Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám állandoan zaklat...

A nagymamám állandoan zaklat munkában meg éjszaka is telefonon mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon öreg de szellemileg ép teljesen és szinte csak mi vagyunj neki szinte hetente megyünk át hétvégèn pár orára és kértem hogy munkahelyen ne zaklasson, erre még sűrűbben hív minden nap meloban megint szóltam neki aztán éjszaka éjfel es hajnal 2 óra között hívogatott most. Nem veszem már fel.

Most hivtam vissza erre azt mondja csak félt hogy bajunk van nem vettem fel ez miatt szólt a rendőrségnek is.

Öket már korábban is rámküldte ilyennel.

Olyan mintha direkt nem akarna hagyni dolgozni vagy hogy bajom legyen a meloban a telefon miatt meg ejszaka is zaklat ha nem veszem fel.

Mit csináljak?



2023. dec. 13. 05:41
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
64%
felőlem lepontozhattok, nem ez határozza meg az életem, de itt a legkisebb gond, hogy a kérdezőt zavarja a telefon csengése... Biztathatjátok, hogy ne vegye fel, halkítsa le, de a nagyi ettől még problémás marad. Nem kellene homokba dugni a fejét a családnak, mert előbb-utóbb baj lesz.
2023. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
38%
Azt is hiába pontozzátok le, hogy a rendőr nem megy ki. A francokat nem, ha olyat talál ki a mami.
2023. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
40%
22: de a sztori szerint nem talált ki semmit, csak azzal hívta a rendőrt, hogy Marika nem veszi fel a telefont...
2023. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan idős rokonom, aki naponta, fél naponta felhív, ha tudja, hogy beteg (náthás) vagYok. Vagy naponta felhív azért, hogy 2 héttel később tényleg meglátogatjuk-e, változott-e valami. A nap bármely szakában hív, váltakozva, így teljesen kiszámíthatatlan. Én megmondtam neki sokadik alkalom után, hogy hívhat, de ha dolgozom, utazom vagy vécén ülök, nem fogom felvenni. Visszahívom később. Ezt kb elfogadta és időnként szánok pár kedves hangvételű percet a megnyugtatására. De nagyobb bajokról már nem beszélek vele, mert túlaggódik mindent.
2023. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
88%

Apám ilyen. Napi szinten csesztet apróságok miatt, azonnal kell neki ugrani, de olyanok miatt, hogy az eszed megáll. Elmondom neki, hogy a férjem dolgozik, én itthon vagyok a nagy fiammal, harmadik trimeszter a kicsivel, és az a legnagyobb gondja, hogy ő vitetett fél kiló linzert a szoc. gondozóval, hogy legyen nekünk is, és vigyem el azonnal. Hát nem. Mondtuk milliószor, hogy nem. Meg tényleg, ilyenek. Nem megyünk oda, koszos, büdös, bent cigizik, agresszív alkoholista volt egész életében, most meg megtalál. Minden egyes nap hív, legalább háromszor, nem veszem fel. Ha baja van, hívjon mentőt. Nem egyszer játszotta el, hogy felhívott, hogy nem kap levegőt, strokeja van, minden istennyila, de engem hív, nem a mentőt, azt nekem kell rákülden. Komolyan, én már nem segítek neki, bántott egész életemben.

Ha te kicsit is szereted a mammert, berakod egy otthonba.

2023. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
92%

Ez a hajnal 2 órai felkelés klasszik demencia tünet. Sajnos kezd leépülni.


Mielőbb keressetek neki szakembert és egy otthont, ahol ellátják. Eszetekbe se jusson magataok ápolni, mert kiidegel. Aludni se hagy majd titeket, mert akinél lakna, annál is ezt csinalná. Órákig bojonganak a lakásban céltalanul. Aztán 1x felgyújtja a házat is. Sajnálom, de ez van.

2023. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
89%

#23


Azt a kérdező nem feltétlen tudja, miket mondott a nagyanyja a diszpécsernek. Lehet azt, hogy napok óta nem elérhetőek meg egyéb cifra dolgot, de véletlenül sem azt, hogy 20 perce is hívtam őket, de akkor még beszéltem velük. Mert akkor a diszpécser is lerázta volna a mamit.

2023. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Olyanokkal hiv fel hogy hetvégén együtt csinaljuk e a pörköltet menjek át korán. De ezért napi 5 ször hív hogy ezt elmondhassa munkahelyen! Mikor már kértem arra nem egyszer, hogy ne zaklasson meloban.

Meg éjszaka azzal hív husszor,(reggel hivtam vissza) hogy biztos valami bajunk van.

És röhögve kérdezi a telefonba hogy engem leszidtak e a munkahelyen mert hivogat.

Éjszaka azért van fent mert nappal is alszik. Ha dolgozna egész nap, akkor aludna.

A rendörnek olyanokat mond amire ki is jönnek. Eltüntem x napja, meg ilyenek.


Nem demenciát látok én ebben az egészben. De jelezzük az orvosának meg mindenkinek.

Amúgy rá is jellemzö hogy kitaláltan panaszkodik amikor nincs is baja azt hazudja hogy beteg. Átmegyek, és közben teljesen friss meg üde jókedvű.

2023. dec. 13. 16:32
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le a számát.
2023. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nem demenciát látok én ebben az egészben."


De, ez egyértelműen az. Ne álltasd magad az ellenkezőjével. Tudom, nehéz szembesülni vele, de igenis az agya bomlik meg. Ezért nem emlékszik, hogy hívott már, stb.

Az, hogy amúgy unatkozik, egyértelmű, mert magányos. De a magány csak ront az állapotán. Vigyétek pszichiáterhez. De nálunk már a háziorvosa is egyértelműen látta, mikor mi még nem. Aztán mentünk vele szakorvoshoz.

2023. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!