/116 anonim ***** válasza:
18%
Hány éves házasság h ez csak pont most merült fel?
2019. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!