Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
86%

18!


Azért, mert nem minden gyerek egyforma és nem minden ember teherbírása azonos. Nekem pl a világon semmi gondom nem volt a gyerekemmel. Evett, aludt, játszott, jól elvolt magában, simán meg tudtam csinálni mellette mindet, kb olyan volt évből a szempontból, mintha nem is lenne. Másnak meg jutott egy kólikás, ragacs kis baba, akit le se lehet tenni, így kb képtelen mellette bármit is csinálni.

2019. ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
91%
Elnézem ezt a sok választ, hogy a nők büszkék rá hogy semmit nem vártak el a párjuktól. Ez hibás hozzáállás. Éppen így nevelik a férfiakba-és a saját gyerekeikbe akik ezt látják hogy a monoton, mindennapos munkák kizárólag a nő dolga... Utána lehet majd panaszkodni hogy a családjának alap hogy SEMMIT ne csinálnak meg otthon.
2019. ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
83%

18-as vagyok

Nekünk se volt minden napunk egyforma, de pl. egy átvirrasztott éjszaka után inkább rendeltem ebédet, mintsem hogy görcsöljek a főzésen és a férjemet sem vártam hisztizve, hogy főzzön helyettem munka után. Ami elmaradt, másnap volt idő bepótolni.

2019. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
61%

23!


De van olyan, aki minden éjszakát atvirraszt, árra meg nincs keret, hogy mindennap ebedet rendeljen

2019. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megcsinálok itthon mindent, nyilván nem állnak a mosatlanok, stb. A másik meg a szoptatás. Abba ne kössetei már bele, hogy hogy szoptatok. Mindegy gyerek más, az én gyerekem jelenleg 15 percet nincs el egyedül, ha lerakom. Az egy órát az alvàsidőre èrtettem. Ha ügyet intézek,vagy l boltba, postára megyek akkor meg ez is kimarad.

Írtátok, hogy a férjem elsődleges feladata a munka, enyém minden más, kvázi itthon van a munkahelyem. Ő itthon van legkésőbb fél 5-ig, aztán pihi van, én meg dolgozzak a munkahelyemen 0-24-ig.

És nem büdös a munka, mert két munkahelyem volt egyszerre, mielőtt megszültem, a házat, kertet is rendben tartom.

2019. ápr. 28. 08:30
 26/78 anonim ***** válasza:
30%

A gyereked azért nincs el egyedül,és azért "szopik" órán ként, mert így szoktattad. Ha csak 2-3 óránként szoptatnád, közben hagynád egyedül az ágyában, akkor jutna időd a háztartásra és saját magadra is.

3 gyerekes anyuka.

2019. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
91%

Fél ötkor hazaér, utána leül a tv elé, vagy mivel tudja nap mint nap elütni a teljes délutánt? Add legalább a gyereket a kezébe, amíg büfizteti vagy altatja neked viegy kis időd.

Próbálj meg pihenni is.

2019. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
85%
Gyorsan nő a gyerek, igyekeztem kihasználni, sokat lenni vele. Én munkán kívül nem nagyon járkáltam el otthonról, segítettem a feleségemnek pl altatás, büfiztetés, bevásárlás. Az első egy év amúgy is húzós volt, hasfájás, nehéz altatás.
2019. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem csak rosszul szervezed az életeteket. Baba járókába vagy kendőbe, közben lehet főzni és takarítani is, bár nem értem, miért köt le bárkit is a háztartás ezen része egész nap. Amikor apuka hazaér, kezébe adod a gyereketeket. Kötve hiszem, hogy leül 5-kor a tv elé és meg sem mozdul alvásig.
2019. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
70%
Fú utolsó, én nem egy pasit ismerek akinek abból áll a napja hogy munka- utána vagy hazamegy tévézni, gépezni, vagy lelép sörözni mert ő "stresszes" . Az asszony meg kussoljon, és szedje ki a kaját neki mire hazaér.... De hogy bármit is elvégezzen otthon, azt nem. Hiszen ő fáradt, a háztartás vitele meg női munka.
2019. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!