Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/134 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki azért adta egész nyárra a gyerekét a mamához, hogy megszabaduljon tőle, az miért foglalkozna az unokával, ami még csak nem is kötelező? Aki azért, mert dolgozott, lehet belefáradt már. Nem mindenki tyúkanyó típus. Az is lehet, hogy azért nem vigyáz rá, mert még dolgozik, vagy épp nem kapott annak idején ő sem segítséget és most már pihenni akar.
2021. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/134 anonim ***** válasza:
90%

#27

Ez legalább a 6-ik kérdésed ebben a témában és mindig ugyanazokat a válaszokat kapod, nem véletlenül!

Fogd már fel, változott a világ!

Mások a körülményeik a nagyszülőknek, mások a gyerekek, mások a módszerek és az elvárások.

Ha a te anyád/anyósod nem akarja nyaraltatni a gyerekedet, akkor nem akarja, biztos megvan az oka rá!

2021. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/134 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, te valójában a saját anyádról vagy anyósodról ísz és abból általánosítasz.

Lehet, hogy anyád/anyósod egy nemtörődöm ember, akit nem érdekel az unokája, de az egy egyedi eset, nem húzhatod rá az összes nagyszülőre. Mindenki írja neked, hogy mennyit változott a világ, miért van a mai nagyszülőknek kevesebb idejük stb, de képtelen vagy felfogni, csak a magadét szajkózod.

2021. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/134 anonim ***** válasza:
84%
Én 3 gyereket neveltem fel.Soha nem vittem a szűlök nyakára.Milyen jogon tettem volna.Én akartam őket!Ha viszont kérték odaadtam nekik iskola szünetben volt ilyen1-1hét.Semmít soha nem követeltem semmilyen formában. Amít kaptunk szeretettel fogadtuk és ennyi.Azt írod milyen hozzá állas ez? Igen milyen hozzá állás ez?-Követelni ítélkezni,nem is értem egyáltalán hol van bátorságot ehez?Kinek nézítek a szüleit élet?Rabszolgának?
2021. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/134 anonim ***** válasza:
89%

Én 55 vagyok, és még dolgozok, sőt még kb. 10 évig dolgoznom KELL. Szellemi munkát, és ez napi szintű tanulást, jogszabályok figyelését is jelenti, kb. Magyar Közlönnyel fekszek.

Sokszor vagyok nagyon fáradt, lehet, hogy nem hangzik szépen, de úgy érzem, most nagyon nem egy unokában tudna kiteljesedni az életem. Egyszerűen az plusz feladat, plusz nyűg, plusz "vegyérték", amit leköt(ne), ha lenne.

2021. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/134 anonim ***** válasza:
84%
35/35Ne szégyeld igazad van.Az unoka a szülök feladata.Ha gyerekeknek nem tetszik max falbarug.Nekem sincs kedvem gyereksírást hallgatni munka után.A kevés szabadidöm meg az enyém, nem a gyerekem fogja beosztani!55vagyok én is!
2021. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/134 A kérdező kommentje:

35/36

Szomorú mert pont ez a korosztály anno fiatalon kapott segítséget de már elfelejti...


Mint irtam korábban megoldjuk igyis, de attól még bánt.

2021. szept. 9. 12:25
 38/134 anonim ***** válasza:
92%
"A nem érdekli érdektelen leszarom stilus a saját csaladdal az nem a nyugdijkorhatarral fugg össze." Ja, szerinted nincs összefüggés aközött hogy nyolc-tizenkét órázik a nagyszülő, meg nincs kedve bébicsőszködni, mert neked útban van a saját gyereked? De bizony hogy van összefüggés.. neki sincs több ideje munka mellett mint neked. Ráadásul minél idősebb, annál könnyebben fárad. A kedves szülő meg magának szüljön ne arra számolva hogy ott a hülye öreg, az úgyis vigyáz a gyerekre ha anyuci én-időt óhajt. Oldja meg aki megszülte.
2021. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/134 anonim ***** válasza:
92%

#37

Minden neked írt szó, falra hànyt borsó!

Vagy el sem olvasod, vagy fogyatékos vagy és nem fogod fel, mert csak ugyanazt szajkózod, oldalakon keresztül.

Nem csodálom anyád, hogy elege van belőled és általad a gyerekedből is!

2021. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/134 anonim ***** válasza:
34%
Èn csak râd vonatkozva írok.Ha ilyenek a nagyszülők,annyit tudsz tenni,hogy ignorâlod őket.Lehet megkövezni èrte,de lesznek majd idősebbek,neked sem kötelező segíteni nekik.
2021. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!