Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a papával? Nyáron...

Mit kezdjek a papával? Nyáron nem mentem vele horgászni és most a szüleimnek olyanokat mond, hogy nem vagyok férfi, meg hogy valahogy +"férfit kéne" nevelni belőlem. Meg hogy meleg vagyok.18f

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy idén nyáron amikor lent boltunk papánál és nagyinál, a nővérem a nagyimmal elment strandolni, napozni és shoppingolni, ebédelni, fagyizni stb.... én nekem el KELLETT mennem a papával egy tóhoz, egész napomat elszúrva, hogy horgásszak. A nyaralás vége felé kitörtem és megmondtam, hogy én ugyan nem megyek vele tovább a tóhoz és én is strandolni megyek. Nagyapám meg jött ezzel a katonásdi meg férfi dumával, hogy bezzeg én nem voltam katona, úgy viselkedem mint a "demós" gyerekek, meg mint valami nő. És hogy nem tanultam kötelességet és férfit nevelne ő belőlem ha az ő gyereke lennék. Ő emóst akart mondani am csak nem tudja mi az. Szerintetek igaza volt? Gyakorlatilag le melegezett. Elmentem a mamáékkal, de a mama is éreztette velem, hogy nem kéne velük lennem, inkább a nagyon férfias horgászatot űznöm. rideg volt és feszült... ráadásul a szüleimet is ezzel piszkálja, apám meg eleinte leszarta, de mostanra már ő is azt figyeli meleg vagyok e. 18 éves vagyok, már nem vok kicsi és most fogok érettségizni, utána meg egyetemre szeretnék menni, szóval még a gyerekkorom nem ért véget és nem is fog egy jó pár évig. szerintetek mit csináljak? Apám kezd behülyülni, amit a nővérem és anyám is un amúgy. Nem vagyok egy nagy ember, eléggé későn érő típus vok testileg, 14-nek szoktak nézni.

2017. nov. 27. 19:22
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
22%

Olvastam, de én úgy gondolom, hogy ez nem az ő hibája, hogy ilyen lett. :D

Tényleg irritáló néhol, de basszus...elvileg van egy faterja, aki férfi (vagy mégsem?). Neki kellett volna férfit nevelni belőle és nem most b*zizni.

2017. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van. Ebben a helyzetben viszont sokat segítene, ha a kérdező egyszer végre határozottan leállítaná a papáékat. Úgy, mint egy férfi.
2017. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 Mansour ***** válasza:
60%

Oké, persze hogy nem az ő hibája, nem is mondta senki, hogy az. Viszont változtatni mégiscsak ő tudna rajta.

De az sem biztos, hogy célravezető, ha az apját kezdjük el szidni ilyen kevés információ alapján. Lehet, hogy nem is volt különösebb baj a neveléssel, egyszerűen ilyen a gyerek, lassan érő és kicsit lányos természet, amivel eddig nem is volt bajuk, csak most, hogy 18 éves lett, ami mégiscsak egy lélektani határ, hirtelen bepánikoltak, hogy jaj még mindig ilyen, lehet azért mert meleg?

2017. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kezd azzal, hogy legközelebb a nagyapádhoz már ne miniszoknyában menjél...

:)

2017. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
18%
Hát, barátom, ha az én fiam 18 évesen ilyen töketlen lett volna, biz'isten, elsírom magam!
2017. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Nem akarom a stylusomat megváltoztatni mert az önkifejezés dolga. szal ez vok én ilyen vok és ennyi :)
2017. nov. 28. 21:20
 37/55 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen s-ggfejhez nem is engedném a gyerekemet.


Horgászás marha férfias,egész nap heverészni és sört inni,mondhatom:D

2017. nov. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Apád is elég nagy p-cs lehet,hogy nem védi meg a saját gyerekát a s-ggfej apjától!


Van egy gyanúm,hogy neki is nyomhatta ezeket a szövegeket gyerekkorban...

Lehet apád is tart még tőle a mai napig,vannak ilyenek sajnos,hogy megreked a szülei árnyékában,és ezen még az sem változtat,hogy saját gyereke van,akit megvédjen ilyen zaklató támadástól.


Édesanyád hol van a történetben?Neki elmondtad ezeket?

Mert bizony,ha az én gyereket zaklatná após pajtás,akkor nem tenné zsebre,amit tőlem kap.

2017. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg nem kifejezetten a horgászattal van a bajuk, hanem elsősorban a stílusoddal, de még mindig nem attól lesz valaki meleg, hogy így viselkedik. :D


Én világ életemben fiús lány voltam és nekem is jöttek az ilyen hülyeségekkel, hogy fülbevalót kell hordanom, mert a lányoknak azt kell. Babakoromban kilövették és kb. 14-15 évesen vettem ki, mert már nem bírtam elviselni. Más ékszert sem hordok mai napig, csak a jegygyűrűmet. Ettől függetlenül kapok ajándékba, mert nő vagyok és azoknak ez kell. Kiskoromban ugyan ezzel az indokkal kaptam babát meg hercegnő kastélyt a távirányítású kocsi helyett. Az, hogy így gyakorlatilag tesóm kapott 2x annyi ajándékot én meg semmit, amit használnék is később az nem baj, mert lány vagyok, nekem ez kell. :D Mivel nem kaptam ezért gyártottam magamnak fából, botokból kardot, surikent, stb.-t, mert egyszerűen nem érdekelt a babázás. Ettől még nem lettem leszbikus és főzni is megtanultam barátnőimnél, akik nem kényszerből erőltették rám, hogy XY lánya már 14 évesen főzött, te meg most se tudsz. (Bezzeg, mikor pakoltam a fát meg vágtam a füvet akkor nem problémáztak rajta.) Apum ő jobban el bírta fogadni, hogy nem tündér hercegnőnek születtem. Az animéket ő sem szerette, sose értette mi a jó benne, de ennek ellenére eljött velem con-ra, mert tudta, hogy nekem ez fontos és gondolta megnézi, mit is szeret pontosan a gyereke. (Mert egy normális szülőnek nem csak az létezik, amit ő ismer és szeret.) Nem lett rajongó, de azt mondta, hogy nem volt rossz. Amúgy engem is fiatalabbnak szoktak nézni 21-nél mégis értelmes, felnőtt nőként viselkedek, mert attól, hogy 16-nak nézek ki még nem annyi vagyok.


Másik jó példa, hogy én anyum barátjára is azt hittem, hogy meleg. Teljesen lányosan viselkedett, beszélt, varrás volt a hobbija, szűkebb ruhákat hordott, stb. Nekem ebből az jött le, hogy biztos meleg, de nem kezdtem szekálni érte vagy megszólni. Nem szimpatikus a stílusa, de jó ember és az a lényeg. Mint kiderült nem meleg, mert összejött anyámmal. :D


Nekem inkább ez a hozzáállás szúrt szemet, hogy a gyerekkorom még nem ért véget. De lehet nekem ez azért furcsa mert olyan körökben mozgok, akik 18 évesen vagy még korábban már menekültek otthonról. Attól, mert valaki tanul attól még nem marad gyerek és engem zavarna, ha valaki erre hivatkozva viselkedne éretlenül akár 20+ évesen is. Nem azt mondom, hogy mindig komolynak kell lenni, de nem mindegy, hogy azért bohóckodik valaki, mert ő ilyen, vagy mert ő még tanul és addig gyerek és akkor úgy is viselkedik. Arról nem is beszélve, hogy az ember nem tud egyik napról a másikra felnőni, ha addig gyereknek tekintette magát. Illetve hiheti magát felnőttnek, de nem fogja észrevenni magán, hogy mennyire nem az. Ismerek ilyet, már elmúlt 30. Na meg az sem mindegy, mikor bohóckodik az illető. Otthon, baráti társaságban vagy egy boltban mindenki előtt. (Apum is simán leült velem játszani és átment gyerekbe, meg néha olyan gyerekes csínyeket eszelt ki 40+ évesen, hogy csak fogtam a fejem, de mégis tudta mikor kell értelmesen viselkedni.)


Ha az én fiamnak (ha majd lesz) olyan stílusa lenne, mint neked, bennem is felmerülne, hogy talán meleg. Egy idő után lehet rá is kérdeznék, de akár meleg, akár nem, nem szekálnám vele, mert az az ő dolga, és ha a családban bárki cikizné ezzel akkor biztos nem tenné zsebre, amit kap. Ha meg az a céljuk, hogy szekálással bírjanak férfias viselkedésre az egy elég hülye megoldás. (Engem anyum kiskoromban rendszeresen próbált így rávenni dolgokra, gyakran sírásig piszkált valamivel aztán kiröhögött, hogy elsírtam magam. Csak azt érte el vele, hogy nem mondtam el neki semmit, nem sírok előtte és nem bízok benne.)


Azt tudod tenni, hogy leülsz velük megbeszélni a dolgot és nem hisztizve elmondod nekik, hogy téged ez zavar, és hogy nem attól lesz meleg valaki, hogy nem szeret horgászni meg nem volt katona. Ha értelmesek akkor felfogják és esetleg próbálnak olyat is kipróbálni, amit te szeretsz, ha meg nem...hát akkor sokat nem tehetsz. Vagy megszoksz vagy megszöksz. (Nekem az utóbbi vált be.)

2017. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 kovpet ***** válasza:
100%

Bírom ezt a "légy férfi"-szöveget. Ki a férfi? Mi számít?

Ne legyen 6 fogánál több, de igyon asztal alá bárkit? Vagy emeljen fel 200 kilót? Vagy csapjon le akárkit, főleg a feleségét, de őt rendszeresen? Vagy ő böfögje a legnagyobbat a kocsmában?

Esetleg értsen a pénzügyekhez és keressen milliókat a tőzsdén? Vagy legyen orvos és mentsen életeket? Legyen mérnök és tervezzen olyan gépet, ami 100 napszámos dolgát végzi el 20 liter gázolaj segítségével? Vagy legyen agrármérnök és termesszen valamit, amiből kijön az a gázolaj-mennyiség?


Mert egyszerre nem megy az összes fenti.

A modern világban viszont az utóbbiak jobban számítanak mint az előbbiek, az a férfi, aki azokra képes, jobban el tudja tartani a családját mint az, aki az elsőkre, tehát "férfiasabb".


Az meg, hogy a kérdező, a fejletlen kis 18 éves srácocska nem elég határozott, hát nem csoda. Nem is gond, majd az lesz pár év múlva. Manapság kitolódik szerencsére az a kor, amikor az embernek magát kell eltartania és csak magára számíthat ebben.

2017. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!