Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdekelne, hogy kinek mikor...

L. Anna kérdése:

Érdekelne, hogy kinek mikor engedték meg azt, hogy kézbe-vegye az unokáját. Napok, hetek, netán hónapok múlva?

Figyelt kérdés

Olvasgattam abban a témában, amiben most feltenném a kérdésemet.

Eddig igen vegyes kép alakult ki bennem ezzel kapcsolatosan.

Érdekelne azon fiatal anyukák véleménye, akik nemrégiben adtak életet gyermeküknek. Most lettem nagymama. Lányom révén. Felneveltem én is

több gyermeket, s nem tartottak eddig sem begyepesült felfogásúnak azok,

akik ismernek. Annyira fáj az üzenetük, amit (úgy tűnik) nem szándékoznak

módosítani egyelőre, hogy beszélni sem bírok róla igazán.

A gyermeket (unokámat) szeretnék egy ideig (szinte hermetikusan) elzárni

mindenkitől, felvenni pedig egyáltalán nem engedik. Én eddig sem erőszakoskodtam, a segítségemet már többször felajánlottam teljesen

egyértelmű módon mindkettejüknek. A szívem szakad meg azért, hogy magamhoz ölelhessem és ...csak ennyi. Semmibe nem kívánok beleszólni.

Természetes az, hogy így vergődöm?

Teljes letargiába estem, annyira vágyom rá.



2012. márc. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
39%

6 hónapos a lányunk


Anyósom bejött a kórházba amikor 2 napos volt, megfogta a kezét. Aztán amikor hazajöttünk, 4 napos volt, akkor ő hozott ebédet és fel is vette. Másnap jött anyukám, a húgom és az öcsém és mindenki megfogta.


Nagyon sajnálom, hogy a lánya így áll hozzá :-(

2012. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy le leszek pontozva, de ilyen helyzetben, amíg a gyereket fizikálisan vagy mentálisan nem veszélyezteti, addig tiszteletben kell tartani az anya döntését-ez nem azt jelenti, hogy ezzel a döntéssel én egyet értek. De ha így döntött, akkor így döntött... és sztem egy fórumra kiíírni és erőszakosan hajtani a magunk igazát és önigazolást keresni ilyen szinten nem sokkal jobb annál, mintha nem fogadnánk el a döntést tettlegesen sem. Ha itt is az van, hogy de én csak arra vágyom, meg én csak ezt az iicpici dolgot szeretném (mert, ne haragudj, a válaszaidból én úgy látom, azért nagyrészt a te lelki egyensúlyoddal indoklod a véleményedet), akkor ott sem nagyon fogod megállni, hogy szóba hozd, hogy nem értesz vele egyet vagy ahogy mondtad, elsírd magad. Ez meg azt fogja jelenteni a lányod számára kb., hogy már az első gyereknevelési döntésében is megkérdőjelezed és főnökösködni szeretnél, még akkor is, ha nem ez a célod. Esetleg azt meg lehet kérdezni (nem szemrehányó hangnemben, nem mártírhangnemben, hanem higgadtan), hogy mi alapján döntött így és miért nem közölték veled is ezt személyesen (mondjuk telefonon).
2012. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
65%

nem, kedves utolsó te rosszul látod


a normális ha a nagyi megfoghatja a babát


abnormális ez a féltés amit az ő lánya tanúsít ( más kérdés hogy nekem se a féltés jön le elsőre a viselkedésből)

2012. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
74%

Kedves válaszolók, nem szabad elvakultnak és elfogultnak lenni. Maga a kérdező sem tudja a valódi okot, akkor ti honnan tudjátok hogy a lány egy önző dög?


Az anya döntése a mérvadó, EZ mindig is "divat" volt. Az idősebb rokonok nem értik meg, pláne azért, mert "a lánynak még nem volt gyereke". Sajnos ez a gondolkodás is mindig "divat" volt, hogy a mamák azt hiszik, mivel a gyereküknek most van először gyereke, ezért megkérdőjelezhetnek bizonyos anyai döntéseket.


Már az elején el kell dönteni, hogy milyen úton haladunk, mamák és papák: ha elfogadjuk a lányunk/fiunk/vejünk/menyünk döntését a babával kapcsolatban már az első pillanattól kezdve, sokkal többet teszünk a piciért és magunkért is!

Minden mama dédelgetett már legalább egy babát, döntött már legalább egy baba minden pillanatáról. Most itt az idő letenni a stafétát, és átadni a gyermekünknek. Lehet, hogy neki még nem volt gyermeke, de ez nem jelenti azt, hogy nem dönthet szabadon, mindent meg fog tanulni ő is, mint ahogyan ti is fiatalkorotokban! A mártírkodás meg a lehető legrosszabb stratégia, ezt bizton állíthatom....semmire nem vezet.

2012. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
.
2012. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
9%
Nem kell ezt itt túldimenzionálni, meg ő az anya, és fogadd el a döntését, mert blablabla. Nem normális dolog, valljuk be.
2012. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy igazából azt akarja, hogy az anyósa+apósa ne fogja kézbe a babát? Írtad, hogy nem szívlelik a lányod, ezért sérelmek halmozódhattak fel benne. Lehetséges, hogy azért döntött így, mert nem akarja, hogy a férje rosszul érezze magát amiatt, hogy az ő szülei nem foghatják kézbe a babát, ti pedig igen.


Kisbabás anyaként én azt tanácsolnám neked, hogy legyél türelmes. Menj, látogasd őket, meglásd, eljön az a pillanat, hogy magától fogja a kezedbe adni a gyermekét. Szülés után az ember lánya egy kicsit megbolondul, mond, vagy tesz olyan dolgokat, amiken hónapokkal később maga is nevet.


Nem tudom, hogy nem változó korban vagy e, vagy esetleg alkatilag egy kicsit érzelgősebb, de erősítsd meg magad. Ezek nem olyan fontos dolgok, ami miatt letargiába kell esnie egy nagyszülőnek. Egy babát úgy is lehet szeretni, ha tisztes távolból (nem méterekre gondolok) szemléljük, ahogy tevékenykedik. Ha hallja a hangod, látja az arcod, ugyanúgy kialakulhat a kötődés, mintha ölelgetnéd. Tapasztalatom szerint a gyerek jobban szereti azt a személyt, szívesebben van azzal, akihez ő közeledhet, nem szereti azt, ha erőszakosan közelednek hozzá. Nyilván, ez majd a jövőben lehet számodra hasznos, de szerintem most készítsd fel magad erre.

2012. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Megerősíteném utolsó gondolatát.


Másfél éves fiamnál az elmúlt találkozásig (pár napja) MOST volt az első olyan alkalom, amikor hagyta magát anyósoméknak, hogy gyöszmötöljék. Ők erőszakosan közeledtek, elvitték a közelemből, kiszedték a férjem kezéből, stb. stb. és ezzel azt okozták, hogy a fiam nem szeretett a közelükben lenni, amikor nagyobb lett, mert rossz emlékei voltak róluk. Pár napja volt először, hogy megengedte apósomnak az ölelést.......................ez mindent elmond.

2012. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen ez a túlspilázott, magazinokon felnőtt,médiabefolyásolt mai "fiatalság". Nekem van 3 gyerekem(7,6,1)de ilyen nem jutott soha eszünkbe. Nem lehet felvenni,ne vigyük levegőre,sőt olyan is volt aki azt mondta:

-Szoptatás??? Mi van nincs pénzetek tápszerre????


Na ilyen hülyékkel vagyunk körbevéve,az emberek 90% ilyen.

2012. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
72%
És ilyenek a nagyképű, mindent-jobban-tudok-mert-több-kölköm-van típusú "nagy öregek", mint utolsó. Kedves utolsó! Ha valamivel nem is értesz egyet, legalább tiszteld és fogadd el, ennyi. Akor is, ha másként gondolod. Biztos neked is vannak agyament nevelési elveid, amik mások számára kiverik a biztosítékot és bizony hajtépésre késztetnek egy-két MÉG NÁLAD is tapasztaltabb, mondjuk 4 gyerekes anyát, de INTELLIGENCIA kérdése, elfogadjuk-e a más nevelési elveit.
2012. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!