Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kötelezhető-e a volt menyem,...

Kötelezhető-e a volt menyem, hogy az apa láthatási idejében nálunk legyen a gyermek?

Figyelt kérdés
A fiam és a volt párja még terhesen szakitottak.Bíróságon kapott láthatást a fiam nem tudja tartani,mert külföldre ment.Az unokám még nem láttuk mert azzal a nővel nem vagyok hajlandó még beszélni sem,de lassan a gyermek betölti azt a kort amikor már el lehetne hozni,a fiam helyett mi is lehetünk kéthetente hétvégén a gyerekkel?kötelezhető az anyja,hogy nekünk is oda adja a gyereket?

2013. nov. 23. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk a nő sem volt teljesen százas ha ezt gyerekvállalás előtt nem beszélték meg.

Te nem kötelezheted, menj gyámügyre ott kérdezd meg talán tanácsolnak valamit.


(Sok anyós gyűlölő elvált anya közt ilyent kérdezni te sem vagy rutinos gyik olvasó)

2013. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 A kérdező kommentje:
ÍGY VAN NEM normális és ez neveli az unokám
2013. nov. 23. 17:06
 23/128 anonim ***** válasza:
98%

Nem az anyukának kellett volna alapból vinni a gyereket a nagyszülőkhöz ebben a helyzetben. Ha a nagymama szeretne unokázni, neki kellene megtenni az első lépést, hogy egyáltalán az anyuka tudjon róla, mert ugye néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Nem kell szeretni az anyukát, de talán egy csomó jogi procedúrát el lehetne kerülni, ha félretéve a buta, értelmetlen és káros (főleg az unokára nézve) büszkeséget és megbeszélni vele, hogy szeretnétek részt venni az unoka életében. Kiskoromban az én szüleim és nagyszüleim között is voltak komoly konfliktusok, de volt bennük annyi intelligencia, hogy felül tudtak rajta emelkedni.

Az unoka érdeke is, hogy legyenek szerető nagyszülei, de az nem jó, ha azt látja, hogy utálják az anyukáját és még csak szóba sem állnak vele. Legalább a gyerekre legyetek tekintettel.

2013. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 anonim ***** válasza:
99%
Maga még most is "nem normális"-ozza a menyét, amikor a maga hozzáállása bicskanyitogató! "és ez neveli az unokám". MIlyen unokáját? Akit még sose látott? Igaza van itt az egyik hozzászólónak, maga csak a spermadonor anyja, nem nagymama! Undorító a stílusa, a hozzáállása. Szerintem maga a büdös életben nem fogja azt a gyereket látni - és a gyerek érdekében remélem - így is lesz.
2013. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/128 anonim ***** válasza:
98%
2-es és 15-ös is én voltam.. én nem vagyok anyós gyűlölő :) elváltam... exanyósomat a mai napig imádom... nagyon jó a kapcsolatunk... jelenlegivel is jól kijövök, nincsenek problémáink... szerencsére engem az Úr megmentett az ilyen anyósoktól :D ezek szerint a fiad se szerette annyira a lányt, hogy miatta kompromisszumot kössön... milyen függetlenséget akar amikor már jön a közös gyerek? Közösen kell a terheket viselni és nem függetlenedni... szóval ne védd már annyira a fiadat, hogy ő mindent megtett... (én is kirúgtam volna...)
2013. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudjon, de én sem értem! Mit is akar? Hogy a gyerek számára idegen ember fogja és elvigye? Mert Ön az! Jelenleg egy idegen neki! Ilyenkor gondolni kellene a gyerekre!

Jól írták! Ha látni akarja, akkor fel kell venni a pléhpofát, nem véleményt nyilvánítani!

Az a gyerek elsősorban az édesanyja gyereke és csak másodsorban unoka!

2013. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/128 anonim ***** válasza:
12%

"fiad se szerette annyira a lányt, hogy miatta kompromisszumot kössön."


Ez visszafelé is igaz ám.

A lány sem szerette annyira a fiút, hogy miatta kompromisszumot kössön.?

2013. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/128 anonim ***** válasza:
98%
Azért valami még nem tiszta. Ha a menyed terhes volt, mikor szakított a fiaddal, akkor te eddig nem is találkoztál még az unokával? Mikor megszületett, érdeklődtetek utána? Kerestétek, akartátok látni?
2013. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/128 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván kénytelen ez a nemnormális nő nevelni a gyereket, ha az apja nem látogatja, a nagyszülei még egyszer sem látogatták meg. Mégis kinek kellene nevelni?
2013. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 anonim ***** válasza:
96%
27-es egyrészt igazad van... másrészt én úgy gondolom hogy a lány nem maga miatt akart közös kasszát, hanem a gyerek miatt.. hogy a KÖZÖS gyerek terheit kiadásait KÖZÖSEN osszák meg... én sose értettem a külön kasszás házasságokat.. (nem mondom hogy nincs olyan ami jól működne) de összekötjük az életünket, közös terveink vannak, miért kell külön kassza??? persze az belefér hogy hogy van külön-külön kis megtakarítása az embernek... de az alapvető kiadásokat igenis közösen viseljék... (de ez én vagyok...)
2013. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!