Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne, hogy kinek mikor...

L. Anna kérdése:

Érdekelne, hogy kinek mikor engedték meg azt, hogy kézbe-vegye az unokáját. Napok, hetek, netán hónapok múlva?

Figyelt kérdés

Olvasgattam abban a témában, amiben most feltenném a kérdésemet.

Eddig igen vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatosan.

Érdekelne azon fiatal anyukák véleménye, akik nemrégiben adtak életet gyermeküknek. Most lettem nagymama. Lányom révén. Felneveltem én is

több gyermeket, s nem tartottak eddig sem begyepesült felfogásúnak azok,

akik ismernek. Annyira fáj az üzenetük, amit (úgy tűnik) nem szándékoznak

módosítani egyelőre, hogy beszélni sem bírok róla igazán.

A gyermeket (unokámat) szeretnék egy ideig (szinte hermetikusan) elzárni

mindenkitől, felvenni pedig egyáltalán nem engedik. Én eddig sem erőszakoskodtam, a segítségemet már többször felajánlottam teljesen

egyértelmű módon mindkettejüknek. A szívem szakad meg azért, hogy magamhoz ölelhessem és ...csak ennyi. Semmibe nem kívánok beleszólni.

Természetes az, hogy így vergődöm?

Teljes letargiába estem, annyira vágyom rá.



2012. márc. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
44%

Akkor pláne, hogy félnek. Ha óvónő vagy, ott nagyon sok vírus van, ugye ezt te is tudod. Akkor empátiából is tiszteletben kellene tartanod a kérésüket. Pár hét. Legyél boldog nagymama, ne mérgezze meg a lelkedet a mostani helyzet.

Szeresd a lányodat és fogadd el a döntését.

2012. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
58%

Ha igazán szereted az unokádat, lányodat, akkor nagy segítség lehet, ha főzöl, viszel neki kaját, esetleg a takarításban segítenél.

Tedd félre a sértődöttségedet. Komolyan.

2012. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom aktív óvónőként már régen.

Tiszteletben tartok én mindent és mindenkit.

Fordítva ez miért ne lehetne néha így?

Áhhh...most lelépek, később benézek.

Köszönöm szépen a gondolatokat.

2012. márc. 31. 13:58
 34/60 anonim ***** válasza:
13%

Így már én is értem, miért nem örülnének neki. Van most pár vírus, hasmenéses és torokfájó is, mindkettőben volt része a mi családunknak is mostanság. Az ovisok úgy is átadhatták neked, hogy rajtad nem jött ki, mert edzettebb az immunrendszered, de egy párnapos babáé.....


Nem katasztrófa történt, csak annyi, hogy egyelőre várni kell pár napot, max hetet, és lehet dögönyözni :)

Ha már most ennyire megmérgezed az egészet, hogy itt panaszkodsz, rányomja a pici születésére a bélyegét. Ne rontsd el magadnak az élményt, hogy unoka van a családban!

2012. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:

Felajánlottam a segítségemet (elején olvashattad) és nem sértődtem be. Télleg.

Azt válaszolták, hogy ők (ketten) megoldanak mindent. Köszönik, nem kell. Oké, megértem. Ő életük.

Tényleg megyek..

2012. márc. 31. 14:00
 36/60 anonim ***** válasza:
49%

Összegzem:


Van egy gyakorlott óvónő, aki már régóta nem az, (gondolom nyugdíjas) és egyben az egészségügyben jártas.


Szerintem semmi okuk egy öleléstől félteni a kisbabát. Egyetlen árva ölelés. Ennyi erővel az anya se puszilja meg nem? Anyukám kórházban dolgozik és mesélte, hogy az anyuka a gyermeke születésénél megpuszilta a babát, és szegény baba elkapta a herpeszt... Meghalt.

2012. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
38%

"az én lelkivilágom"

"tiszteletbe tartok mindenkit, fordítva ez miért ne lehetne így?"

"parancsszóra..."


Kicsit gúnyosan és sértődötten állsz a dolgokhoz sajnos. Lehet, hogy mégsem vagy amolyan a "háttérből figyelő kedves és nem erőszakos nagyi", mint írod...talán ez az oka.

2012. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Nem értem. Ez a fórum a kérdésekre lett kitalálva. Nekem van. Feltettem. Egyszerű véleményeket vártam, miért "támadsz"? Fájdalmat érzek és nem vádolok.
2012. márc. 31. 14:03
 39/60 anonim ***** válasza:
18%
Ha ovónő vagy akkor meg pláne! Kapod a sok vírust meg baktériumot a gyerekektől. Tudom, mert én is az vagyok és szinte folyamatosan beteg.
2012. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
és eddig felhőtlen volt a kapcsolatod a lányoddal??????
2012. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!