Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gonosz vagyok amiért zavar...

Gonosz vagyok amiért zavar hogy az új unoka körbe van rajongva?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

A párom öccse összejött egy nővel akinek van egy 4 èves lánya.

Nekünk egy 1,5 éves kislányunk van.

Mióta bemutatta az anyósoméknak a kislányt ők ugxsnúgy viselkednek vele mint a saját unokájukkal.

Bevallom ez borzasztóan zavar. Hogy minden hétvégi ebédnél ő is körbe van ugrálva, délutáni alvásnál az anyósom altatja el.

Ez egy idegen gyerek. Nem zavarna, de ez nagyon rosszul esik hogy teljesen egy lapon van a mi lányunkkal.


2018. jún. 11. 20:03
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
44%
En megertelek, nekem sem esne jol.Annak orulnek, hogy befogadtak a batyam ujcsaladjat es buszke is lennek a suleimre.De valahol elvarnam, hogy ha nincsenek ott ereztessek, hogy az en gyerekem a mindenuk.Elottuk semmikeppen sem.
2018. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
88%
Kezdem sejteni h itt nem az szerencsétlen gyerek a valodi gond,hisz téged is hanyagolnak ahogy,írod lehet az idegen gyerek anyja nem irigy negatív rosszindulatú.. Nem az o hibájuk h nem akarnak egyutt lenni egy full negativ eroszakos én vagyok a világ kozepe tipusu novel.
2018. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
93%
Akkor a te logikáddal élve téged se fogadjanak be mert te is csak egy vadidegen jöttment vagy a számukra? Azt a kislányt ugyan annyira az unokájuknak tekintik mint a te gyereked, és ez dicséretes.
2018. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
89%
Igen, gonosz vagy és irigy is.
2018. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem vagy gonosz. Lehet, hogy a nagymama szeretne bevágódni az új családtagoknál és emiatt kicsit túljátssza a szerepét. Sok előző kommentelő kívülről könnyen ítélkezik, de ha ők is hasonló helyzetbe kerülnének, nem biztos, hogy repesnének az örömtől, hogy az eddigi egyetlen kisunoka mellé bekerült a családba az új kislány és hirtelen minden megváltozott. Nyilván inkább legyen egy elfogadó család, mint egy kirekesztő, de valahol meg lehet érteni a kérdező érzéseit is szerintem. Remélem, idővel ő is könnyebben elfogadja majd a kislányt.
2018. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
88%

Édes Istenem....

Lépjünk már túl azon az elavult felfogáson, hogy csak a vérszerinti rokonság az igazi rokonság. Akivel sok időt töltünk együtt, az fontossá válik számunkra, azt szeretni foguk, függetlenül attól, hogy vérszerinti rokonunk-e vagy sem.

Ahogy a Kis Hercegben is írták: "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat."


Ha teszemezt összejövök egy nővel, akinek van egy 2 éves gyermeke, akkor 10 év múlva, mikor az a gyerek 12 éves lesz, teljesen a sajátomnak fogom tekinteni, hisz én neveltem, tőlem tanulta meg az alapvető dolgokat, az én viselkedésem befolyásolta a jellemét, én voltam ott mikor beteg volt, mikor sikere volt, mikor kudarca, és kicsit sem fog érdekelni, hogy ő nem az én vérszerinti fiam.

Egyesek túl komolyan veszik ezt a vérségi kötelék dolgot.

2018. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban is van ilyen gyerek, egy négy éves kislány. Teljesen természetes az egész családnak, hogy ugyanúgy viselkedünk vele is, mint a vér szerintiekkel. Szerencsétlen gyerek egy teljesen új családba csöppent, nem kell neki még jobban megnehezíteni a dolgot, ő nem tehet semmiről.
2018. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
15%

Vannak anyáskodó típusú nők, akik minden gyerekkel szemben úgy viselkednek, mintha ők lennének a gyerek anyja, nagyanyja, eteti, kényezteti a picit, babusgatja.

Nekem is fura az ilyesmi, megmondom őszintén, de ha belegondolok, sok ember meg egy kiskutyával, kiscicával lenne ilyen. Hiába van sajátja is esetleg, ha alkalomadtán hozzá kerül egy idegen állat, azt is ugyanúgy cirógatja, szereti, mint a sajátját. Tehát valahol mégiscsak természetes reakció ez.

Nincs az a gyerek teljesen egy lapon a ti lányotokkal, emiatt ne aggódj! Akkor lenne ugyanolyan, ha ő is kapna az örökségből egyenlő arányban a többi unokával, de ez nem fog megtörténni. Ha netán szétmennének a sógorodék, többet nem érdeklődne a nagyi az idegen gyerek iránt.

2018. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna ilyesmi.A forditottja zavarna a negativ megkülönböztetés.Örülni kell ha egy gyermekkel jól bánnak.Végre valami jó is jut annak a gyereknek.Sőt örülnék ha lenne kivel játszani az én gyermekemnek hasonló esetben nem hogy féltékeny lennék.Én is megszeretném azt a gyermeket valószinüleg.
2018. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

"Hétvégi ebédnél ő IS körbe van ugrálva"

Tehát továbbra sem hanyagolják el a ti gyereketeket, akkor meg mi a gond? Komolyan sajnálod a szeretetet egy négy(!) éves kislánytól, aki ráadásul még a vér szerinti apukáját is nélkülözi? Ne már...ez nagyon gáz viselkedés egy felnőtt nőtől, pláne egy anyától. Ha kevesebb jutna a saját unokának, mint a kislánynak, akkor megértenélek, de így?

2018. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!