Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a papával? Nyáron...

Mit kezdjek a papával? Nyáron nem mentem vele horgászni és most a szüleimnek olyanokat mond, hogy nem vagyok férfi, meg hogy valahogy +"férfit kéne" nevelni belőlem. Meg hogy meleg vagyok.18f

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy idén nyáron amikor lent boltunk papánál és nagyinál, a nővérem a nagyimmal elment strandolni, napozni és shoppingolni, ebédelni, fagyizni stb.... én nekem el KELLETT mennem a papával egy tóhoz, egész napomat elszúrva, hogy horgásszak. A nyaralás vége felé kitörtem és megmondtam, hogy én ugyan nem megyek vele tovább a tóhoz és én is strandolni megyek. Nagyapám meg jött ezzel a katonásdi meg férfi dumával, hogy bezzeg én nem voltam katona, úgy viselkedem mint a "demós" gyerekek, meg mint valami nő. És hogy nem tanultam kötelességet és férfit nevelne ő belőlem ha az ő gyereke lennék. Ő emóst akart mondani am csak nem tudja mi az. Szerintetek igaza volt? Gyakorlatilag le melegezett. Elmentem a mamáékkal, de a mama is éreztette velem, hogy nem kéne velük lennem, inkább a nagyon férfias horgászatot űznöm. rideg volt és feszült... ráadásul a szüleimet is ezzel piszkálja, apám meg eleinte leszarta, de mostanra már ő is azt figyeli meleg vagyok e. 18 éves vagyok, már nem vok kicsi és most fogok érettségizni, utána meg egyetemre szeretnék menni, szóval még a gyerekkorom nem ért véget és nem is fog egy jó pár évig. szerintetek mit csináljak? Apám kezd behülyülni, amit a nővérem és anyám is un amúgy. Nem vagyok egy nagy ember, eléggé későn érő típus vok testileg, 14-nek szoktak nézni.

2017. nov. 27. 19:22
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
52%

Azért a leírt szöveged árulkodó: "vok", "stylus", "shoppingolni". Egy kicsit a sztori többi része is, hogy a hagyományosan lányos dolgokat preferálod, strandra mész a nőkkel, bevásárolni mész a nőkkel (nem csajozni, az más!), aztán pedig leírod, hogy 18 éves vagy, most fogsz érettségizni, de még nem ért véget a gyerekkorod.


Nem, a nyavajákat nem ért véget. A szalagavató és az érettségi azt jelzi, Dobó szavaival élve, hogy a játékos gyerekkornak vége. A papád azt szeretné, hogy ahelyett, hogy a nőkkel csinálsz lányos dolgokat, vele legyél. Hallgassatok nagyokat, fogjatok két marha nagy halat, vagy csak a pecabotot, vagy beszéljétek meg az élet nagy dolgait. És tudod mit? Szerintem még igaza is lehet az öregnek.


Én nem voltam katona, de nem kaptam meg sohasem, hogy jót tenne nekem a sereg. Tudod miért? Mert mindig úgy voltam vele, hogy ha legény kell a gáton, akkor biz' én ott vagyok. Megbízhatóság, felelősségvállalás, őszinteség és becsület - ezek a férfi legfontosabb erényei. Semmi más nem számít.


Amőgy szerintem itt az ideje, hogy elolvasd Gárdonyitól a Láthatatlan Ember-t. Rám nagyon nagy hatással volt az a könyv.

2017. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

" Mert mindig úgy voltam vele, hogy ha legény kell a gáton, akkor biz' én ott vagyok. "


Okés, jó tudni. ha majd szakad a gát szólok ! Majd elolvasom azt, ami érdekel. hali. :)

2017. nov. 29. 21:26
 43/55 anonim ***** válasza:
44%

Rengeteget olvastam és olvasok, de kevés könyv van, amire azt mondom, hogy igazán hatott rám, ezek közül egy az említett könyv. Olyan értékekről szól, olyan történetet mesél el, ami iszonyúan meghatározó volt számomra, és anno, amikor először (nagyjából 14 éves koromban) olvastam egy igen komoly fogózkodót jelentett számomra.


A másik ilyen köny az Akiért a Harang szól, de Hemmingway nem könnyű olvasmány, Gárdonyi könnyebben emészthető.


Olvasd csak el, tulajdonképpen kíváncsi vagyok a véleményedre. A Magyar Elektronikus Könyvtárban fenn van digitális formában is.

2017. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
neharagudj de nem olvasom el, mert nem érdekel. Philip Pullman könyveit szeretem illetve még a harry potter-t szeretem meg a Narnia könyveket.
2017. nov. 30. 16:48
 45/55 anonim ***** válasza:
55%

"Manapság kitolódik szerencsére az a kor, amikor az embernek magát kell eltartania és csak magára számíthat ebben."

És kinek szerencse ez? A szüleidnek biztos nem! Felneveltek, két évtizedet áldoztak az életükből, amikor csak rád figyeltek, amikor minden csak rólad szólt. De még most sem élhetik a saját életüket, mert "kitolódik szerencsére az a kor", és basztok felnőni.

2017. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó!

Nem kötelező gyereket vállalni!

2017. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
Nem, és nem kötelező csicskulni , meg életképtelen gyereket nevelni sem- aki még harminc évesen is eltartatja magát. Ha az jelenti a gyerekvállalás, hogy a meglett, felnőtt fiamat\lányomat még idős koromban is nekem kell eltartani, nem kell gyerek. Nem leszek önszántamból életem végéig rabszolga csak mert szültem. Ja és tudom, de szemét vagyok amiért nem azért élek hogy cseléd legyek halálomig...
2017. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem kötelező, én mégis megtettem. Tudod, miért? Mert az élet szép! És szerettem volna, ha a csemetéim is esélyt kapnak ennek a szépségnek a megtapasztalására, átélésére, mint ahogy én is esélyt kaptam rá a szüleimtől.

Szerencsére az én gyerekeim már mind verik a harmincat, és rég önálló egzisztenciával rendelkeznek.

De azt is tudom, hogy nekik már nem lesz gyerekük, mint ahogy mai fiatalok nagy részének sem. Ezt mi basztuk el, amikor megadtunk nektek mindent, és nem tanultatok meg lemondani, várni, dolgozni. Ti már nem fogtok esélyt adni a boldogságra, mert nektek elég, ha ti megkaptátok ezt.

2017. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én pl tökre szeretrem a kisebb gyerekeket, nagyon jól kijövök velük. ha tehetném, óvóbácsinak mennék eskü és egy óvónénivel szívesen alapítanék családot. (de nemtehetem mert itthon engem ezért kitagadna apám kb) én szeretnék gyerekeket és nekem lesz is gyerekem, ezt tudom, mert nagyon jó dolog a család, nah. És ha lesz gyerkőcöm én tuti szeretni fogom és én oha az életben nem fogom bántani, nem úgy mint sok szemét szülő akik megverik a gyereküket...
2017. nov. 30. 18:11
 50/55 A kérdező kommentje:
és igen, én szeretek pl gondoskodni másokról, tom ez baromira furcsa valaki szájából de én pl TÖKRE élvezem ha gondoskodhatok valakiról, pl rokon kisgyerekekről vagy ilyesmi. Én ilyen vok. Egy Gondos bocs vagyok xD
2017. nov. 30. 18:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!