Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a feleségem...

Normális, hogy a feleségem kérdés nélkül odaadja a cuccaimat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Jövök ki reggel az étkezőbe, és azt látom, hogy a feleségem pakolja be a gyerek cuccait a hátizsákomba, mondván, hogy "kellett a zsákod", "nincs más táskája" stb. Kérdeztem, hogy nem kellene-e esetleg megkérdeznie, hogy elviheti-e a gyerek a hátizsákomat, nem csak szó nélkül adni neki? Erre még ő sértődött meg, és duzzzogva kipakolt belőle, hogy akkor vigyem a zsákomat ahova akarom. Ti mit gondoltok erről? Nincs semmi személyes holmi egy családban, amit legalább is kérni illene, ha más használni szeretné?

2019. jan. 1. 14:02
 71/116 A kérdező kommentje:
6 éves a házasság, és nem csak most merült fel. Van közöttünk egy jelen lévő nézetkülönbség: a nejem szerint "minden közös", én meg azért ragaszkodom pár szimbolikus dologhoz. De természetesen lejt a pálya (felé), mivel én soha nem nyúlok hozzá az ő dolgaihoz kérdezés nélkül – valaki javasolta itt, hogy a nesszeszerét nyúljam le egyszer: hát tutti, hogy leharapná a fejem, ha a szép kis nesszeszer-bőröndkéjét vagy hogy hívják, fesztelenül és kérdezés nélkül odaadnám a lányunknak, hogy vidd el ezt ez anyádé azaz közös. :P
2019. jan. 2. 01:48
 72/116 anonim ***** válasza:
27%
Itt kettőtőkkel van a gond. szerinte minden közös az elején kelett volna tisztázni nem 6 év után kezd el zavarni. Ez már Tünet a zsákos hiszti meg a többi bosszubol viszem az övét gondolat.
2019. jan. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/116 anonim ***** válasza:
79%
Én a kérdezővel értek egyet. Igazán megkérdezhettek volna.
2019. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/116 anonim ***** válasza:
87%
Kerdezo, rosszul irtad ki a kerdest.A "hatizsakom" szot helyettesitsd a "telefonom"-szoval, akkor mindenki megerti mi az a szemelyes holmi.
2019. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/116 Pupusz ***** válasza:
71%
Egyik este várd a nejedet a ruhájában, a sminkjével kifestve, a perfümjével befújva, a cipőjében, kedvenc táskájával az oldaladon, tv nézés közben. Ha megkérdezi, mi van, mondd, hogy minden közös, nem? És ezentúl így szándékozol menni mindenhova. Ja és a mosógépet, meg az étkészletet kölcsön adtad a szomszédéknak pár napra, a fazekakkal együtt.
2019. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/116 anonim ***** válasza:
83%
Úgy látszik, kétféle embertípus van: az, aki családban is igényli a privát szférát az őskommunizmus helyett, meg az, aki az anyjáról is leszedi a bugyit, ha éppen ő akarja hordani inkább :D Ennek a kettőnek nem szabad keverednie, mert olyan balhé lesz belőle, mint a "melyik irányba rakjuk fel a vécépapírt" témából.
2019. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/116 anonim ***** válasza:
83%

Néha megkérdezni is kevés, pl.:


- Drágám, használom a borotvádat, jó?

- Mert???

- Az volt közelebb!

2019. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/116 anonim ***** válasza:
82%

Én a Kérdezővel értek egyet, nőként, tàrsként, anyaként.

A pàrom pont múltkor kérdezte, tàn pàr napja, hol van a cigarettatartó.Mondom a kabàtom zsebében, vedd màr ki légyszi, vakamivel épp szöszöltem.Azt mondja, akkor vàrok, nem nyúlok a zsebedbe.

Tiszteljük egymàst annyira, hogy nem nyúlkàlunk a màsik személyes dolgaihoz.

Hàtizsàkkal jàr dolgozni, de eszembe nem jutna kipakolni.

Mielőtt szennyesbe kiteszi a ruhàit, kipakolja a zsebeket, mit kotoràsszak én a cuccai között?

Kellett múltkor egy radír, és a 9 éves lànyom kérdeztem meg, Vivi elkérhetem a radírodat?

Igen, tiszteljük màr annyira a màsikat, hogy szó nélkül nem hasznàljuk a dolgait.

Én biztos fràszt kapnék, ha valamelyik ridikülömet csak úgy leakasztanà a szekrényből, mondvàn a lànyomnak megtetszett, odaadtam.

Még a gyerek sem nyúl szó nélkül semmi személyes holmijainkhoz, de mi se az övéihez.

Nyàron példàul imàdja kilakkozni a körmeit."Anya, elkérhetem a piros körömlakkod?"


Beszéljetek erről a feleségeddel, nem mindenki szereti, ha piszkàljàk a cuccait.

2019. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/116 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem önzőség-irigység-bunkóság probléma, hanem csak udvariassági kérdés.


Illik szólni-megkérdezni, és erre illik odaadni a világ legtermészetesebb dolgaként. Már csak azért is megkérdezem, mert ez a minta, amit átadok a gyereknek.


Az nálunk nem is kérdés, hogy bárkinek kölcsönadunk bármit családon belül a cuccaink közül. De az sem kérdés, hogy előtte megkérdezzük.


EZ most olyan, hogy attól, hogy ha hallom, hogyzörög a kulcs a zárban és felnézek, és látom, hogy a férjem jött meg, tehát evidens a dolog, akkor már nem is kell köszönnünk egymásnak?


Ha evidens, hogy kölcsön fogja adni a táskát, akkor már nem is kell kérni?

2019. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/116 anonim ***** válasza:
13%
Te nem a babakekszes kérdező vagy? 😂😂
2019. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!