Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, hogy a munka oroszlánrészét illene elvégezni annak, aki otthon van, de csak azért, mert az egyik keresi pénzt, még nem fair, hogy a másik dolgozik mondjuk 16 órát egy nap (ha 8 óra alvással számolunk, ami gyerek mellett valszeg elég nagyvonalú számítás :D), a másik meg 6-ot... főleg, hogy csed-en van otthon az illető, és nem azért, mert htb-ként képzeli el az életét végig. Azért 1. a gyereket ketten nemzették, a nevelésben, ha jó kapcsolatot akar a kölökkel, apukának is ki kellene vennie a részét, 2. úgy igazságos, ha a hazaérés után apuka legalább besegít itt-ott... és nemcsak igazságos, hanem előnyös is mindenkinek... anyuka nem lesz egy fáradt, beesett arcú, korán ráncosodó, enervált, letargikus nő, aki elhagyja magát és sosincs energiája szexelni.
2019. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
71. Bocs, azt akartam írni, hogy 8-at dolgozik.
2019. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
40%

Az apukának munka után mindenképpen illene besegítenie, hiszen szegény feleségének nem juthat ideje még a háztartásra is,

a szinte egész nap alvó baba, a sok-sok tv-s szappanopera és a fészbóóókozás mellett...

2019. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
65%
73, babát valószínűleg te is vmi romantikus filmben láttál életedben, ha azt hiszed, hogy egész nap elalszik, nem csinál maga után piszkot és csak annyi dolga van a nőnek, hogy nézze a Szulejmánt meg a Marichuyt...
2019. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
32%

"csak annyi dolga van a nőnek, hogy nézze a Szulejmánt meg a Marichuyt..."


Köszönöm, hogy azonnal igazoltad is a címekkel.

(Én pl. nem ismerem ezeket a műsorokat mert én dolgozok.)

2019. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
75: mert csak úgy lehet ismerni, hogy az ember nézi is (fórumokon, hírekben, fodrászatban hallom, én sem ezeket nézem, és képzeld, én is dolgozom)
2019. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
90%

És az olyan családban, ahol nem kell fát vágni meg tetőt szerelni, mi a dolga a férfinak? Semmi?

Nem mindenki él olyan helyen. Akkor innentől minden a feleség dolga?


Képzeld, nálunk nem kell fát vágni, a tető sem a miénk, és autót sem kell szerelni, mert nincs semmi baja. Akkor a férjem csak haza jön és nézi, amíg én este mindent megcsinálok?


Szerintem egy irodában dolgozó értelmiséginek nem lesz ám semmi baja, ha favágás helyett berakja a mosógépet.


Olyan nehéz azt elképzelni, hogy neki is van igénye arra, hogy a saját otthonában csináljon valamit, mert nem kiskirály, hanem a család része?

Nem is az a típus, aki a fotelben elnézi, hogy az asszony melózzon körülötte.

2019. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
39%

'Nem is az a típus, aki a fotelben elnézi, hogy az asszony melózzon körülötte'


Még mindig nem erről van szó. Hanem hogy a lusta asszony egész nap ül a gyerekkel a kezében, és egy mosást nem tud betenni. :D Az miért is lenne a férj hibája? :D Légyszíves. Könyörgöm, komolyan ennyi életetek van egy baba mellett? Annyira sajnállak titeket.

És miért tuti hogy a férj irodista? Akkor már a feleségnek lehet csak egész nap karon fektetni a gyereket, közbe meg facezni? :D Jesszus. Aztán ha férj haza jön, mosson, főzzön, takarítson? Csak mert én gyereket istápolok reggeltől estig. A gyereketek nem az egész életetek, fel kell találnotok magatok. Anyám is ugyanúgy megfőzött mellettem, akkor is ha sírtam kicsit a baba ágyban. :D Nem lettem lelki nyomorék. ^^" Régen meg 6 gyereket nevelt fel a parasztasszony, most egyet nevelsz, és sírsz hgy mellette fel kell porszívózni. Levegőt kaptok még?

És ja, a férfi és kiteregethet ha nem érek épp oda, nem nagy dolog neki, enyém is megcsinálja. A legnagyobb gond azzal van, hgy jön egy ősanya, és elkezd panaszkodni, mert hugyozni nem mer elmenni gyerek mellett egész nap, és persze a férj a hibás, ha gyári meló, vagy építő ipari munka után haza jön, és nem akarja azt látni, hogy 3 napja nincs elmosogatva. Igen, ő is megcsinálhatja miután hazajött. DE...akkor én mit csináltam egész nap?

2019. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!