Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/275 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem teljesen felesleges volt elmondani, hogy ez egy kifejezetten vegán menüs esküvő lesz, mert aki azon a szinten tart agyilag, hogy "hööö zöldség az nyul kaja, en meg nem vagyok nyul höö", az magatol meg se kepes fogalmazni ezeket az eteleket latvan, hogy ez vegan, hanem csak tömte volna az arcaba a gombapörköltet.
2019. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/275 anonim ***** válasza:
41%

Rengeteg jó vegán étel is létezik, de itt nem nagyon van. HOL A FEHÉRJE??? Hüvelyesek? Valami olajban tocsogó egészségtelen dolog is kéne (a rántott cukkínin kívül)... szóval lehet szépíteni.. de kell is?? Nem hinném... ez a ti napotok!


Aki csak a kaja miatt ment volna, azt megértem, hogy ezért nem hajlandó fizetni... (merthogy ugye legalább a fogyasztásnak megfelelő árat oda illik adni házassági ajándékként ilyenkor). Ezeknek az embereknek tehát nem vagytok fontosak, és ha ők nem jönnek, attól csak jobb lesz az ünnep! 🙂


Szóval alapvetően nem mondanám, hogy kellene bármit is változtatnotok, vagy hogy kellene engedményeket tennetek olyannak, akiket nem is érdekeltek.

2019. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/275 anonim ***** válasza:
54%

Sok balek! En is vegan vagyok es SOHA, de SOHA egy eskuvon sem keszitettek szamomra kulon vega kajat! De a hus evoket korbe kell ugralni mi? Szamomra az a legkiabranditobb, hogy sokan csak a kajara gondolnak, szamukra az a nap csak arrol szol, hogy minel jobban agyonra zabaljak magukat! Nem birtok ki egy napot hus nelkul? Na ez a szanalmas.


Kerdezo, remelem egy nap nekem is ilyen eskuvom lesz! Ne foglalkozz azokkal akik tamadjak a menut! En oszinten meg jobban is ereznem magam, hogy ilyen "csak a belukre gondolo" egyenek nem lesznek ott!

Meglatod,a tobbsegnek izleni fog minden! Sok boldogsagot!

2019. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/275 anonim ***** válasza:
66%
Nos engem úgy neveltek,hogy mindent meg kell,és meg lehet enni.Nem vagyok válogatós,mindig is utáltam az olyan embereket akik állandóan válogatnak,ezt nem szeretem,azt nem szeretem.Ha k...vára éhes lenne,tuti megenné.Nekem ez a menü jobban tetszik,mint a hagyományos,egészségesebb is.Szerintem idősebb,50 éven felüliek mondták vissza,az igazi őskövületek,akik nem bírnak leszakadni a pörkölt-nokedli vonalról.
2019. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/275 szántóvető ***** válasza:
41%

kérdező fejezd már be.kaptál jó sok választ,ilyet is olyat is,erre nekiállsz győzködni azokat akiknek a válaszaival nem értesz egyet.

páran simogatják itt a lelkedet tehát elérted a célodat,mi kell még mondd?

2019. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/275 A kérdező kommentje:

A másik meg, hogy amikor egy esküvőn adok pénzt a párnak, akkor nem a fogyasztásom árát adom, hiszen meghivtak, hanem a közös életükbe szánt pénzt adom.

Tudom, hogy van ilyen íratlan szabály, hogy illik kifizetni amibe kerülsz, de szerintem nem ez a lényeg.

Én azt se bánnám, ha egy forintot sem hoznának, kifizetjük mi, nem várom el senkitől, hogy adjon.

De maga az elv, hogy lemondjàk a kaja miatt a gondom. Nem kéne, hogy csak a zabáról szóljon egy esküvő.

Na meg pár újdonságot kipróbálni szerintem nem a világ vége, nem árt néha kimozdulni a komfort zónából.

Voltam már egyszer olyan esküvőn, ahol japán volt az egyik fél és a kaják is mind olyan eredetűek voltak. Kifejezetten rossz volt és azóta se ettem japán kaját, de szép emlék és jó volt megkóstolni újdonságokat.

Bár szerintem a mi menunk nem annyira extra, ki nem evett még rántott karfiolt vagy zöldség levest? Simán megesszük ezeket hétköznap is, függetlenül attól, hogy milyen étrenden vagyunk szerintem.

2019. aug. 10. 11:07
 47/275 anonim ***** válasza:
76%

Mi az hogy nem veszik figyelembe a vendégek elveit, vagy nincsenek tekintettel rájuk?

Talán a vendégek azt az elvet vallják, hogy nem lehet egyetlen étkezést sem hús nélkül elkölteni? Nincs náluk olyan, hogy főzeléket, rántott zöldséget, krumplis-vagy káposztás tésztát esznek ebédre vagy vacsira? Az ő elveik szerint kötelező a húsfogyasztás minden étkezéskor? Ez esetben jogos lenne. de biztos, hogy nem így van. Egyen ebédre húst, ha annyira hiányzik neki a húsevés, a vacsira meg gondoljon úgy, hogy az otthoni lekváros kenyér helyett eszi.

Én húsevő vagyok, de biztosan nem mondanám vissza ezért e meghívást. Aki visszamondja, az csak egy ürügyet keres, hogy ne kelljen menni, vagy egy alapból is kötekedő ember. Nem bánnám, hogy nem lesz ott.

2019. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/275 anonim ***** válasza:
48%

Én se mennék el, sorry. Van vegán ismerősöm nem egy, mikor vegám bulira mentem, egy hétig görcsöltem, mit készítsek, amit el tudok vinni és mindenkinek jó, ugyanígy a körmöm rágom a menün, ha ide jönnek vendégségbe, merthogy párom nagy húsevő és mindenkinek legyen jó.

De képzeld, ugyanígy a vegán barátnőm is megcsinálta a grillezett csirkemellet, mikor mi mentünk - pedig egy szóval nem kértük, hiszen nekünk "könnyebb" alkalmazkodni. Annyi volt a kérése, hogy fogyjon el, amit készített, nem tud utána mit kezdeni a maradékkal.

EZ a korrektség, EZ jelenti azt, hogy tiszteletben tartod a másikat, és nem kényszeríted a saját elveidet másra.


Az esküvő rólatok szól (így a szertartásra max elmennék, ha nem a világ másik végén van), de a lagzi màr a vendéglátásról, a vendégekről, arról, hogy együtt ünnepelnek veletek. És de, ebbe bele kell hogy férjen a nem teljesen vegán kaja is. Ha tennétek némi engedményt, akkor esélyesen nem hőbörögne senki azért, mert nincs disznószelet az asztalon. De ilyen formán az jön le az egészből, mint bármely menyaszörnyes hisztikérdésből, hogy de mindennek pont úgy kell lennie, ahogy te akarod, a vendégek meg magasról le vannak tojva.

És én ezért nem mennék el, nem azért, mert nem akarjátok Röfikét az asztalon látni.

2019. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/275 anonim ***** válasza:
45%
Nem mennék el,mert épp ahogy én nem szólok meg senkit azért,hogy ő vegán vagy sem,én is ugyanezt várom el.Márpedig ezzel a menüvel igen rendesen ráerőszajoljátok a népre,hogy rossz amit csinálnak és ti vagytok a jók.
2019. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/275 A kérdező kommentje:

44# a töltött káposztában hüvelyes lesz. Egy vegàn étterem csinálja nekünk, nem tudom a pontos recepteket.

A rántott zöldségeket írta valaki fentebb, hogy tojás nélkül nem jó. Az étterem tényleg szuperül megoldja, olyan mint az igazi.

Mi itthon csicseriborsó lisztet használunk vízzel kikeverve tojás helyett a panírnál, nem érezni a különbséget szerintem miután kisül, de az étterem tényleg zseni, minden olyan, mint az eredeti.

2019. aug. 10. 11:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!