Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gonosz vagyok amiért zavar...

Gonosz vagyok amiért zavar hogy az új unoka körbe van rajongva?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

A párom öccse összejött egy nővel akinek van egy 4 èves lánya.

Nekünk egy 1,5 éves kislányunk van.

Mióta bemutatta az anyósoméknak a kislányt ők ugxsnúgy viselkednek vele mint a saját unokájukkal.

Bevallom ez borzasztóan zavar. Hogy minden hétvégi ebédnél ő is körbe van ugrálva, délutáni alvásnál az anyósom altatja el.

Ez egy idegen gyerek. Nem zavarna, de ez nagyon rosszul esik hogy teljesen egy lapon van a mi lányunkkal.


2018. jún. 11. 20:03
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
83%
De te hogy kerülhettél egy ilyen intelligens családba? Rejtély. Talán, mert úgy voltak vele, hogy a fiú boldogsága érdekében még egy ilyen hülye nővel is megbékélnek.
2018. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
24%
nem vagy...
2018. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
94%

Nem vér szerinti, de úgy tűnik, családtagnak van tekintve. Egy bizonyára aranyos, a családba bekerült kislány, miért ne ugrálják körül, ha nekik úgy tetszik?

Ha egy tényleg idegen gyereket ajnároznak, mert mondjuk ott van a szomszédban és vigyáznak rá néha és direkt neki meggyes pitét sütnek, az is az ő dolguk, nem?


Ha pedig el se hanyagolják a ti kislányotokat, akkor főleg mi a gond? Én örülnék, hogy rendes családom van és jó esetben tartós családtagként bekerül és lesz a lányomnak kivel játszani a családi akármiknél.

2018. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim válasza:
88%
Sajnos pont az ilyenek miatt mint te lesz olyan sok konfliktus a családokban ahol nem saját gyerköc van,irigy vagy.
2018. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
92%

Nem gonosz csak önző jellege van.

Miért baj? Rovására megy a te gyerekednek a dolog? Káros hatás van? Legyél már autonómabb és ne függj a másik emberek dolgaitól.

2018. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ne adj már butaságokra. Attól, hogy ugyanúgy bánnak vele, még nem lesz fontosabb a gyerekednél. Főleg, ha a nő még nem családtag.

Az meg, hogy foglalkoznak vele, normális és szép dolog. Ki ne szeretne egy ártatlan gyermeket?

2018. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
95%

Hadd szóljak a másik oldalról.


Én vagyok a nem vér szerinti unoka a családban. Anyám halt meg, apámnak lett egy új felesége, akinek NEM volt saját gyereke, és nem is volt előtte házas.


Volt két vér szerinti unoka a családban, a Jucika és a Bettuska.

És voltam én, "az a lány".


"Nagyapám" arra képes volt, hogy a kertből hozott be szőlőt a két vér szerinti unokának, de nekem nem. Érted, a kertből hozta be, tehát nem fizetni kellett érte, ott nőtt a lugason, a tornác előtt.

Tízévesen néztem, ahogy ők eszik a szőlőt...

Az, hogy előttem adta át a karácsonyi/szülinapi ajándékaikat, én meg semmit sem kaptam, ezek után már szóra sem érdemes.


Most szerinted tényleg az lenne jó, ha neked is ilyen családod lenne?

Gondolj bele jobban, szerintem te sem akarod.

2018. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
87%
# 17 Persze. Az ilyen nő még élvezné is ezt!
2018. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Ne legyenek ilyenek nem ezt mondom.

De ha ott van az unokája ne a másik gyereket vigye már el altatni. Párszor már volt olyan is hogy nekik főzött és pakolt kaját nekünk meg nem. Eddig én segítettem neki ebéd után mostmár a barátnőt hívja oda.

Mi lesz akkor ha nekik is lesz saját gyerekük, úgy érzem mèg jobban el leszünk hanyagolva.

2018. jún. 11. 21:18
 20/44 anonim ***** válasza:
95%

Gyanítom, ha a sógorodnak vérszerinti gyereke lenne, arra ugyanúgy féltékeny lennél, max nem ismernéd be, mert ott már nem lenne mire fogni ("idegen gyerek"...)

Nekem is van egy lányom az előző kapcsolatomból, még jó, hogy nincs sógornőm, aki ilyen lenne, mint te....

2018. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!