Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem bár elvárható, hogy a férfi is kivegye a részét, úgy etikus, hogy a háztartás legnagyobb részét is elvezesse a nő, ha már úgyis otthon van egész nap - igen, tudom, a férfiak nem szokták átérezni, hogy ez is nagyon nehéz tud lenni, de mégiscsak ez a helyzet.

Amit ilyen helyzetben elvárnék a férjemtől: foglalkozás a gyerekkel, hogy nekem is legyen egy kis pihenésem + ő is "ismerkedjen" a saját gyerekével + esetleg elintézni a városban egy-két sürgős dolgot, ha nekem nehezebb lenne kimozdulni a gyerekkel + az a pár dolog, amit férfiként ő sokkal könnyebben meg tud csinálni, mint én.

Ha már a nő visszamegy dolgozni, akkor más a helyzet, akkor 50-50%-ban meg kell osztani a feladatokat.

2019. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
43%

A gyerekével minden normális ember szokott foglalkozni . A háztartást,én a többiekkel ellentétben egyetértek,hogy annak a dolga rendben tartani ,aki otthon van,mivel neki van több ideje. Ez nem azt jelenti,hogy a férfinak kötelezően a kanapén kell dögleni sörrel a kezében,és szétdobálni a retkes ruháit ,de igenis a nagyobb részét,főzés,mosás,takarítás megcsinálhatja aki otthon van,vagyis nekem ez a természetes . Egyébként emberek annyit tudnak szenvedni ezen a háztartási munkán ,hogy hihetetlen . Nem kell minden nap kisúrolni az egész lakást,lehet egyszerű kajákat főzni 5 fogásos menü helyett ,mosógép meg mindenhol van,bepakolni 5 perc,kipakolni meg 15 ..

De ha ez tényleg annyira megerőltető valakinek,akkor létezik ételrendelés,robotporszívó,takarítónő .

2019. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
8%

31!


Na és ezert ki a hibás? A nő, aki ezt hagyja. Ennyi.

2019. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
65%
7 hónapos a kisfiam, és amikor az apja itthon van, segít amiben csak kell és tud. Pelenkázik, porszívózik, etet, mosogat. A CSED, GYED nem arról szól, hogy mostantól te vagy a házicseléd. Nem is értem azokat, akik szerint olyan k**va nagy teljesítmény, hogy a férfi dolgozik heti 5 napon 8 órát, hogy akkor le kell borulni a lábai elé és heti 7 napos tizensok órában pörögni a család-konyha-háztartás háromszögben. Álljon már meg a menet.
2019. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
44%

Milyen tizensok óra?

Napi 20 perc max bedobni egy adag mosást és kiteregetni.

A főzés sem abból áll, hogy állsz a tűzhely mellett, amíg elkészül a pörkölt, tehát a napi egy óra főzés nagyon a max. Mosogtani max fél óra, porszívózás, felmosás, portörlés (és ezt jó esllyel nem csinlod naponta) is fél óra. Hű, már két órát csináltál valamit... hát bocs, nekem ebből nem lenne pofám a felét meghagyni csak azért, hogy elmondhassam, mekkora istenkirály vagyok, felezzük a házimunkát. Akinek ez nem fér bele, amíg otthon van, az valamit nagyon rosszul csinál

2019. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
26%
34es, ha neked napi tizensok óra a háztartás vezetése valamit nagyon rosszul csinálsz. Nekem főzéssel és a napi feladatokkal együtt max napi 2 óra, de akkor már fürdőt wc-t takarítok stb.
2019. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
77%
Ez a baj úgyis, hogy sok pasi7szarik a pártjára meg a gyerekekre.
2019. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
66%
Te nem vagy háztartásbeli. Te most gyereket nevelsz. Volt és lesz is majd munkád. Azokkal pedig ne törődj, akik szerint munka mellett nem kell gyereket nevelni, ez itt az általános morál. Apuka is magának csinálta, nem csak az asszonynak.
2019. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
66%

Ma már nem a múltat éljük, hogy az asszony dolga.

Az apuka is nyugodtan, a munka levezetése gyanánt kiteregethet vagy főzhet vacsorát, sőt, fel is takaríthat. És aki tiszteli a párját, az megteszi akkor is, ha nem várják el tőle.

Szép ezt olvasni, hogy nem várjátok el, és soha nem is vártátok el, hogy segítsen, mert ez a dolgotok. De nem épp ideális.

Ha látom, hogy a másik hulla, akkor megfogom azt a kicseszett porszívót, hogy levegyek a válláról, még akkor is, ha azt mondja, nem kell, mert ez a dolga.


Nem ismerjük senki családi életét, sem gyermekét, szóval így látatlanban nem is kell a kérdezőt bántani, mert ezzel nem segítetek rajta. De a saját vállatokat veregessétek, milyen ügyesek és szolgalelkűek vagytok.

Ti is csak dicsekedni jártok ide, de azért egynémelyik családba benéznék, milyen a kapcsolat, ilyen “ szuper anyákkal/feleségekkel” ..

2019. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
13%

Persze.

Apu hazegy ötkor, hatkor, aztán főzzön. Közben anyu nyugisan babázzon, mert napközben nem volt elég...


Hát én örülök, hogy nem is élünk. Megoldom a háztartást, cserébe ha hazajön a férjem, van időnk hármasban játszani, sétálni, stb.

2019. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!