Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kötelezhető-e a volt menyem,...

Kötelezhető-e a volt menyem, hogy az apa láthatási idejében nálunk legyen a gyermek?

Figyelt kérdés
A fiam és a volt párja még terhesen szakitottak.Bíróságon kapott láthatást a fiam nem tudja tartani,mert külföldre ment.Az unokám még nem láttuk mert azzal a nővel nem vagyok hajlandó még beszélni sem,de lassan a gyermek betölti azt a kort amikor már el lehetne hozni,a fiam helyett mi is lehetünk kéthetente hétvégén a gyerekkel?kötelezhető az anyja,hogy nekünk is oda adja a gyereket?

2013. nov. 23. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/128 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, és mi van akkor, ha ti külön kasszán vagytok, és működik? A lány szülei nyilván közösön voltak, az is működött. Miért is kellett volna a te szokásodat átvennie?


Nagyon szemét leszek, most először kívánom, hogy bár olvasná a menyed ezt az oldalt, ismerne magára és tenné a bíróság elé, hogy utálod őt... megérdemelnéd, ha emiatt nem vihetnéd az unokát. Aki valójában nem is az unokád, csak egy vadidegen gyerek. HA annyira érdekelne, már rég meglátogattad volna, szerintem most is csak az érdekel, hogy a nővel szórakozz.

2013. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/128 anonim ***** válasza:
95%
Nagymama elnémult - remélem ül a csendes, félhomályos szobában és szégyelli magát, átgondolja mit és hogyan cselekedett, vagy nem cselekedett. A következő menyét is utálni fogja.. tök mindegy miért, ő egy ilyen típus.
2013. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/128 anonim ***** válasza:
100%
had kérdezzem meg tőletek, hogy ki az aki %-ban pontozza a válaszainkat hogy mi hány %-ig hasznos?? a többi válaszoló vagy a kérdező?
2013. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/128 anonim ***** válasza:
100%
mindenki pontozhat, az összes válaszoló és a kérdező is. (de mindenki csak egyszer nyomhat "kezet", tehát egy ember nem tud 0-ra vagy 50%-ra pontozni, csak többen).
2013. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/128 A kérdező kommentje:
nem ülök csendben,csak nem értem miért ne hozhatta volna ő a gyereket amikor megszületett,ezek szerint neki nem voltunk fontosak
2013. nov. 23. 17:35
 36/128 anonim ***** válasza:
100%
azért voltam kíváncsi, mert 100% hasznos amit írtam és nem épp olyat írtam ami a kérdező kedvére lenne... elgondolkodtam hogy nem-e a meny tette fel a kérdést mintha anyós lenne... de akkor nem :) köszönöm! :) azért arra már én is kíváncsi lennék mennyi idős is az unoka, mennyi ideig nem foglalkoztak vele.. de sztem ezt már sose fogjuk megtudni.. :)
2013. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/128 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az én gondolkozásom-e a hibás, de amikor megszületik a baba, szerintem nem az anyukának kellene rohangálni a szülés után az újszülött csecsemővel a rokonokhoz. A rokonok szoktak menni meglátogatni a kicsit.

Ha ti ezt nem tettétek meg, esetleg még egy telefont sem ejtettetek meg, nem érdeklődtetek, hogy hogy van az unokátok, minden rendben ment-e, jól vannak-e, akkor az anyuka joggal hiheti, hogy tojtok az unokára.

2013. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/128 anonim ***** válasza:
100%
drága nagymama... mert NEM az Ő dolga! és biztos tudta mennyire nem látják abban a házban szívesen!!!! ki az a hülye aki odamegy önszántából??? csak egy picit!! élje bele magát a menye helyzetébe... próbálja meg! meg fogja érteni..
2013. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/128 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Nagymama!


Én is leírom akkor neked, hogy nem az ex-menyednek kellett volna vinnie a kicsit hozzád, aki utálod. Ki szeret egyáltalán olyan helyre menni ahol nem kedvelik. Bizony ha kíváncsi vagy a kicsire felveszed a pókerarcot és szóba állsz az unokád miatt vele. Bár amilyen bicskanyitogató stílusban beszélsz róla én sem szívesen mutatnám meg az unokád, nem hogy még el is vidd...

2013. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/128 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező. Jó magam is anyós vagyok. Az én fiamnak is van egy kislánya. A fiamat is elhagyta a barátnője még terhesen.

Én mint anya imádom a fiamat, akár az életemet is feláldoznám érte. DE! Amennyire imádom, annyira tisztában is vagyok, hogy neki is vannak hibái, ahogy mindenkinek, még nekem is.

Amikor szétmentek, fájt nekem, de nem ítélkeztem. Nem tudtam az okát, miért ezt a döntést hozták meg. Meghallgattam a fiam történetét, majd 1 hétre rá, megkértem a "menyemet" hogy jöjjön el hozzánk, és mondja el mi történt. Az éremnek két oldala van, így volt fair, hogy őt is meghallgatom. Eljött, elbeszélgettünk. Nem lettem döntőbíró, bár mindkettőjüknek azt mondtam, hogy egyformán hibásak, makacsok, de az ő életük. A kezdeti haragjuk idővel csillapodott, és ma mi nagyszülők is ugyanolyan részesei vagyunk a kis unoka életében mintha ma is együtt élnének. Segítünk a fiamnak ha szükséges, de ugyanúgy segítünk a "menyemnek" (azért írom így mert végül is soha nem lett a menyem, de örömmel mondom mondom hogy ő volt a menyem) is, és az unokámnak is.


Kedves kérdező. Nekünk nagyszülőnknek nincs jogunk ítélkezni, és pálcát törni egyik fiatal felett sem. Az ő életük, ők döntik el hogy élik. Ha úgy döntenek, hogy külön, akkor el kell fogadni. Az unoka érdekében tiszteletben kell tartani a döntésüket, és tisztelni kell őket ..

2013. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!