Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne, hogy kinek mikor...

L. Anna kérdése:

Érdekelne, hogy kinek mikor engedték meg azt, hogy kézbe-vegye az unokáját. Napok, hetek, netán hónapok múlva?

Figyelt kérdés

Olvasgattam abban a témában, amiben most feltenném a kérdésemet.

Eddig igen vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatosan.

Érdekelne azon fiatal anyukák véleménye, akik nemrégiben adtak életet gyermeküknek. Most lettem nagymama. Lányom révén. Felneveltem én is

több gyermeket, s nem tartottak eddig sem begyepesült felfogásúnak azok,

akik ismernek. Annyira fáj az üzenetük, amit (úgy tűnik) nem szándékoznak

módosítani egyelőre, hogy beszélni sem bírok róla igazán.

A gyermeket (unokámat) szeretnék egy ideig (szinte hermetikusan) elzárni

mindenkitől, felvenni pedig egyáltalán nem engedik. Én eddig sem erőszakoskodtam, a segítségemet már többször felajánlottam teljesen

egyértelmű módon mindkettejüknek. A szívem szakad meg azért, hogy magamhoz ölelhessem és ...csak ennyi. Semmibe nem kívánok beleszólni.

Természetes az, hogy így vergődöm?

Teljes letargiába estem, annyira vágyom rá.



2012. márc. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Én a kórházban is csak üvegfal mögül láthattam, egyszer.

Nem vagyok erőszakos anyuka, sosem ültem az életükre.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 31. 13:39
 12/60 anonim ***** válasza:
54%

Akárhogy is döntöttek, ők a szülei.


A nagyik sokszor sírnak, ha nem vihetik kocsiba tolizni, ha nem vehetik fel azonnal, ha nem etethetik ők amikor jelen vannak, de el kell hinni: a gyerek még kicsi, lesz elég ideje mindenkinek ringatni, ölelni, etetni, toligatni az utcán.


Nem mindig az édesanyák az önzők, sokszor a nagyszülők nem veszik észre, hogy amit az édesanya mond, lehet vele egyet nem érteni, de akkor is el kell fogadni. És való igaz: hallgattassék meg a másik fél is. Lehet hogy te úgy érzed, nem vagy erőszakos, de lehet, hogy azt érzik, de.

2012. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 lizzi77 ***** válasza:
77%
Majd a baba immunrendszere fogja bánni, ha nem kerül kontaktusba az elején is a természetes környezetével.Vagy élete végéig a kisszobába akarják tartani?Ez a legnagyobb marhaság, amit mostanában hallottam.
2012. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert valaki nem szeretné ha a kisbabáját ringatgassák mások is, az nem jelenti azt, hogy élete végéig szobába zárják. Ne legyünk már ennyire egyszerűek...
2012. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

Erőszakosság? Hmmm. Sosem jutna eszembe hívás nélkül hozzájuk látogatni, és olyan dolgokban "tanácsokat" osztogatni, melyben nem kérték a véleményemet.

Nem bántom a lányomat! Ez tévedés.

Hasonló helyzetekre vagyok kíváncsi.

2012. márc. 31. 13:42
 16/60 anonim ***** válasza:
100%
Nekem születése után bárki a kezébe vehette, aki akarta. Anyu, anyós, após, barátnők. Nem értem a lányodat. Kérdezz rá a miértre! Mit mond?
2012. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
40%

Nem tévedés, csak szimplán nem ismerünk...írt már ide nagymama, hogy nem engedik neki ezt, meg azt, de honnan tudhatja itt bárki, hogy a másik félnek nincs oka rá? Ez pár napja volt egyébként. Ott az volt a hölgy baja, hogy nem maradhat a babával egyedül. Magyarán nem vigyázhat rá. Egy másik mamának pedig az, hogy nem tolhatja ő a kocsit az utcán...


Megkérdezted tőle egyébként, hogy miért nem veheted fel?

2012. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:

Már aznap amikor hazamentünk a korházból oda adtma anyunak apunak és a 14 éves tesóm is megfogta :)

Hát nem értem az ilyeneket!

Ja és anya egy hétig ott volt segíteni!

Elviseltem volna tovább is :) de sajna mennie kellett vissza melózni!

Azóta már két kicsi vagy és van hogy el is viszi őket hétvégén és ottaludnak!Én szivesen engedem őket! :)

2012. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 lizzi77 ***** válasza:
87%

Bocs, még nem hallottál arról, hogy azért van annyi rengeteg allergiás és beteges gyerek, mert nem voltak kicsi korukban a természetes környezetben található baktériumoknak kitéve, és így nem tudott megerősödni az immunrendszere?

Az meg, hogy egy nagyi MÉG HOZZÁ SE ÉRHESSEN A SAJÁT UNOKÁJÁHOZ,na az nonszensz.

Ha ez neked így elég egyszerű volt.

2012. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:

A miért? Annyira nyuszi vagyok, hogy nem merem. :(

A nagypapával üzenték, hogy ezt vegye tudomásul mindenki.

Néhány hétre szólóan. Szerintük hat hétig, de talán rövidebb ideig. Biztosan félnek a betegségektől. Gondolom én. Dehát...csak más a tizedik szomszéd, mint a közvetlen rokon.

Nem?

2012. márc. 31. 13:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!