Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne, hogy kinek mikor...

L. Anna kérdése:

Érdekelne, hogy kinek mikor engedték meg azt, hogy kézbe-vegye az unokáját. Napok, hetek, netán hónapok múlva?

Figyelt kérdés

Olvasgattam abban a témában, amiben most feltenném a kérdésemet.

Eddig igen vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatosan.

Érdekelne azon fiatal anyukák véleménye, akik nemrégiben adtak életet gyermeküknek. Most lettem nagymama. Lányom révén. Felneveltem én is

több gyermeket, s nem tartottak eddig sem begyepesült felfogásúnak azok,

akik ismernek. Annyira fáj az üzenetük, amit (úgy tűnik) nem szándékoznak

módosítani egyelőre, hogy beszélni sem bírok róla igazán.

A gyermeket (unokámat) szeretnék egy ideig (szinte hermetikusan) elzárni

mindenkitől, felvenni pedig egyáltalán nem engedik. Én eddig sem erőszakoskodtam, a segítségemet már többször felajánlottam teljesen

egyértelmű módon mindkettejüknek. A szívem szakad meg azért, hogy magamhoz ölelhessem és ...csak ennyi. Semmibe nem kívánok beleszólni.

Természetes az, hogy így vergődöm?

Teljes letargiába estem, annyira vágyom rá.



2012. márc. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%

Más sem foghatta meg?


Nem írtál egy lényeges dolgot: megkérdezted tőle, hogy miért nem veheted ölbe a babát? Mit mondott?

2012. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
83%

1 gyereknél mi is féltünk, de több okból. Január eleji, influenza szezon volt, kórházban látogatási tilalom. Apósék tiszta taknyosan bejöttek, nálam ez kiverte a biztosítékot. Aztán a 3 napos babához jöttek volna betegen. Nem engedtem, teljesen besértődtek, ahelyett, hogy megértették volna az érveimet.

Lehet, hogy az anyuka nagyon félti, de max 1 hónaposan már lehet látogatni, ölelgetni. Lehet, hogy nagyon félnek, hogy nehogy valami betegséget kapjon el.

2012. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
39%

" lizzi77 válasza:


Bocs, még nem hallottál arról, hogy azért van annyi rengeteg allergiás és beteges gyerek, mert nem voltak kicsi korukban a természetes környezetben található baktériumoknak kitéve, és így nem tudott megerősödni az immunrendszere? "


De hallottam, csak te levontál egy hülye következtetést.....azért mert valaki nem szeretné ha a kisbabáját fogdosnák, te már előrevetítetted, hogy a gyerek élete végig egy kisszobába lesz zárva. Én ERRE értettem, hogy egyszerű gondolkodásmód, mert te költöttél egy jövőképet egy idegen ember két mondatából.

2012. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy van most valami "trend", ami ezt tartja szem előtt. Azért merészeltem ebbe a rovatba írni. Nem vagyok tökéletes biztosan. Más sem az. Én nem toligázni és etetni és pelenkázni szeretném. Sőt!még dajkálni sem, ha egyelőre ennyire féltik. Egyszerűen: megölelni, hogy megnyugodjon a lelkem. Ennyi.
2012. márc. 31. 13:51
 25/60 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk amilyen vírusok vannak mostanában... Csütörtökön még semmi bajom nem volt, éjjelre 40 fokos láz, ami aztán egész nap nem akar lemenni, köhögés, hidegrázás, torokfájás, péntek délelőtt kiderül, hogy vírusos tüdőgyullladás. Nem hiszem, hogy nem voltam fertőző egy nappal előtte is.
2012. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell emiatt letargiába esni. Pici még, lesz időtök bőven babázni. Sajnos nehéz ezt elfogadni a mamáknak, hogy az unokánál az anyuka kérését be kell tartani, akkor is, ha nem érted meg valamiért. Letargiába azonban nem kell esni, pár napról van szó gondolom, nem tíz évről. Egy babát lehet szívből szeretni akkor is, ha nem gyurmázza meg az ember, csak nézi.

Én mondjuk már a kórházban megengedtem minden látogatómnak, hogy aki szeretné, nyugodtan ölbevegye, de ez én vagyok. A lányod véleményét nem hallottuk még.

2012. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem egy háztartásban laktok, akkor a gyerekorvos is 6 hetet javasol. Komolyan, Mert más a baktériumflóra,......

Szerintem tartsd tiszteletbe.

Tudom, hogy fáj, de ők nagyon féltik a babájukat.

Majd a 2. nál már lazábbak lesznek:)

2012. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:
Egészségügyis vagyok és óvónő. Hallottam már dolgokról, de köszönöm a tájékoztatást.
2012. márc. 31. 13:52
 29/60 A kérdező kommentje:
Majd feldolgozom. Persze. Sajnos nehezen megy parancsszóra. :)
2012. márc. 31. 13:54
 30/60 anonim ***** válasza:
60%

De most a lányod szült frissen! Most az ő lelke a fontos és elsődleges! Minden friss édesanyának vannak gondolatai, érzései, melyeket tiszteletben kell tartani, és ezek a baba esetében előbbre valóak, mint a nagyik lelkivilága. Nem szabad csak saját magadat figyelembe venni, meg a saját lelkedet...a lányodét is kell, ha a babájáról van szó. Akkor is, ha nem feltétlen értesz vele egyet.


Vannak emberek, akik nagyon féltik a babájukat mindentől az első időkben. Legjobb barátnőm sem engedte az első pár hétben senkinek a dajkálást. MINDENKI megértette, mert ismerjük, SZERETJÜK, és tudtuk, hogy az ő lelki világa fontosabb.

2012. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!