Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
37%
Szóval, ha a férfi szexet akar a feleségétől, akkornmunk után vinnie kell a háztartást, máskülönben anyuci fáradt és büntiből nincs szex. Áhhhá, értem, és egyre jobban kezdem érteni, miért tartanak sokt szeretőt kisgyerekes feleség mellett.
2019. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes, hogy anyám ellátta az egész háztartást, míg baba voltam, egyik exem anyja meg a pisit is egész nap tartotta míg a férj haza ért, egy porszemet nem fújt arrébb, mert annyi "figyelem" kellett a gyereknek. :D

Szerintem bőven ellehet látni délután négyig (míg férj pl dolgozik) a teendőket. Tehát a főzés, mosogatás, mosás, sepregetés (és ezeket nem is mindet kell mindennap, vagy nem sok munkát igényel). A hétvégén meg úgyis együtt vagytok otthon jó esetben, mehet a nagyobb takarítás, porszívózás, 3 fogásos menü, felváltva a teendőket, meg a gyerek gondozás. :D Én csak annyit várok el, hogy legyen foglalkozva a babával miután férj hazajött, de nem kell takarítania hét közben, meg mosni, mosogatni. Akkor mit csinálok egész nap otthon? De tényleg? Az itteni anyukák egész nap csak ülnek a tévé előtt a gyerekkel és szoptatják, meg járkálnak vele? Gratulálok hozzá akkor. :D

2019. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem is kérdés. Mert gerinctele férgek azok a férfiak, azért. Emberszámba nem veszik a nejüket, de megdugni, azt persze akarnák.
2019. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell vinni a háztartást, de kellene besegíteni. De aki azért dug félre mert az asszony hulla, nincs libidó stb, és nem is segít, sőt, csak elvárja, az annyit is ér.
2019. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
50%

ha látja, hogy tele a szennyes, beteszi.


Aha, mert egész nap otthon levő feleségnek ez már túl sok...

2019. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
Mi mellett, utolsó? A pö.csösök meg hallgassanak, fogalmuk sincs mivel jár egy pici gyerek mellett vinni a háztartást.
2019. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
61%
Kedves utolsó! Nő vagyok, mégis mindenki leszázalékolt mert azt mondtam átlagos keretek között (berakom a mosást, megfőzök, felporszívózok) meg lehet csinálni a munkát baba mellett is. És otthon már csak arra kérem a férjem hogy ügyeljen a babára kicsit hogy pihenhessek, természetesen ha megvacsorázott és lefürdött. :) Az hogy az olyanok mint te, gyűlölködnek rajtam, nem az én hibám. :D Csak mert nektek nehéz csinálni valamit, nem csak a gyereken lógni. Bőven elég a páromnak hogy dolgozik, otthon már csak a babát bízom rá. Sajnálom hogy néhányuknak nem jut ideje semmire. Csak nem tudom mitől.
2019. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, senki sem mondta, hogy egész nap itthon ülök. Képzeld el, van, aki egy idő után visszamegy dolgozni, és nem abból áll az élete, hogy kiszolgálja a heti 40 órában dolgozó férjét.

De ha neked jó cselédnek lenni, hát hajrá.


És igen, nekem képes arra a férjem, hogy betegye a mosást, mert neki is ugyanannyira 5 percig tart, mint nekem, és nem szakad le tőle a töke.


Nem tudom, te dolgozol-e majd, de megnézem, hogy akkor mennyire fogsz örülni, hogy a férjed csak hazamegy, lefürdik, kéri a vacsorát, és ezzel le is van tudva a tennivalója. Sok sikert hozzá.


De akkor sem szakad bele a férjed egy 5 perces feladatba, hogy ha te otthon vagy a gyerekkel. Mert ne mondd már, hogy nem fárasztó. Tudom, az ilyen szuper anyáknak az egész csak móka és kacagás, sétálnak, mondókáznak és énekelve csinálják a vacsorát. A gyerek sosem sír, sosem hisztizik, sosem vergődik, mert tökéletesen meg van nevelve.

Tudom, elhiszem, én valahogy mégis a valóságban élek, és nekem nem így ment.

2019. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
6%

De akkor sem szakad bele a férjed egy 5 perces feladatba, hogy ha te otthon vagy a gyerekkel. Mert ne mondd már, hogy nem fárasztó.


Ha a férjed nem szakad bele, akkor te miért szakadnál utolsó? Gondolom te se mész ki fát vágni meg tetőt javítani a férjed helyett igaz? Pedig neked se szakadna le a melled ha megcsinálnád....

2019. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
0%

*De ha neked jó cselédnek lenni, hát hajrá.*

Komolyan nem értem miért vagyok cseléd. :D Nem mondtam hogy férjem nem tud felmosni, meg is csinálja ha kell. De nekem nem annyiból áll az otthon lét hogy egész nap ülök a fotelban és szoptatom a gyereket. :D Ezt most komolyan gondolod? Ja persze soha nem kellett fát vágnom, sövényt nyírni, vagy épp füvet, vagy megbütykölni az autót. Azt megcsinálja párom, meg van mindenkinek a feladata. Átveheti tőlem az enyéimet, ha nem bírom épp, nem arról van szó. Csak annyi az egész, hogy otthon lenni babával és mellette semmit nem csinálni az elég nagy szégyen. Számomra. Nekem az a jó érzés, ha otthon megvacsorázik a férjem, lefürdik, és ez igenis örömmel tölt el (vagy épp fordítva, megfőzök míg ő fürdött és most babázik ;)). Aztán pedig csak annyi dolga ha nem hagytam semmit napközben hogy foglalkozzon a babával. Neki is könnyebb így a hétköznap. Hétvégén meg csere, én pihenek többet, és megosztjuk a ház körüli teendőket, akkor jobban besegít, megfőz stb. Nekem ez arany élet, de mindenki más. :)

2019. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!