Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kötelezhető-e a volt menyem,...

Kötelezhető-e a volt menyem, hogy az apa láthatási idejében nálunk legyen a gyermek?

Figyelt kérdés
A fiam és a volt párja még terhesen szakitottak.Bíróságon kapott láthatást a fiam nem tudja tartani,mert külföldre ment.Az unokám még nem láttuk mert azzal a nővel nem vagyok hajlandó még beszélni sem,de lassan a gyermek betölti azt a kort amikor már el lehetne hozni,a fiam helyett mi is lehetünk kéthetente hétvégén a gyerekkel?kötelezhető az anyja,hogy nekünk is oda adja a gyereket?

2013. nov. 23. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/128 anonim ***** válasza:
98%

Nem kötelezhető, hogy az apa láthatási idejét rátok ruházza.

A bíróság az édesapának szabott ki láthatási időt, azt hogy a fiad nem él vele, az a fiad dolga..

Ha te mint nagyszülő részt akarsz venni az unoka életében, akkor külön kérned kell nagyszülői láthatási jogot. Vagyis bírósághoz kell fordulnod.

DE! Jó ha tudod, hogy ez nem olyan mint az apai láthatási jog. Míg az apát megilleti, a nagyszülők esetében ha nem érdemesek rá, akár el is utasíthatják a kérelmét.

2013. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/128 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom a törvényt, de biztos vagyok benne, hogy a nagyszülőnek is van láthatási joga! Gyámügy ebben érdemben tud segíteni, ott kell érdeklődni milyen hivatalos papír kell róla, hogy láthassák az unokát... azért én megpróbálnék az anyával beszélni, mert lehet simán odaadja hivatalos papír nélkül is, hisz a gyerek érdeke ez... beszélgetés nélkül hogy gondolta hogy elhozza a gyereket? amikor odamennek csak kell beszélni a gyerekről hogy mik a szokásai... meg.. alapból.. ha nem is találkoztak ismerkedni kéne a gyerekkel az anya jelenlétében! Hisz önök idegenek a gyerek számára!!! így elvinni???? Szegény gyerek megijedne kik viszik el!!! Szóval bármilyen nehéz is (nem tudom mit követett el a meny hogy ennyire az utálat tárgya) de normális kapcsolatot kéne kialakítani vele.. mert ez a gyerek!!! érdeke...
2013. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/128 anonim ***** válasza:
99%

"azzal a nővel nem vagyok hajlandó még beszélni sem"


De azt elvárná a "kedves nagypapi", hogy a gyermek anyja feltétel nélkül megbízzon magukban és csak úgy odaadja a kicsit láthatásra?!

Ön egy idegen a gyerek életében, csak úgy, mint az apja. Ha kell az unoka, előbb talán az anyjával kellene normális, emberi viszonyt kialakítani, nem?!

A gyerek egy lélegző, érző lény, nem egy csomag, amit csak úgy átadunk...

2013. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/128 anonim ***** válasza:
100%

"Az unokám még nem láttuk mert azzal a nővel nem vagyok hajlandó még beszélni sem,de lassan a gyermek betölti azt a kort amikor már el lehetne hozni"


TE NORMÁLIS VAGY? az a gyerek azt se tudja h kik vagytok,de azért fognád és elvinnéd magaddal.. Pff... szégyen.


Amugy meg nem biztos h megitélik a nagyszülő láthatást,ha a gyerek anyja elmondja h h engedte volna h találkozzatok de Ti nem beszéltek vele,ergo ti nem akartatok a láthatási joggal,szóval nem volt akadályozva a kapcsolat tartás... Akkor most meg már ne pattogjatok

2013. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/128 A kérdező kommentje:
Nagymama vagyok,talán ha elhozta volna a kicsit már hozzánk akkor minden más lenne ,de nem tette.Azért utálom mert elhagyta a fiam.
2013. nov. 23. 16:40
 6/128 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen egyetértek a 3. válaszolóval? Hogy adná oda egy Édesanya a gyermekét egy "idegennek" aki ráadásul még utálja is őt (mármint az Édesanyát)???
2013. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/128 anonim ***** válasza:
98%
Hát ott a hiba.Azzal a nővel nem vagy hajlandó még beszélni sem.Enye enye...Annyi sok mindentől meg kimélhetnétek magatokat,ha nem ilyen lenne a hozzá állás.Az unokád érdekében kéne egy nagyot nyelned,akár igaza van az anyjának akár nem.Ha normálisan álltok hozzá bíróság sem kellene és kényeztethetnéd az unokád.Azt írod még nem is láttad.Hát miért nem mentél?Annak a kisgyereknek szüksége lenne mamára is,de mivel nem is láttad egy idegen vagy neki.keresd meg őket,hozd helyre amit még lehet.ha csak keménykedtek egymással az csak bosszut szül.Az a nő is emberből,ha látja jóindulatuan közeledsz nem fog akadályokat görgetni eléd.Hidd el.
2013. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/128 anonim ***** válasza:
98%
Kedves Nagymama! Miért utálod és miért ítélkezel? Hogy elhagyta a fiadat, nyilván oka volt. Tudsz minden apró részletet az ügyről? A te fiad nyilván teljesen vétlen volt az egész ügyben, igaz?
2013. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/128 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ugye ezt nem gondolta komolyan.

A gyerek anyjával még beszélni sem hajlandó, a gyereket még nem is látta, de el akarja hozni láthatásra.


A bíróság nem fogja ezt engedni. Max. maguk mehetnek oda, és az anya jelenlétében láthatják a kisgyereket.


Ön dönt: büszkeség vagy unoka?

2013. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/128 A kérdező kommentje:
Nem tudok neki megbocsájtani,a fiam szerette,és mindent megadott neki,erre ő mit csinál? kirúgja,és most az unokám sem láthatom
2013. nov. 23. 16:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!