Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne, hogy kinek mikor...

L. Anna kérdése:

Érdekelne, hogy kinek mikor engedték meg azt, hogy kézbe-vegye az unokáját. Napok, hetek, netán hónapok múlva?

Figyelt kérdés

Olvasgattam abban a témában, amiben most feltenném a kérdésemet.

Eddig igen vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatosan.

Érdekelne azon fiatal anyukák véleménye, akik nemrégiben adtak életet gyermeküknek. Most lettem nagymama. Lányom révén. Felneveltem én is

több gyermeket, s nem tartottak eddig sem begyepesült felfogásúnak azok,

akik ismernek. Annyira fáj az üzenetük, amit (úgy tűnik) nem szándékoznak

módosítani egyelőre, hogy beszélni sem bírok róla igazán.

A gyermeket (unokámat) szeretnék egy ideig (szinte hermetikusan) elzárni

mindenkitől, felvenni pedig egyáltalán nem engedik. Én eddig sem erőszakoskodtam, a segítségemet már többször felajánlottam teljesen

egyértelmű módon mindkettejüknek. A szívem szakad meg azért, hogy magamhoz ölelhessem és ...csak ennyi. Semmibe nem kívánok beleszólni.

Természetes az, hogy így vergődöm?

Teljes letargiába estem, annyira vágyom rá.



2012. márc. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
70%
Komolyan én még ilyet sosem hallottam. A családoknál ez a legszebb pillanat az életben. Mit hogy nem foghatta kézbe, fel sem tudtam állni,épp a legszükségesebb dolgokat tudtam elvégezni. Ha nem lett volna az anyu, ki lett volna velünk. Egyébként ha nem kellett volna segíteni, soha nem mertem volna ilyent megtenni, mert ez már embertelen.
2012. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:
Természetesen nem gondolkodunk egyformán sok tekintetben, de igyekeztem elfogadni az ő (ők) álláspontjukat a békesség kedvéért. Hiszen az az ő életük, úgy alakítják/formálják, ahogy nekik megfelelő. A párja szülei viszont másképp álltak a témához. Lányomat alig-alig szívlelik. Ezáltal benne felhalmozódhattak bizonyos sérelmek. Valami ilyesmi, nagyon-nagyon leredukálva a lényeget.
2012. márc. 31. 14:27
 43/60 A kérdező kommentje:
Én tényleg azt hittem először, hogy ez mostanában valamiféle "divat"...tendencia...elvárás...kőbe vésett dolog. Ezért kérdeztem rá. Nem volt közöttünk ellenségeskedés sosem.
2012. márc. 31. 14:33
 44/60 anonim ***** válasza:
35%

"A családoknál ez a legszebb pillanat az életben. Mit hogy nem foghatta kézbe, fel sem tudtam állni,épp a legszükségesebb dolgokat tudtam elvégezni. Ha nem lett volna az anyu, ki lett volna velünk."


Nem minden családban ilyen idilli a helyzet. Sok családban fordul elő (itt olvasok róluk, mert nálunk is minden okés itthon :)), hogy a mama a segítséggel meg kedvességgel egészen máshogy látja a dolgokat, mint a fiatal édesanya. Egyiknek segítség és kedvesség, másiknak nyűg és belekontárkodás.


Kevesen értik meg, hogy egy helyzet eldöntéséhet mindkét felet meg kell hallgatni. Sok esetben ugyanis teljesen megváltoztat egy egész véleményt, amint meghallod a másik fél verzióját a témában.

2012. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

Biztosan igazad van. De én nem is szapulom őket, hisz...elfogadom azt, ha maguk kívánják megoldani és vinni az életüket. Egyetlen érintésért epekszem csupán.

Lassan én is azt kezdem érezni, hogy ezáltal bűnös lettem...

2012. márc. 31. 14:44
 46/60 anonim ***** válasza:
71%
A túlzott mártírkodás mögött sokszor van valami. Ne bántódj meg, de tapasztalat (olvasott és saját is): általában a legerőszakosabb rokonok szoktak nagyon mártír szöveget nyomni, hogy minél rosszabb színben tüntessék fel a másikat.
2012. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
65%
Mármint aki már nagggyon akarja magát sajnáltatni és nagyon magasztosan fogalmaz, ott már sokszor volt az, hogy utólag az anyukának adott igazat a nép (itt, gyk-n is)
2012. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

33 éves első babás (6 hós) kislány anyukája vagyok.

Természetes hogy fáj.

Én teljesen kétségbe estem volna ha az anyukám nem csókolgatja meg 5 naposan tetőtől talpig az én kicsi kincsemet.

2012. márc. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

Megint a "divat". Úgy nevelted a lányod, hogy vakon kövessen minden divatot? Vagy hogy gondolkodjon el?


Nem tudom elképzelni, hogy csak úgy nem engedi. Kell, hogy legyen valami oka, hogy egy unokáját imádó, óvónő nagyi ne láthassa a kicsit.

2012. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:

Kedves (eddig) utolsó hozzászóló!

Általában nem követett semmilyen divatot. Ezért vagyok most fura helyzetben. Mondhatnám azt is, hogy karakán, okos és realista volt világéletében. Nagyon szeretem! De gyermeke eddig még nem volt. Talán picit átesett a ló túloldalára ezzel az egész dologgal. Talán igaza is van.

talán nem teljesen. Csak rá szerettem volna világítani az én szemszögemből. Nem óhajtok mást, mint egy kis megértést irányomban, hisz én is megértem őket, s eddig sem azon voltam, hogy a nyugalmukat zavarjam. Ezután sem fogom. Valóban több oldala van mindennek. Ezennel én lezárom most, köszönöm szépen a figyelmet. Mindenkinek minden jót!

2012. márc. 31. 18:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!