Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne, hogy kinek mikor...

L. Anna kérdése:

Érdekelne, hogy kinek mikor engedték meg azt, hogy kézbe-vegye az unokáját. Napok, hetek, netán hónapok múlva?

Figyelt kérdés

Olvasgattam abban a témában, amiben most feltenném a kérdésemet.

Eddig igen vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatosan.

Érdekelne azon fiatal anyukák véleménye, akik nemrégiben adtak életet gyermeküknek. Most lettem nagymama. Lányom révén. Felneveltem én is

több gyermeket, s nem tartottak eddig sem begyepesült felfogásúnak azok,

akik ismernek. Annyira fáj az üzenetük, amit (úgy tűnik) nem szándékoznak

módosítani egyelőre, hogy beszélni sem bírok róla igazán.

A gyermeket (unokámat) szeretnék egy ideig (szinte hermetikusan) elzárni

mindenkitől, felvenni pedig egyáltalán nem engedik. Én eddig sem erőszakoskodtam, a segítségemet már többször felajánlottam teljesen

egyértelmű módon mindkettejüknek. A szívem szakad meg azért, hogy magamhoz ölelhessem és ...csak ennyi. Semmibe nem kívánok beleszólni.

Természetes az, hogy így vergődöm?

Teljes letargiába estem, annyira vágyom rá.



2012. márc. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön, ha nincs megfázva stb., semmi akadálya nincs.
2012. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%
Én egyből engedném, ha nem lenne beteg. Sőt, alig várom, hogy megmutassam anyunak majd az unokáját:)
2012. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
86%

Nekem első héten párom anyukája itt volt (dolgozik,de hét szabit kivett),utána anya volt itt minden délután egy hétig,hétvégén végig.Megcsináltak mindent amit én nem tudtam és napközben viigyáztam a picire,hogy alhassak 2-3 órákat,mert éjjel nem aludt semmit a picur.

Harmadik héttől már jól voltam,igy felváltva jöttek munka után unokázni,addigis rendbe tettem a házat legalább.


Felvenni? Ugyanmár,korházba is pár órásan már náluk volt.


Oké,barátok ne látogassák pár hétig,de a nagyszülők az más.Ha nem beteg,mármintfertőző,akkor nem értem minek.


Sajnálom hogy ilyen a lányod.

2012. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
60%
Ugye azt azért megengedik, hogy lássad? A lábacskáját megérinteni legalább szabad? Teljesen átérzem a fájdalmad,hiszen abban a gyermekben te is benne vagy egy kicsit.
2012. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
94%

Ez butaság. Mikor megszületik, egyből egy vadidegen kezébe kerül. És ő sem steril, hiszen előtte az anyukának segédkezett a szülésnél. Én mér az első nap, mikor bejött hozzánk anyósom (szülés másnapján jött, éjjel szültem) a kezébe adtam az unokáját. És apósomnak, és persze a férjemnek is. Hallottam olyat is, hogy valaki nem akarta levegőre vinni a gyereket 1 hónapig. Szerintem ez is butaság. Hiszen mikor hazavisszük, akkor sem tesszük üvegbúrába, hogy majd otthon kivesszük belőle. És általában nem közvetlenül a kórház mellett laknak az emberek, szóval eleve legalább 1 órát a levegőn van a gyerek. Ja, és addig nem is szellőztet otthon? Ez nekem fura.

Persze nem kell egyből János-városnak lerohanni a gyereket, de a nagyiktól nem kellene eltiltani szerintem már az első időben sem. Legfeljebb akkor vedd fel, amikor éppen felébred, külön ne ébreszd fel a babát.

2012. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem lehet/ne hozzáérni.
2012. márc. 31. 13:33
 7/60 anonim ***** válasza:
92%

13:30 vagyok. Ja, és végig nyitva volt sz ablak, mikor szültem. Nyár volt, így is alig kaptunk levegőt. Éppen a "kipottyanásra" csukták be.


De ha nem vagy megfázva, vagy nem vagy éppen fertőző beteg, akkor minden további nélkül a kezedbe adnám az unokádat. Bár, ha beteg lennél gondolom te sem kérnéd.

2012. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
91%

Nálam attól függött, ki hogy bánt a kicsivel. A kórházban ugyanis mindenki a kezébe vehette és ringathatta (eszembe nem jutott eltiltani a nagyszülőktől, de aztán sajnos ezzel volt, aki visszaélt.


Apósom pl. a pár órás babaát kiszedte a kórházban a kezemből és kivitte a folyosóra...mert kiment beszélgetni, és kivitte a babát. A baba sírt, mondtam férjemnek, hozza vissza (én még nem kelhettem ki az ágyból). Anyósom meg ránk ripakodott: hagyjuk már apóst babázni, velem még lehet a baba eleget.................Ők így közeledtek a kicsihez. Erőszakosan. Hiába sírt, nem adták vissza, anyósom süketnek tettette magát, átvitte a másik szobába hogy ne lásson engem a baba amikor pár napos volt, hogy hozzá is ragaszkodjon.

Azonban akik kedvesen közeledtek hozzá, felfogták hogy hiába a "nagyszülői jog", egy pici babának az anyja az első, róluk tudtam, hogy a kisfiam minden pillanatban boldog lesz náluk, ők bármikor kézbe vehették itthon is :) Anyukámék pár hetesen vitték sétálni, két hónaposan már vigyáztak rá nélkülem.



Nehéz dió ez, mert tudod vannak fiatal anyák, akik valóban azt hiszik, a gyerek csak az övéké, senki másnak nem lehet öröme benne, aztán van a másik csoport, aki pusztán féltésből nem adja oda, és a harmadik, akinek OKA van arra, hogy xy-nak ne adja oda.

Magyarul: minden éremnek két oldala van! Így, hogy csak a te verziódat ismerjük, ÉN nem jelentek ki semmit. Biztos sokan azzal jönnek majd, hogy a lányod milyen önző, de én szeretem mindkét felet hallani, mielőtt bárkit szapulok. Mert mindig az jut eszembe, hogy anyósom is az egész rokonságnak azt mesélte, milyen vagyok hogy nem adom oda a gyereket...... aztán amikor megkérdezték a rokonok, hogy mi az oka, hirtelen kitisztult nekik a kép és azt mondták, megértik.....


Ami egyik félnek segítség, a másiknak tolakodás.

Anyósom kiszedte a kezemből otthon is a picit, nem adta vissza többszöri kérésünkre sem, átvitte a másik szobába, és közben mondogatta neki: "hagyd anyádat, most a mama van". Pár hetes gyerekkel...Erőszakosan akart segíteni. Azt hitte, "tehermentesít", ha az utánam üvöltő babát elviszi a közelemből erőszakkal. Hiába kértük, hogy ne vigye el.

2012. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Dehogy ébreszteném én fel ezért...

Holnap (állítólag) meg lehetne szemlélni, de azt hiszem nem bírnám ki bőgés nélkül azt, hogy nem vehetem a kezembe. Úgy fájna a lelkem, hogy azonnal látnák rajtam a kínt. Ezt nem akarom.

2012. márc. 31. 13:36
 10/60 anonim ***** válasza:
86%

Már a khban felvehették, sőt örültem is neki.

A fiamat kb a kiskocsiban ki is bontotta, talpiszagolás is volt.

A csajosomat kicsit óvatosabban birizgálták, sajna elkapta tőlem a megfázást, ezért be is kellett adnom a csecsemőre ha 5percnél tovább voltak bent a látogatók. De őt is felvehették.

Sőt a testvérem is felvehette, aki gyermektelen...

2012. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!