Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gonosz vagyok amiért zavar...

Gonosz vagyok amiért zavar hogy az új unoka körbe van rajongva?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

A párom öccse összejött egy nővel akinek van egy 4 èves lánya.

Nekünk egy 1,5 éves kislányunk van.

Mióta bemutatta az anyósoméknak a kislányt ők ugxsnúgy viselkednek vele mint a saját unokájukkal.

Bevallom ez borzasztóan zavar. Hogy minden hétvégi ebédnél ő is körbe van ugrálva, délutáni alvásnál az anyósom altatja el.

Ez egy idegen gyerek. Nem zavarna, de ez nagyon rosszul esik hogy teljesen egy lapon van a mi lányunkkal.


2018. jún. 11. 20:03
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érintene nagyon rosszul,és hatalmasat csalódnék a családomban ha nem így tennének .

Egy gyereken kitölteni pl az új feleség iránt érzett ellenszenvet,a leggusztustalanabb dolognak tartom .

Nekem van egy mostohanővérem ,nem vagyunk vérszerinti rokonok ,és nem kisgyerekként,hanem 12 évesen fogadták örökbe a szüleim , és soha,egyetlen egyszer sem különböztették meg tőlünk .

Tudom,nem ugyanaz a helyzet teljesen ,de van hasonlóság. Mondjuk minket így is neveltek ,elfogadónak .Én is ezt szeretném majd továbbadni a gyerekeimnek , nem a te hozzáállásod . Szerinted egy 4 éves gyerekben mit okozna,ha ő meg lenne különböztetve ? Már leírta egy válaszadó a saját példáját korábban, nem tudom mennyi idős most,de felnőtt fejjel is emlékszik a fürt szőlőre ,meg a karácsonyokra ,tehát maradandó sebeket ejtettek rajta a felnőttek kicsinyes és szánalmas csatái a feje felett . Ezt szeretnéd te is ?

2018. jún. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó anya lehetsz, mit ne mondjak. Remélem a kislányról a véleményedet legalább meg tartod a család előtt magadnak. Már most arra neveled ezzel a gyerekedet, hogy ő legyen a világ közepe. De van egy olyan érzésem, hogy te a kislányon csak le akarod vezetni a saját sikertelen életed fusztráltságát.
2018. jún. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
93%
Ő nem egy idegen gyerek, hanem a (mostoha)unokájuk. Egyértelmű, hogy úgy viselkednek vele, mintha unoka lenne, ha egyszer az.
2018. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez gonosz. Nem tudom, hogy te magad gonosz vagy-e, de amit csinálsz az az.


A másfélévesednek nem jelent annyit egy altatás, mese, mint egy sérült kis négyévesnek. A picinek te vagy még az egész világ, rád van legjobban szüksége. Annyi de annyi alkalom lesz még, amikor őt altatja és mesél neki a nagyanyja...


Légyszíves ne mard el őket egymástól.


Anyukámnak is ilyen felfogású sógornője volt, és addig sírt a születésünk után, hogy most már az ő fiait nem fogja szeretni senki, mert megszülettek a kislányok, hogy végül megszakadt a kapcsolat a család azon részével és nem lehettek nagyszüleim soha, mert anyukám szülei nagyon hamar meghaltak, a másik nagyszülőkhöz meg csak a fiúk járhattak..


A szeretet nem fogy el, vagy lesz kevesebb attól, hogy több felé osztják...

2018. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Huhh... Na igen, eloszor is az hogy "os IS" korbe van ugralva, az teged cseppet sem kene zavarjon mert a lanyodat ettol meg nem hanyagoljak el. Miert zavar ha a kislany is kap annyi figyelmet? Nezd, biztosan jobban szeretik azert a te lanyod, de szerencsere nem olyan b.unkok hogy kirekesztik az "uj" kislanyt. A masik meg hogy az a kislany mirol tehet?? Oszinten! Semmirol. Ebben a helyzetben marpedig anyosodek jarnak el jol es viselkednek ahogy kell. Te vagy gyerekesen feltekeny, anya vagy, fejezd ezt be mert szanaas kisse. Csak hagy bekeben azt a kislanyt, eleg nehez a te hozzaallasod nelkul is. Es ha te lennel ilyen helyzetebn mint o es az ocsed parja, hogy "uj" csaladba kerultek es mondjuk nem igy viselkednenek, hanem ugy ahogy szerinted most anyosodeknak kene, ezt a kerdest tetted volna most fel: "Anyosom alig foglalkozik a lanyommal, kirekeszti a csaladbol. Jo, nem ver szerinti unokaja, de miert kell ennyire ereztetni vele hogy nem kivanatos szemely? Miert nem lehet vele is ugy foglalmozni es viselkedni mint a sogornom lanyaval?"

Na, mar dereng valami a masik oldalrol?

2018. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, mikor valaki ilyen irigy, mint te.


Sajnálom a férjedet meg a gyerekedet is. :(

2018. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez azért elég gáz! Remélem, a családodban nem mondtad el senkinek, hogy ilyesmi téged zavar.

Képzeld, az én anyósom roppant undok és lekezelő velem, de a kis unokahúgommal nagyon kedvesen bánt és szépen játszott.

Légy már intelligensebb! Ő csak egy kislány. Nem a tiéd, de ugyanolyan ártatlan gyerek.

2018. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, szerintem gonosz vagy. Irigykedsz egy kisgyerekre, akit elfogadtak anyósodék, miközben neked, vagy a gyerekednek semmi hátránya nem származik belőle.

Mi ez, ha nem gonoszság?


Azonfelül, nehogy már te szabd meg, hogy más emberek mit tesznek, hogy éreznek, kit fogadnak el.


Azt tanácsolom, hogy ezeket a gondolataidat tartsd meg magadnak. Mert ha én lennék az anyósod, és reklamálnál, hogy a saját fiam által elfogadott gyereket miért szeretem, hát nem szívesen látnálak többet a környezetemben.

2018. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy 4eves lanyom,a parome 2eves. Anyamek erte is ugyan ugy odaig vannak mint a verszerinti unikajukert.

Es hiaba nem az en gyerek en is imadom.

A lanyomnak van egy novere (feltesoja). Ot is ugynugy szeretem a mai napig....sot velem lakik, o mar 18. Anyamek ra is mindig gondolnak.

Te csak irigy es roszindulatu vagy🙈

2018. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
30%
Igen ám, de ha netán szakítanak a sógorodék, akkor a kislánynak lehet, hogy hiányozni fog a mostohanagyi. Mert onnantól kezdve már nem lesz találkozás. Tehát az, hogy rosszat tesz-e a nagyi azzal, hogy megszeretteti magát a gyerekkel, csak később fog kiderülni.
2018. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!