Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/134 A kérdező kommentje:

20 Nem , nem almát körtével.

Az anya az anya a nagymama pedig nagymama. Nem mással van összehasonlítva.

2021. szept. 9. 11:37
 22/134 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk mert munka után fáradtan nem a te gyerekeddel van kedve még foglalkozni. Egy közép- vagy időskorú valakinek igenis megterhelő egy kisgyerek felügyelete, pláne ha még óvodáskorú.

Egyébként meg nem alanyi jogon kellene a nagyszülő idejével rendelkezni, magadnak szülsz, nem nekik.


Mellesleg vessünk egy pillantást a mai szülőkre is!

Nagyszülőktől szigorúan külön, lehetőleg 1-2 órányi utazási távolságra, hogy véletlenül se jöhessenek át csak úgy, ne is lássák a mindennapi életünket. Együtt lakni, pfejj, bele ne merjen szólni a gonosz nagyi a háztartásba.

Bele ne merjen szólni abba, hogy nevelem a gyereket, semmi köze hozzá, vén, mit tud a mai gyerekekről, egyébként is magamnak szültem. De persze vigyázzon rá.

Bármikor ugrasztható legyen, elvégre én modern nő vagyok, jár nekem a kikapcsolódás, mi az, hogy elmennék bulizni, vásárolni, körmöshöz, fodrászhoz és a nagyiék nem pattannak bármikor.

Meg ne merjen minket látogatni az első napokban, majd 6 hét után előzetes bejelentkezés után (talán) fogadom. Persze a gyerekhez csak az én felügyeletemmel nyúlhat, de ne túl sokáig, inkább segítsen takarítani, főzni, elvégre nekem is jár a pihi.

Ne merjen tanácsot adni ovi, iskola, sport stb választással kapcsolatban, majd én azt tudom. Persze ha a város másik felébe küldöm a gyereket, ő álljon rendelkezésre, mert én nyilván nem tudom hazahozni.

2021. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/134 anonim ***** válasza:
89%
Téged felneveltek.Dolgoztaznak hogy senki nyakán ne keljen élniük.Téged sem ők kértek a gyerekválalásra.Ha van rá lehetőség biztos vígyáznak pár napot az unokára.De kérdezleg nekik ugye nincs joguk kikapcsolódni?Pihenni?Nekik nincs joguk maguknak élni mert az elítélendő? Ők mikor élhetnek szerinted?Az unoka már nem az ő felelősségük!
2021. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/134 A kérdező kommentje:

Azt pedig írtam érthető ha dolgozik és kevesebb ideje van.

De a kevesebb idő és a Szinte semmi nem ugyanaz.

2021. szept. 9. 11:38
 25/134 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt régen a nagyszülök nem dogloztak, mire unoka lett, azaz napi 24 órában ráértek, ma meg kb 10 órát elvannak munkában. és utána pihenni is akarnak.

Másrészt egész más hetente maximum egy-két órát a szomszéd gyerekekkel foglalkozni, mint heteken keresztül az unokákkal, akikre az egész éves szabadságuk rámegy.

Harmadszor, a mai gyerekek többségének nem szabad semmit megtiltani, nem szabad rájuk szólni, ami szintén nem könnyíti meg a helyzetet.

Negyedszer a mai szülök miért vállalnak úgy gyereket, hogy másra akarják bízni? A gyerek a szülök dolga, nem a nagyszülöké!

2021. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/134 anonim ***** válasza:
21%
Én 30-as anyából is ismerek olyat (párom testvérének felesége), aki csak azért szült 3 gyereket, hogy 9 évig otthon lehessen GYES-en, GYED-en meg mindenféle juttatáson, amikor ezeket mind-mind egyesével, külön-külön a jogi kereteket-lehetőségeket maximálisan kimerítette, akkor kiment külföldre, és ott is még otthon volt egy csomót, most meg kap egy rakás pénzt (cirka 3000 eurót az osztrák államtól), amiért papíron otthon van és gyerekcsőszködik, és mellette persze eljár még valami tingli-tangli látszatmunkát végezni gyárba és ott is arat, tarolja a pénzt, amit aztán két marokkal elszór mindenféle hülyeségre(heti 2x fodrász, manikűr, pedikűr, szolárium, kozmetikus, stylist, edzőterem, flabelos, táplálkozási tanácsadó, személyi edző...stb. stb.)
2021. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/134 A kérdező kommentje:
25 Regen is a szülők dolga volt a gyermek, ez tiszta sor. Mégsem votl ilyen a hozzáállás !!’
2021. szept. 9. 11:45
 28/134 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező nem érted.

Régen a nagyszülő nem dolgozott, tehát tudott egy hetet vigyázni rád, anyukád dolgozik tehát lehet nincs is erre elég szabadnapja, mert pl. Kötelezték hogy használja őket fel stb.

Régen nem volt lehetőség szabadnapot kérni a nyárra, ezért volt a nagyszülő, ma már a szülő azért ki tud venni szabadságot.

Régen nem voltak államilag támogatott táborok stb., ma már oda is le tudod rakni a kölyköt.


Szóval sok minden változott és ahogy neked is a munka miatt kell a segítség úgy neki is jár a pihenés munka után. Plusz pont azért mert dolgozik időpontot kell kérned, mert munka után neki is kell menni postára stb. Tehát nem ér rá 0-24-ben.

2021. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/134 anonim ***** válasza:
71%

Fiatalon lettem nagymama. Elmondani nem tudom, milyen boldogság volt ez számomra. Természetes volt, hogy besegítek, ha kérték. Volt, hogy munka után mentem az oviba majd az iskolába is érte. Nyaranta, ha szabin voltam akkor meg rendszeren vagy náluk, vagy nálam vigyáztam rá. Közben lett még több unokám is, de még mindig dolgoztam. Ott is besegítettem elég rendesen, mikor igény volt rá.

Már nyugdíjas vagyok így nem gond, ha a gyerekek betegek, van aki vigyáz rájuk. A pandémia alatt is nálam voltak, itt tanultak, felügyeltem őket.

Nászasszonyok között is van aki vigyáz rájuk, van aki nem. Nekem nem jelent gondot ez a feladat, de nem is vagyunk egyformák.

2021. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/134 A kérdező kommentje:

28 De értem, Kia akarjátok forgatni.

Azért nem az őskorban voltam én sem gyerek már akkoris voltak táborok, de méregdrágán…. Most sem sokan tudjak ezt megfizetni vagy pl a gyerek a táborba utál menni, sír. Sokféle élethelyzet létezik.

Megoldjuk megoldottuk eddig is, de elgondolkodtató, hogy mennyire megváltoztak az emberek!!!

És nemhiszem,hogy az általad írtak miatt mert ismerek olyat is aki dolgozik , de szabadnapjain pattan a kocsiba mert imádja az unokait. Ilyenkor a szívem hasad meg. De jó tudni , van akinek összejön.

2021. szept. 9. 11:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!