Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 A kérdező kommentje:
Mindegy, szóval a konklúziò az, hogy szárnya vagyok, csináljak meg mindent is mire a férjem hazaèr, lássam el a gyereket, tanuljak, legyek jókedvű emellett nézzek ki jól, stb csak azért mert hivatalosan nem dolgozom. (Az anyagiakat meg leírtam korábban)
2019. ápr. 28. 17:16
 52/78 anonim ***** válasza:
37%
Ki kényszerített arra, hogy tanulás mellett szülj? Halassz 1-2 félévet...
2019. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
37%
"44es, de a kérdés olyan nőről szól aki otthon van. Akit azért tart el a férje, hogy otthon elvégezze a munkát" Nem. A kérdés egy anyukáról szól a három hónapos babájával.és nem, nem azért van otthon mert a férje eltartja .
2019. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
33%

Attól, mert törölteted a nem tetsző válaszokat, attól azok még igazak!


Szerinted a férjed a lábát lógatja a munkahelyén? Normális ember képes elvégezni a hzimunkát, ha egész nap otthon hesszol. Nehogymá még munka után a férjednek kelljen takaritani, mert te egész nap heverészel! Aztán a magadfajta xsodálkozik, ha apuci lelép... pedig...

2019. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a fajtázást. Menj, kötekedj máshol.
2019. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
11%
Nem kötekedem, csak nézz át a családi kapcsoltok válás rovatba. 120 kilós, igénytelen, otthonülő anyukák tesznek fel napjában meghökkenve kérdést arról, hogy vajon apucinak miért kell a kollegina... ezen nem akkor kéne gondolkodni, hanem kb már most..
2019. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, miért kell ezen a kérdésen pörögni. Szerintem mindenki tudja, mert jobb esetleg látta korábban, hogy a férfi mennyit fog segíteni.

A válaszokból meg kiderült, hogy van, akinek férje van, van, akinek eltartója.


Nálunk ebből sosem volt gond, mert a férjem korábban egymaga is ugyanúgy ellátta a saját háztartását, ahogy most is mindent meg tud csinálni. Nem kell megkérni, hogy tegyen be mosást, mert ha látja, hogy tele a szennyes, beteszi. Mindketten megcsinálunk dolgokat, ha látjuk, hogy kell, mert mindketten itt lakunk. És ezen nem változtatott a gyerek sem. A férjem szerencsére tudja, hogy egy kisgyerekkel egész nap itthon lenni, nem láblógatás és heverészés.


Ne vedd magadta, kérdező. Akinek eltartója van (ahogy fentebb írta valaki), az ezt úgy sem érti meg, mert kevesebbnek érzi magát. A pénzért cserébe mindent el kell tűrnie. Ezért ezt úgy adja elő, mintha a saját választása lenne és ez így csodás.

Ha neked nem tetszik valami, beszéld meg a férjeddel és változtassatok. Ez a ti életetek, nem a másé, teljesen mindegy, más hogy csinálja.

2019. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
12%

Ja persze, a kollegina. Lehet, hogy pont azért kell a másik nő, mert az asszony otthon egyereket nevel, mindent megcsinál egyedül, és lehet, már nem tud odaadó lenni az ágyban, mert kidől a gyerekkel vagy mert magányos, mert cselédnek érzi magát és frusztrált, ami miatt depressziós...


Szóval ennyit erről.

2019. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 A kérdező kommentje:

- nem töröltettem válaszokat

- a nemi elétünk jó, köszi az érdeklődést

- nem vagyok kövér, igénytelen, sőt válás sincs kilátásban

- az építő, segítő jellegű válaszokat köszönöm, illetve a bezzeg anyáknak is, általuk sok mindenre rájöttem :)

-

2019. ápr. 29. 13:23
 60/78 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező a férjed kényszerített hogy gyerek mellett tanulj, vagy tanulás mellett szülj?
2019. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!