Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
57%

Ti villogtok itt egymásra licitálva, hogy nem kell rá sok idő.

Egy vacsora nincs egy óra, nyugodtan neki lehet állni. És igen, ennyi jár az anyukának is, mert ez nagyban meghatározza a kapcsolatot és a gyerek korai éveit, mert nem mindegy, hogy anyuka idegbeteg és hulla, vagy érzi a törődést és boldog. Nem látunk a dolgok mögé, kár ilyen alapon elítélni másokat.

2019. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
19%

Egy vacsora nincs egy óra, nyugodtan neki lehet állni.


Jaja, hazaér hatkor, nekiáll, aztán fürdés, alvás. Jó sok időt bírtak együtt lenni a gyerekkel...

2019. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
82%
Az itt a baj hogy sokan inkább cselédek és nem felesègek.
2019. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
64%

És azt sem kellene elfelejteni, hogy nem mindenki férje/párja fizikai munkás, éd nem minden férfi dolgozik 10-12 órában! De ti még ezeket is egy kalap alá veszitek.

Arról már nem is ejtek szót, hogy amihez egy pasi hozzászokik, úgy éli az életét. Tehát most oké, fiatalabb, fittebb valaki, nem esik nehezére lehajolni egy zokniért, de később ez plusz feladat, ha már valaki 50-60-70. Én anyósom példájából tanultam, na ő aztán mindent megcsinált, és most nyögi a rossz döntéseit.


Egy dolog a tipikus női meló és az a vasalás. Minden mást egy férfi is el tud végezni, érdekes, sok helyen működik is.


Most oké, valaki otthon van, de hol korrekt az, hogy egy nő munka után rendezi a gyereket, mert házit ír a gyerekkel, vagy leül vele tanulni? Ez még normális, de hol az a határ, amikor felmerül, hogy minden lehet közös feladat? Vacsorára nem kell főzni egy egy tükörtojást, meleg szendvicset csak az a férfi nem tudja megcsinálni, aki nem akarja. Egy nőre mindig több hárul, de létezik a férfi, aki besegít, és ennek így kell lennie. Én pl nem tudok kicserélni egy villanykörtét, na az férfi-feladat, de nem kell minden nap csinálni, mint egy mosogatást, feltörlést.

Nekem tényleg mindegy, hogy élitek az életeteket, de van más, aki máshogy él, ahol a férfi igen is kiveszi a részét, tisztelve ennyivel a párját. :)

2019. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
92%
Utolsónál a pont. Szomorú hogy a nőknek alap hogy ők huszonnégy órában készenlétben legyenek, de csóri hapsik ne csináljanak semmit, mert kipurcantak nyolc órában.... Az anyukáknak TERMÉSZETESEN nincs joguk ténylegesen pihenni, hisz otthon vannak? Hagyjuk már....
2019. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
7%
44es, de a kérdés olyan nőről szól aki otthon van. Akit azért tart el a férje, hogy otthon elvégezze a munkát. Nem tudom kinek sírna a szája, ha a férfi mondaná hogy oké, akkor megcsinálja ő a dolgok felét viszont innentől az eddigi apanázs felét kapja csak a nő, és mindent oldjon meg abból. Mert senkinek nem fizetnek csak azért hogy ne csináljon semmit a politikusokat leszámítva. Mert ugye, ha a nőnek lehetnek elvárásai, akkor a férfinak is.
2019. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
62%

A fèrfi alapból elvárja ezeket, mert megteheti, de a nő már nem, mert ezért van otthon?

Igen, most egy otthon levő anyuról van szó, de ebből lesz a későbbi probléma is 🤭 mert a férfi megszokja, hogy neki csak dolgozni kell, és a nő meg marad a cseléd.

Lehetne fordítva is csinálni, anyuka dolgozik, apuka meg babázik.. de ezen kb 10/9 apuka bukna el, ahogy kell.

2019. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
27%

Nekem bőven belefért a házimunka, pedig zenebölcsibe is jártunk, barátnőztünk anyukákkal, babával kettecskén jártunk bevásárolni. Ha tudtam, hogy kimozdulunk, akkor 2 napra főztem vagy rendeltem, emellett mindig rend és tisztaság volt otthon, sőt sokszor füvet is nyírtam. Egy percig nem gondoltam cselédként magamra, inkább szerencsétlennek éreztem volna magam, ha ezeket sem tudom ellátni.

Mióta visszamentem dolgozni, más lett az elosztás.

2019. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 A kérdező kommentje:
Egyébként mondtam, hogy én is veszek ezt-azt, csekket fizetek be, stb. a megtakarított, pénzemből. Illetve a CsED- et is azért kapom, mert dolgoztam.
2019. ápr. 28. 17:02
 50/78 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem neked itt semmit ès senkinek sem kell megmagyaráznod. Ha kiegyensúlyozott anya és feleség akarsz lenni/maradni, elkerülöd a topic-ot a kérdésekkel, mert inkább csak lehúznak a segítség helyett.

Ld: bezzeg ők..

Kitartás🤞🏼

2019. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!